Stránka 1 z 2

Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 17:09
od Ody
Zdravím kolegové, toto téma je vlastně pokračováním tématu "Elefant Stoklas" z jehož pozůstalosti jsem rozestavěného Elefanta koupil. Na modelu byl již zpracován (osvětlený!) interiér prostoru řidiče a střelce/radisty), bylo vytvořeno zadní světlo atd. a hlavně byla provedena redukce původních převodovek dalším ozubeným kolem, takže rychlost je modelová. Model jsem osadil mojí oblíbenou elektronikou Taigen 2,4GHz a modulem ARM02, přes který funguje pohyb hlavně do stran a nahoru/dolů, zákluz se mi nepodařilo přes ARM03 rozchodit, takže je napojen na Taigen, pro záblesk jsou použity piny pro IR diodu a koncák, který byl nefunkční a musel jsem ho vyměnit slouží ke spínání zvuku výstřelu. Doplnil jsem zimmerit z tmelu Magic Sculp, vytvořil funkční blatníky (inspirací byl pro mne Milanův Elefant) a udělal otvírací bednu na nářadí. Pásy jsou původní plastové plně uzavřené Hooben, musel jsem pojistit osičky na stranách článků vteřiňákem, aby se nevysunovaly. Kovové pásy na Elefanta jsou vcelku drahé a musí se měnit i hnací a napínací kola což investici ještě zvyšuje a navíc již ve stavebnici jsou hnací/napínací kola kvalitní a kovová. Předlohou byl stroj 614 kompanie z Polska, který mě zaujal tím, je má kamuflovaná i kola, narozdíl od většiny ostatních Elefantů.Video po přestavbě na IBU2:


Re: Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 17:28
od zander
Paráda, Stoklásek by to určitě ocenil.
Líbí se mi to, jsem rád, když jsem si ho nakonec nevzal, že to někdo jiný takhle pěkně dotáhl.
On si to zasloužil./ten sloník/

Michal

Re: Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 17:33
od Milan
Jo,jo.Pěkný ,tleskám.Ještě patina a hurá do boje.Tak se ti ten zadní poklop povedl ?
Jo a do těch zadních horních poklopů přijdou periskopy.Mě taky ještě čekají.Mám je v krabičce,ale nejsou lidi....

Re: Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 18:06
od Ody
Patina tam je, na mě i celkem výrazná, já jsem v tomhle celkem konzervativní, ale jako vždy jsem to celkem blbě vyfotil, takže to není moc vidět. Trochu jsem zaprasil blátem i korbu pod blatníkama. Zadní dekl jsem udělal - vyříznul jsem ho takovým kružítkem, neměl jsem po ruce dostatečně tlustej materiál tak, je to z několika vrstev. Ty periskopy - já vím, že tam mají bejt, u mě nakonec zvítězila lenost, prďácký by bylo udělat je vysunovací ... Milane - tobě se ty osičky v pásech při ježdění nevysunovaly?

Re: Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 21:02
od sakulajda
pěkné !

Re: Elefant by Ody

Napsal: 03 dub 2013, 21:16
od Milan
S osičkama jsem to řešil přesne jako ty a do dneška to drží.Mám zevnitř označený bílou barvou spoj na rozdělávání,který není zalepen.S tou patinou jsem se asi špatně vyjádřil.Spíše jsem měl na mysli prach.
Zdá se mi to takový lesklý.Na to že se to pohybovalo po prašných cestách.To už je ale na tobě jak s tím ještě zabojuješ.Mě se leštěnky moc nelíbí.Hrany zkus přetáhnout tuhou z tužky. Je to velmi efektní v detailu.S podpěrou kanonu jsi asi nic nedělal .
Jinak ale dobrý.Stoklas bude spokojenej.Jistě tě sleduje.Tak ať se daří.

Re: Elefant by Ody

Napsal: 05 dub 2013, 16:51
od Sylva
Zdravím,
moc pěkný kousek ;) ;) ;) .
Čus Ivo.

Re: Elefant by Ody.

Napsal: 05 dub 2013, 21:22
od Rudyn
Ahoj.

Máš to super. Stoklas by měl z tebe radost.

R.

Re: Elefant by Ody

Napsal: 10 led 2016, 14:29
od Ody
Elefanta jsem před časem přestavěl z Taigena 2.4GHz na IBU2 a vyměnil motory v převodovkách za lepší.

Malé video po přestavbě na IBU2:

Re: Elefant by Ody

Napsal: 10 led 2016, 14:58
od pajak7
Co dodat ,super jako Stug ahoj ahoj ahoj ahoj