LukyNemesis

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
LukyNemesis
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2015, 01:34
9
Lokalita: Ostrava

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od LukyNemesis »

Vážení nyní už kolegové :-),
moc děkuji za vřelé přivítání, přiznám se, že mezi lidmi,
kteří milují tanky jsem snad ani jiné nečekal :-) . Nezklamali jste mě a velký dík patří i adminovi/adminům,
nejen za to, že mi umožnili mít tady svůj účet, ale že vůbec takovéto stránky existují.
Moc si toho vážím.
to milan - jsem z Ostravy
to rudyn - pokud čas dovolí, tak se na Hodonínsko mile rád podívám :-)
to Michal - moc děkuji
to pechy - taktéž vřelé díky
to všichni - děkuji a zdravím...
Nejlepší ruská limuzína je T-34/85, to mi nikdo nevymluví... Převezla spoustu Němců :-)
LukyNemesis
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2015, 01:34
9
Lokalita: Ostrava

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od LukyNemesis »

To Jarin - také moc díky, Tvůj příspěvek se asi nějak překryl s mou odpovědí na přijetí "do klubu",
takže jsem ho neviděl, omlouvám se...
Ale ať jen neděkuji,
podělím se o svůj první plán, který budu realizovati:
Na T-éčku HL chystám přesunutí vypínače on/off , kouřového atd. ze spodku vany na věž nebo zadní vrch korby
(uvidím, kde to nebude esteticky vadit a rušit)
a následné utěsnění spodku tanku proti nečistotám a vlhkosti. Pokud to půjde dobře a bude to fungovat,
tak si k narozeninám vyprosím kovovou vanu + všechna kola a torzní tyče a budu vodotěsnovat na fest.
To samé i u Tigera (teda až dorazí z reklamace a pokud budu mít akurát letos dvoje až troje narozeniny, možná je přestupný rok:-) .
Samozřejmě budu pracovat na maskování (zejména u Tigera, ta "výrobní barva mě dost se... nemám ji rád, zkusím podle různých online
návodů i Zimmerit), pokud mi někdo může poradit, moc to uvítám, nerad bych byl "pionýrem slepých uliček", ač Cimrmana miluji.
Synátor dostal od dědečka spoustu figurek 1:16 US Army jednobarevně zelených (i když jakých jiných :-) ?) vojáků, takže je budeme
společně ze zelenozeleného dokumentárního filmu kolorovat na dnešní digitální barevný PAL standart :-), a budou chlapci američtí dělat kanónenfutr
k našim bitvám na dědečkově zahradě, víte? Asi ne.
Takže bych to měl asi vysvětlit:
Mí drazí rodičové mají nedaleko Ostravy v malebném lázeňském městečku Klimkovice dům, který stabilně neobývají (bydlí v Ostravě).
Čili něco jako chatu, ale je to regulérní dům s obrovskou zahradou (1700 a nějaké drobné metrů čtverečních). Ta zahrada má jednu unikátní vlastnost.
Je velmi členitá nejen vertikálně (různá zákoutí tvořená rozličnými druhy porostu ať už květnatými, skalkoidňovými, kamenoidními, keřnatými,
stromovými i nenaturalisticky hospodářskostavebňoidními), ale i horizontálně (převýšení, které není nikde pravidelně plynulé, je na 100 metrech
téměř tři členité metry...). Ten dům se zahradou koupili od jisté zahradní architektky, dodnes neznáme jména (natož příjmení) rozličných rostlin a dřevin,
které tam vesele navzdory našim neodborným zásahům bují, Adéla by se tam lehce ztratila, to jen tak, pro přesnost :-)
Chápete, jak je to ideální místo a k čemu a kam tím asi určitě mířím? :-)
