bunkry a pevnosti

Jak nato.....
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

Zkouším udělat pevnost ale nějak to nejde zkoušel sem to z tvárnice ale není to ono moc dobře se s ní nepracuje hlavně ne na řezání ale jinak by to mohlo jít to udělat z kusů a pak je slepit dohromady no hlavně nemůžu sehnat světlo na horu do vnitřku také dám něco ultrafialové dám sem pak fotky a plán až to bude hotové.Ale asi by si měl každý udělat svůj plán Ale tak je to jedno já budu dělat asi také dvě jednu na ven a jednu na půdu.
Přepočet 1m=6,25cm.No tak zatím to je rozdělané ještě musím koupit kabely nějak ty pevné měděné tam moc nejdou blbě se s nimi pracuje ledky sem dal do dřeva musím napájet odpory jen nevím jestli to zvládne jeden na zapojení do serie .No raděj ho dám asi před každou moc jich zas nemám ale už aspoň vím kde je koupit jen odpory musím hledat po věcech co nejdou to co mi přišlo je velký jako prase.No ale v pevnosti by to možná nevadilo.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak už sem tu jednu dodělal a vypadá rozbořeně je venku u tankodromu ale nešli mi sem zas dávat obrázky tak je to na mích stránkách v tankodrom.
Dneska se vrhnu na tu ze sádrokartonu je sice slabší nějaké profily sem také našel tak to zkusím změřit a udělat bych to jako stěnu z tak uvidím.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak začal sem dělat druhou pevnost ze sádrokartonu no musí se to upravit a zarovnat ale kdo dělal sádrokartony tak ví že se to dá docela dobře řezat lámacím nožem.No jen se to bude muset zarovnat a vymyslet jato to zpojit ale tak našel sem nějaké profily tak asi šrouby a pak to nahodit lepidlem to bych měl mít také a nebo plastickou sádrou.
No tak sem to teď zarovnával tak to jde perfektně plátkem pilky na železo neřezat jen to sním ohobluvat a je to pal rovné už mám hotové schody a bočnice jen dodělat otvory.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od Radek »

long.michael píše:No tak začal sem dělat druhou pevnost ze sádrokartonu no musí se to upravit a zarovnat ale kdo dělal sádrokartony tak ví že se to dá docela dobře řezat lámacím nožem.No jen se to bude muset zarovnat a vymyslet jato to zpojit ale tak našel sem nějaké profily tak asi šrouby a pak to nahodit lepidlem to bych měl mít také a nebo plastickou sádrou.
No tak sem to teď zarovnával tak to jde perfektně plátkem pilky na železo neřezat jen to sním ohobluvat a je to pal rovné už mám hotové schody a bočnice jen dodělat otvory.
Pokud děláš ze sádrokartonu doporučoval bych spíše z toho zeleného, ten je do koupelen a lépe snáší vlhko. Sádrokartony mají celou svou technologii, takže bych v tom neviděl problém, existují profily na upevnění na strop, spojení se dělá šrouby a hlavičky se potom zamáznou sádrou na sádrokarton - ta pomaleji schne, dá se déle zpracovávat, lepší se brousí. na opracování některých dílů se prodává specielní rašple. Spoje se při sádrování překládají bandáží a sádrují, aby to mělo pevnost a spoj nepraskal. ta sádra by se dala použít i na dosažení požadovaného povrchu. Jen asi potom bude chtít celý bunkr něčím ošetřit proti vlhku - nějaký dobrý nátěr, aby to časem nezbobtnalo a neodešlo do věčných lovišť. Dá se dělat z odpadu, toho tam, kde se z toho dělá bývá v kontejneru spousta.

Radek cool
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak ten sem nikde bohužel nenašel ale tohhle bude stejně na kritý tankodrom na půdu venku mám z tvárnice
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak už to mám skoro celé hotavé jen zapojit eletriku na světla a přidělat střechu ale to musím vyřešit na otvírání kvuli baterce a bude to toršku upravený to co mají helmuti na odkazu.Jen sem nikde nesehnal to světlo co tam maji to sem prolez co se dalo v práci.No tak asi moc teď nějak nestíhám sem něco dát mám to skoro hotový jen tam osadit tu věž a nasadit tam ty světla a mělo by to být hotový ale nějak tak zas chybí čas no jo tak hasičina těžká dřina sice těch směn nemám tolik ale nějak nestíhám. srol
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak už se pevnost rýsuje dneska sem udělal tu střechu nedo tedy spíše horní kryt z věží tak už to jen nahodit a zavéct eletriku na světla a mělo by to být hotové
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

No tak sem konečně dostal k nějaké práci zas na pevnosti stříknul sem věž takovou zelenošedou barvou a budu asi dávat letriku
Návštěvník

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj.

A co takhle nějaké fotky ?
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: bunkry a pevnosti

Příspěvek od long.michael »

Návštěvník píše:Ahoj.

A co takhle nějaké fotky ?
no tak nějaké zas budou ale na mejch stránkách sem mi to nejde přikládat nevim proč. :?
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“