elefantí rodina +1

Odpovědět
20pan15
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2015, 20:48
9
Lokalita: Ústí nad Labem

elefantí rodina +1

Příspěvek od 20pan15 »

Zdravím, dnes jsem dovezl "hooben ela" - první otevření už proběhlo, následované utajeným uskladněním, bo je to dárek pro kluka. Abych nemusel čekat na jeho narozeniny (až listopad!!!), tak jsem vymyslel, že ho dostane k vysvědčení - nevím sice jaké bude, ale o to přeci nejde, že :))

Pročetl jsem vlákno, nevěřícně zíral na fantastickou kitařinu, ale nezaznamenal jsem snahu např. o náhradu vany kovem - než začnu s klukem v červenci stavět, tak bych rád doposháněl nějaké drobnosti, ale před tím se chci zeptat jestli nebude přeci jen lepší jako první tank v rodině tento postavit jak je z krabičky a číhat co kde odejde jako první, protože v základu přeci jen něco vydrží? Tento systém stavby mi ale moc nevyhovuje (časté rozborky/zborky nesvědčí nejen modelu, ale hlavně mě :)) - raději stavím už s vychytávkami, které jsou prověřené časem a navíc: "základní" ježdění od ela neočekávám(e)... Domácí koberec/lino není ten pravý povrch :))
Jestliže tedy pojedu do terénu (přiměřeného), tak předpokládám, že jistá vylepšení mě neminou:
Proč nahrazujete současně s kov. pásy i kola, když v té samé větě píšete že orig. jsou poměrně kvalitní? Pružiny si navíjíte sami, nebo máte něco silnějšího průmyslově sehnatelného a osvědčeného? Již zmíněná vana - existuje kovová náhrada? Převodovka - originál má na můj vkus v jednotlivých hřídelkách docela slušné vůle, alespoň z pohledu někoho, kdo je zvyklý na závodní podvozky 1/10 např. můj oblíbený Xray, ale netuším jestli to není normální, neřku-li potřebné - jde o tank.. :)). Nejraději bych jednotlivé hřídelky viděl uložené v ložiskách - má to smysl? - Možná se teď usmíváte, že s těmito nároky jsem si měl rovnou pořídit ukrajinskou šestinu, ale ta je moc velká, a vůle má určitě větší.. :))
díky za info, těším se na konec školního roku :))
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: elefantí rodina +1

Příspěvek od PetrNC »

Elefant od Hobbenu je co se týče plastů poměrně kvalitní výrobek. Existuje ještě varianta Elefantu v celokovu a k němu doplňky i kovová vana, ale jak moc je kompatibilní s Hobbenem jsem nikde nenašel.

Pokud se chceš pustit do úprav, tak určitě posílit závěsy ramen podvozku, protože veškeré síly působí kvůli koncepci podvozku pouze přes šest závěsů a kritické uzle jsou v místě uchycení ramena kola se závěsem kola, které tvoří dohromady dvojkolí pojezdu. Originální ramena od Hobbenu jsou ze zentalové slitiny se všemi necnostmi s tím související. Mají poměrně značnou vůli, takže je vhodné je vyvložkovat. Pokud bude stroj co nejlehčí, tak asi něco vydrží, ale těžší stroj = vyšší namáhání.

Zde je odkaz na Asiatam, kteří nabízejí kovové doplňky:

http://www.asiatam.com/index.php?cat=c1 ... inand.html

Na Youtube.com lze najít dost videí Elefantu od Hobbenu, celokovů i vlastních konstrukcí. Zde je video stroje, který má hmotnost 8,5kg, tak snad mu to funguje dodnes ..... :)

https://www.youtube.com/watch?v=9NC_SkHN7jw

Je zde ještě třetí možnost a to jít cestou vlastních úprav. K tomu už ale potřebuješ nějaké technologické zázemí nebo hladký přístup k nim.
Odpovědět

Zpět na „Elefant“