No ale k meritu věci: v sobotu 10.1. jsme byli s manželkou a synem u nich na jimi vyžádané návštěvě. Ne v Klimkovicích, ale v jejich ostravském bytě.
Synátor i já jsme se po čase začali chlubit tanky (manželka ne). Já více, jsem pořád ještě silnější, větší a o něco starší... Dědeček s účastí naslouchal a protože
můj syn je mladší než já, navíc má doživotní funkci "jediný vnuk s právem u dědečka na cokoliv", tak mě neposlouchal (dědeček) až tak soustředěně...
(btw: syn neposlouchá tak nějak kontinuálně)
To se ovšem dědečkovi vymstilo :-)
Nejprve jsem vemlouvamým až hypnoticky hlubokým polohlasem se správnou modulací nesměle přednesl skromnou žádost na vybudování tankodromu...
(Nic moc velkého, tak asi pět na šest metrů čtverečních, navíc v tom nepoužívaném a ne až tak opečovávaném koutě zahrady pod lískou u kompostu).
Vědouce, že dědeček úzkostlivě už několik let třikráte týdně opečovává zahradu tak, aby ani jediný stoneček, trseček, lísteček, větvička a kamíneček
nebyly v nesouladu s jeho představou zámecké zahrady ve Westminster Abbey, nepřipouštěje jakýkoliv jím neautorizovaný zásah (rozuměj: žádný) do vytýčeného
designu jsem kul dědečka, dokud byl žhavý. A povedlo se. Sice ne napoprvé, ale povedlo. Ve slabé chvilce díky působení páté kolony (můj syn) bezmyšlenkovitě
odsouhlasil ne 5 x 6, ale 10 x 10 !!!
No uznejte, to už stojí za to, ne? :-)
Nechal jsem si to před svědky (má žena, má maminka, rozveselená osmiletá pátá kolona a záznamník na mém mobilu) stvrditi rukoudáním.
Kdo z Vás to má? :-) (omlouvám se za debilní výrok ještě více rozumově insolventnějšího politika, ale sedí to) :-)
Už mám rozvrženo. Tankodrom bude křížený s frontovým bojištěm. Kamarád mi sehnal (včera) kůry zbavené klacíky (ty budou po dalším opracování
tvořit most(y) + základ na lehké bunkry), těžší opevnění bude ze sádry s příměsí, aby to imitovalo beton. Výše zmínění kolorovaní US greenboys 1:16 budou
v prostoru rozmístěná stafáž a terče pro BB střelivo...
Dědečkovi to posléze došlo (v neděli, o den později, volal mi), k čemu byl zákeřně zmanipulován... Obratnou diplomacií Churchillovského typu jsem mu slíbil při nedodržení
daného slibu pot a slzy (že nebudu natírat plot, že nebudu obsluhovat plynový kotel, že nebudu prořezávat větve ovocných stromů, že nebudu... a že možná raději ani nebudu...
Pochopil, udržel :-) Argumenty až tak vyvedený z míry slíbil ve zmatku navíc i fyzickou a materiální pomoc při budování tankodromu (!)
Maně se mi vybavil rok 1933. Němci kapitulovali před Hitlerovou psychologií, financovanou US a Británií...
Ale vzhledem k tomu, že díky svému vytížení mám čistého času tak jeden den v týdnu to jde, ne? :-)
Teď vážně. Sledoval jsem práci některých členů zdejšího...komunity. Klobouky dolů, nádherná práce. Já zatím jen klapám klávesnicí.
Ovšem slovy klasika: "Hyn sa hukáže!!!" Do roka a do dňa (tankodrom už na jaře, úpravy tanků kontinuálně) si snad zasloužím členství ve zdejší
komunitě tankánů právoplatně....
Mějte se super, někteří z Vás special, jiní diesel, kerosín nevyjímaje :-)
Nejlepší ruská limuzína je T-34/85, to mi nikdo nevymluví... Převezla spoustu Němců :-)
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Milan »

