Elefant by Ody

Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Elefant by Ody

Příspěvek od Ody »

Zdravím kolegové, toto téma je vlastně pokračováním tématu "Elefant Stoklas" z jehož pozůstalosti jsem rozestavěného Elefanta koupil. Na modelu byl již zpracován (osvětlený!) interiér prostoru řidiče a střelce/radisty), bylo vytvořeno zadní světlo atd. a hlavně byla provedena redukce původních převodovek dalším ozubeným kolem, takže rychlost je modelová. Model jsem osadil mojí oblíbenou elektronikou Taigen 2,4GHz a modulem ARM02, přes který funguje pohyb hlavně do stran a nahoru/dolů, zákluz se mi nepodařilo přes ARM03 rozchodit, takže je napojen na Taigen, pro záblesk jsou použity piny pro IR diodu a koncák, který byl nefunkční a musel jsem ho vyměnit slouží ke spínání zvuku výstřelu. Doplnil jsem zimmerit z tmelu Magic Sculp, vytvořil funkční blatníky (inspirací byl pro mne Milanův Elefant) a udělal otvírací bednu na nářadí. Pásy jsou původní plastové plně uzavřené Hooben, musel jsem pojistit osičky na stranách článků vteřiňákem, aby se nevysunovaly. Kovové pásy na Elefanta jsou vcelku drahé a musí se měnit i hnací a napínací kola což investici ještě zvyšuje a navíc již ve stavebnici jsou hnací/napínací kola kvalitní a kovová. Předlohou byl stroj 614 kompanie z Polska, který mě zaujal tím, je má kamuflovaná i kola, narozdíl od většiny ostatních Elefantů.







Video po přestavbě na IBU2:

Naposledy upravil(a) Ody dne 11 zář 2019, 17:02, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od zander »

Paráda, Stoklásek by to určitě ocenil.
Líbí se mi to, jsem rád, když jsem si ho nakonec nevzal, že to někdo jiný takhle pěkně dotáhl.
On si to zasloužil./ten sloník/

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od Milan »

Jo,jo.Pěkný ,tleskám.Ještě patina a hurá do boje.Tak se ti ten zadní poklop povedl ?
Jo a do těch zadních horních poklopů přijdou periskopy.Mě taky ještě čekají.Mám je v krabičce,ale nejsou lidi....
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od Ody »

Patina tam je, na mě i celkem výrazná, já jsem v tomhle celkem konzervativní, ale jako vždy jsem to celkem blbě vyfotil, takže to není moc vidět. Trochu jsem zaprasil blátem i korbu pod blatníkama. Zadní dekl jsem udělal - vyříznul jsem ho takovým kružítkem, neměl jsem po ruce dostatečně tlustej materiál tak, je to z několika vrstev. Ty periskopy - já vím, že tam mají bejt, u mě nakonec zvítězila lenost, prďácký by bylo udělat je vysunovací ... Milane - tobě se ty osičky v pásech při ježdění nevysunovaly?
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3204
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od sakulajda »

pěkné !
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od Milan »

S osičkama jsem to řešil přesne jako ty a do dneška to drží.Mám zevnitř označený bílou barvou spoj na rozdělávání,který není zalepen.S tou patinou jsem se asi špatně vyjádřil.Spíše jsem měl na mysli prach.
Zdá se mi to takový lesklý.Na to že se to pohybovalo po prašných cestách.To už je ale na tobě jak s tím ještě zabojuješ.Mě se leštěnky moc nelíbí.Hrany zkus přetáhnout tuhou z tužky. Je to velmi efektní v detailu.S podpěrou kanonu jsi asi nic nedělal .
Jinak ale dobrý.Stoklas bude spokojenej.Jistě tě sleduje.Tak ať se daří.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
moc pěkný kousek ;) ;) ;) .
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1770
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Elefant by Ody.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Máš to super. Stoklas by měl z tebe radost.

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od Ody »

Elefanta jsem před časem přestavěl z Taigena 2.4GHz na IBU2 a vyměnil motory v převodovkách za lepší.

Malé video po přestavbě na IBU2:
Naposledy upravil(a) Ody dne 15 lis 2017, 10:12, celkem upraveno 3 x.
pajak7

Re: Elefant by Ody

Příspěvek od pajak7 »

Co dodat ,super jako Stug ahoj ahoj ahoj ahoj
Odpovědět

Zpět na „Elefant“