Tankodrom

Jak nato.....

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II

Re: Tankodrom

Příspěvek od Mrca » 01 říj 2017, 20:47

Ahoj,zajímalo by mě z čeho děláš formy. Ja sem dělal řopík a formu sem vyrobil z dřevěných desek a myslim dva tři kusy a desky se rozmočí. Jinak super práce
ahoj

tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od tankan » 01 říj 2017, 21:05

použivám plechové formy + doplnky

Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II

Příspěvek od Mrca » 02 říj 2017, 12:08

Nešlo by nafotit nějakou formu jen pro inspiraci,ovšem jestli to není výrobní tajemství

tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od tankan » 03 říj 2017, 21:13

bohužel,už na mě vyzvídalo dost lidí a jelikož mě to stálo dost času a usilí vše vymyslet,tak to spadá do výrobního tajemství. *ACUTE*

Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Jenda26 » 03 říj 2017, 22:47

To máš marný Mrco, taky jsem se to snažil zjistit, ale tajemství je prostě tajemství. :roll:
Můj postup tajný není ;) , tak se koukni kdyžtak tu:

Forma je ze dřeva, vylepená izolepou. Určitě ještě pár kousků zvládne, akorát by to chtělo také dřevěné lišty na odformování rádiusů, ty z polystyrenu se při vytahování zničily. Výztuž je pletivo na králíkárnu, jádra jsem si vytisnul na 3D tiskárně, příště bych to ale už takhle nedělal, šlo to špatně vyndat i když tam mám úkosy. Takže tisknout z flexu nebo rovnou pozitiv střílny, ktedou tam obliju a nabarvím. Mám rozdělaný vz.36 - C a tam mám v plánu to takto udělat.

tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od tankan » 04 říj 2017, 15:47

jo neřeknu a neřeknu :-)) :-))

Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II

Příspěvek od Mrca » 04 říj 2017, 19:50

To nevadí,je mě to jasný že když se člověk s něčím piplá tak si to chce nechat pro sebe. Já už sem právě přemýšlel nad tím plechem a koneckonců sem zámečník takže s plechem to není problém,jen sem chtel nějakou inspiraci. Nevadí mám to v hlavě,jen to hodit na papír a zrealizovat. Problém je čas,protože toho mám fakt málo.Právě sem na zkoušku vyrobil z dřevěných desek jen tak hranatou formu a nechal asi dva dny zatvrdnout ale ne úplně a pak sem vyndal odlitek a dlátem a smirkem dodělal radiusy a docela to dopadlo. Střílny sem vyďoubal a do děr vsadím vyřezané díly z tvrdého polystyrenu. Chce to nenechat úplně vytvrdnout a krásne se to da opracovat. Az zjistim jak na to tak dodám fotky
Zdarec Martin

mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od mrst » 04 říj 2017, 21:32

a neccete někdo zapřemýšlet nad formou a odlévat to z epoxidu...? Beton je nesmyslně těžký a tím pádem i neskladný.
Odléval jsem si kdysi protitankové jehly a dnes mne to štve...je to zbytečně těžké.
Navíc nechat to venku na mrazu a dešti, tak to časem oprší a rozpadne se to...no nevím, když vás některé vidím to tahat na srazy

Mrca
PzKpfw II
PzKpfw II

Příspěvek od Mrca » 04 říj 2017, 22:19

Já sem kdysy dělal z laminátu spoilery atd. a je to sice humáč,ale dou z toho vyrobit úžasný tvary. Bohužel ta tuningová firma už nefunguje a už není z čeho vyrábět.

hranicak11
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od hranicak11 » 05 říj 2017, 05:59

Co se bunkru na zahrádku týče, tak jsem jednoznačně, pro beton, když dodržíte pár základních pravidel co se údržby týče, tak je to nesmrtelný materiál. Ideální je to ale stejně schovat na tu zimu někam do sklepa. Co se týče budov, které chci někam tahat, tak jako základní materiál použijí tvrzený polystyren. Je lehoučký nepraska a dobře se opracovává. Jako základ ideální.

Odpovědět

Zpět na „Dioráma“