Opět jednodechový výtvor. Vykašli se na tanky a začni na spisovatelské dráze. U nás je tě škoda.
Dále se vykašli na nějaké utěsňování vany. Jezdím s tankama již nějaký rok a do vody mě to nikdy netáhlo a když tank po x letech otevřu,tak tam zase tolik prachu není. Kapotu u auta taky neutěsňuješ. K tankodromu-respektive místu na něj ti velmi blahopřeji. Také jeden vlastním,viz.srazy a setkání Cvrčovice. V létě se můžeš stavit.Jinak ne povrch tankodromu doporučuji asi 8 tun tzv. kopaného písku.Je to ten ,co se používá do jemné omítky.Samotná ornice ti postačovat nebude.Takže písek je první věc,kterou bys měl začít. Rozhodně nebrat obyčejný písek do betonu.
Toť zatím vše,musím jít pracovat a posilovat mír.
Jo ještě k tomu Zimeritu : já používám dvousložkový tmel od Asiatamu, je levný a velmi dobře se s ním pracuje.Naneseš navlhčenýma prstama tenkou vrstvičku a šroubovákem vytvářím zimerit. Nic na tom není a tmel se velmi dobře napojuje.Zkoušel jsem i jiné tmely a tento mi vyhovuje nejvíce také už proto,že se dá ředit,umývat vodou.
Naposledy upravil(a) Milan dne 13 led 2015, 08:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj kolego.

Manželka pochází z Jistebníka, takže pokud tam za nima někdy pojedu na rodinnou návštěvu dám Ti předem vědět.

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
LukyNemesis
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2015, 01:34
9
Lokalita: Ostrava

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od LukyNemesis »

Milane,
víš, já tak trochu spisovatel jsem. Publikuji už celkem dlouho a s drobným úspěchem na netankových stránkách.
Určitě jsi mi nechtěl svým příspěvkem naznačit, ať jdu do prdele a raději než tanky hýčkám klávesnici. Tomu nevěřím...
Spisování jsem dělal dosud, tanky jsem objevil až teď.
A dosti pregnantně jsem to ve svém prvním příspěvku naznačil. Taky jsem tam bez bázně a hany napsal, že jsem laik, novic,
úplný RC 1:16 trotl, navíc "JEZDIČ!!!", tank mám cca týden. Taky tak nějak netuším, proč by měl "spisovatel" mít odepřeno vlastniti a provozovati tank a účast zde.
Tanky jsou celý můj život, mám sice modrou knížku, ale srdcem jsem tankista. Už od mých cca 13-ti let jsem totální fanda
na veškerou obrněnou techniku (a nejen na ni). Co jsem udělal špatně, když jsem na tomhle fóru sepsal svou situaci a své pocity?
Myslel jsem si, že vtipné oživení mými "bláboly" zde pobaví ostatní kolegy RC tankisty...
Samozřejmě máš pravdu, jsi určitě zkušeněnější RC tankista než já (ale to jsou nejen tady úplně všichni), radu na Zimmerit
velmi oceňuji. O spodku vany a utěsňování... Opět opakuji, jsem laik, chytající se jakéhokoliv stébla...
Neměj mi to za zlé, že se tady vyjadřuji, buďme přátelé, alespoň virtuální... Oki? :-)
Nejlepší ruská limuzína je T-34/85, to mi nikdo nevymluví... Převezla spoustu Němců :-)
LukyNemesis
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2015, 01:34
9
Lokalita: Ostrava

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od LukyNemesis »

to rudyn :
rád Tě uvítám, Jistebník je kousek od Ostravy, bydlel tam svého času bratr mé manželky....
Ovšem zatím mám tank 1 (HL t-34/85) ve výrobním základu, tank 2 (Pelikan oneteam panzer VI tiger I) je v reklamaci...
Tank 3 (household T-90) mého syna je sice v poho, ale je 1:20...
Jsem tankoidní laik, takže budu spíše naslouchat, než mluviti.
Nejlepší ruská limuzína je T-34/85, to mi nikdo nevymluví... Převezla spoustu Němců :-)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od sakulajda »

