T-55A HOOBEN - Peca

Odpovědět
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
8
Lokalita: Moravská Třebová

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od ACE »

Tak do toho pujdu taky :shock: na kolik ta stavebnice výjde? ACE
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od Peca »

http://www.rcking.eu/cs/tanky-hooben/70 ... a-kit.html

Stojí 7 800Kč a je to bez elektroniky a bez baterky
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od Rudyn »

Peca píše:Tak to rád slyším. Píšou že pásy jsou kovové s ocelovými čepy. Říkal jsem si, že první do čeho chci investovat, tak budou pásy, ale koukám že už mám o starost míň :-). Pořád hledám nějaké kamufláže, jaké se používaly u nás v ČSLA. Už mám doma tři knihy a nikde nic. To byly fakt jen zelený s naší vlajkou? :?
Ahoj Peco !

Na tanky T 55 v ČSLA byly i barevné "kamufláže mobilizační". Vzhled upravoval speciální vojenský předpis ! Já jej ale nemám. Na tohle téma jsem se bavil s jedním bývalým důstojníkem ČSLA, co měl na starosti PHM (PHM pro ty co neví, ((bez urážky)) - pohonné hmoty), proto vím, že určitě existovaly !!! Co máš doma za knížky k tanku T 55 ?

P.S. Jsem vlastníkem knihy T 54/55 in detail od WWP. Tu ti mohu zapůjčit, ale nesmíš ji poškodit !!! V jejím obsahu ale není jakákoliv čsl. barevná kamufláž. Posílám ti S.Z.

R.R.R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 18 čer 2015, 10:36, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od Peca »

AHoj Rudyne ahoj

mám doma knihy Centurion vs T55, Československé tankové síly 1945-1992 a Sovětské tanky T-54 a T-55. Jestli to nebylo tak obvyklé aby měly maskování, tak možná udělám verzi v zelené barvě. Ohledně tvé knihy - pokud tam není fotografie která zachycuje kamufláž, tak si ji asi ani půjčovat nebudu, ale zkusím ji najít v knihovně :-). Na všech fotkách v knihách co mám mají T-55 z ČSLA monotónní zbarvení.
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
8
Lokalita: Moravská Třebová

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od ACE »

Dík za info cool ACE
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od baca »

Zkusím najít nějaký fotky z mýho válčení,v 92 jsme si to natírali na vyvedení na Doupovvě smývatelnýma barvama v tříbarevné kamo,nepamatui si na nějaký předpis,plácal to kdo měl zrovna v ruce štětku.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od Rudyn »

baca píše:Zkusím najít nějaký fotky z mýho válčení,v 92 jsme si to natírali na vyvedení na Doupovvě smývatelnýma barvama v tříbarevné kamo,nepamatui si na nějaký předpis,plácal to kdo měl zrovna v ruce štětku.
Zdar Baco !

Já myslel, že jsi sloužil u tanků T 72. Škoda, že se i tenkrát nesmělo fotit !!!

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od Peca »

No vida, všechno se hodí, hrňte to sem :-D...
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 503
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od romann »

v jednom starsom hpm bol bokorys t 55 / alebo t 55 kladivo/ maskac bola zelena a svetlohneda oddelena tenkymi stetcovymi ciarami ciernou farbou. na nejakom zimnom cviceni bola zelena doplnena velkymi mapami bielou,fotku si pamatam z ucebnice na strednej alebo zakladnej skole.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: T-55A HOOBEN - Peca

Příspěvek od baca »

Rudyn píše:
baca píše:Zkusím najít nějaký fotky z mýho válčení,v 92 jsme si to natírali na vyvedení na Doupovvě smývatelnýma barvama v tříbarevné kamo,nepamatui si na nějaký předpis,plácal to kdo měl zrovna v ruce štětku.
Zdar Baco !

Já myslel, že jsi sloužil u tanků T 72. Škoda, že se i tenkrát nesmělo fotit !!!

R.R.R.
Nééé,,byl jsem velitel T 55 AM 2 Kladivo
Odpovědět

Zpět na „T-55“