LukyNemesis píše:Milane,
víš, já tak trochu spisovatel jsem. Publikuji už celkem dlouho a s drobným úspěchem na netankových stránkách.
Určitě jsi mi nechtěl svým příspěvkem naznačit, ať jdu do prdele a raději než tanky hýčkám klávesnici. Tomu nevěřím...
Spisování jsem dělal dosud, tanky jsem objevil až teď.
A dosti pregnantně jsem to ve svém prvním příspěvku naznačil. Taky jsem tam bez bázně a hany napsal, že jsem laik, novic,
úplný RC 1:16 trotl, navíc "JEZDIČ!!!", tank mám cca týden. Taky tak nějak netuším, proč by měl "spisovatel" mít odepřeno vlastniti a provozovati tank a účast zde.
Tanky jsou celý můj život, mám sice modrou knížku, ale srdcem jsem tankista. Už od mých cca 13-ti let jsem totální fanda
na veškerou obrněnou techniku (a nejen na ni). Co jsem udělal špatně, když jsem na tomhle fóru sepsal svou situaci a své pocity?
Myslel jsem si, že vtipné oživení mými "bláboly" zde pobaví ostatní kolegy RC tankisty...
Samozřejmě máš pravdu, jsi určitě zkušeněnější RC tankista než já (ale to jsou nejen tady úplně všichni), radu na Zimmerit
velmi oceňuji. O spodku vany a utěsňování... Opět opakuji, jsem laik, chytající se jakéhokoliv stébla...
Neměj mi to za zlé, že se tady vyjadřuji, buďme přátelé, alespoň virtuální... Oki? :-)
Ahoj
Neber některé texty tak Vážně - od Milana to bylo míněno jako sranda. Ostatně to zjistíš sám, až se blíže poznáme - jsme veselá banda (bohužel ne všichni to umí akceptovat ) :lol:
Kulda
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 14 led 2015, 07:07, celkem upraveno 1 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od Milan »

Tak to jsem z toho jelen,když lichotku na tvé texty bereš jako urážku či co.
Přečetl jsi asi jen tu první větu a dále jsi nečetl. Pokud bych tě tu nechtěl,tak bych ti asi neradil.
To mě mrzí ,že jsi to takto vzal.
Naposledy upravil(a) Milan dne 14 led 2015, 08:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od baca »

Jen piš dál,jseš srandista/tak i Milan a spousta ostatních tady/a těším se na tvoje výtvory -nejen literární ahoj .Jinak jsem za cara Klacka taky začal s Ogoňkem -KV 85 a JS-3 a zbastlil jsem to jak mohl,aspoň ten první,JS už chvilku jezdilo.Jinak ten tmel je fakt A1.
Naposledy upravil(a) baca dne 14 led 2015, 21:57, celkem upraveno 1 x.
LukyNemesis
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2015, 01:34
9
Lokalita: Ostrava

Re: Data, informace :-)

Příspěvek od LukyNemesis »

Chlapi, děkuji za podporu.
Teď takový malý PP - Product Placement.
Pokud točíte klipy se svými tanky a sere Vás Youtube prudírna s tím,
že používáte muziku pod autorskými právy, bez obav se obraťte na mě.
Hraji v kapele, která OSU a podobné spolky vyloženě... nemá ráda. :-)
Hrajeme metal (už od roku 1989), což se k tankům docela dost hodí.
Na vyžádání pošlu muziku v té kvalitě, ve které ji mají i ostatní členové kapely,
dokonce i já...
Zdarma. Což je, myslím si, dost dobrá cena:-)
Tak to jen tak, pro přesnost :-)
Nejlepší ruská limuzína je T-34/85, to mi nikdo nevymluví... Převezla spoustu Němců :-)
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“