Slavnosti svobody Plzeň

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Odpovědět
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od hranicak11 »

Zdar chlapi, jedete se někdo podívat do Plzně na Slavnosti svobody? Určitě bude na co koukat cool
http://slavnostisvobody.cz/program/hlavni-program/

https://www.facebook.com/SlavnostiSvobody/?fref=ts
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od kremak432 »

Jo pojedu se podívat. Hlavně se těším na tankové modeláře 1/16 z Postolopt a jejich modely tanků které mají pásy natřené stříbřenkou. Jinak doufám, že taky přijede pan Čuřil s BVP-1 a případně IS-2 v 1/4. Jinak je škoda, že EU zakázala bojové ukázky.
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 341
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od Pancier »

Aké bojové ukážky zakázala EU ? Modelárske ?
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od kremak432 »

Modelů zatím ne, ale zakázali používat při rekonstrukcích skutečných historických bojových scén jakékoliv palné zbraně, byť se slepými náboji! Tak už to bylo i vloni. 20. dubna 2017 o tom vyšel článek v novinách na základě "Nové evropské směrnice o zbraních". Díky této směrnici se nesmí používat ani muškety při rekonstrukci "Bitvy tří císařů" u Slavkova. Více informací na DOTYK.CZ.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od kremak432 »

Ještě jedna informace o akci, která se koná 7.5.2017 v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech od 13.00hod. V areálu muzea mají být v rámci oslav osvobození ukázky s dobovou historickou technikou. Vstup zdarma.
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 502
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od romann »

kremak432 píše:Modelů zatím ne, ale zakázali používat při rekonstrukcích skutečných historických bojových scén jakékoliv palné zbraně, byť se slepými náboji! Tak už to bylo i vloni. 20. dubna 2017 o tom vyšel článek v novinách na základě "Nové evropské směrnice o zbraních". Díky této směrnici se nesmí používat ani muškety při rekonstrukci "Bitvy tří císařů" u Slavkova. Více informací na DOTYK.CZ.
karel kryl by povedal: demokracie rozkvétá
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od kremak432 »

No tak jsem se byl podívat v Plzni. Něco strašnýho. Nejhorší oslavy za posledních 25 let. Jedním slovem NUDA. Předražený klobásy a pivo. K vidění toho taky moc nebylo krom pana Sobotky a jeho nohsledů. Ty jejich žvásty se nedaly poslouchat ani po pěti pivech. Zábava téměř žádná. Vyhozený peníze, kdyby je raději dali na nemocné děti. Německá technika ZAKÁZÁNA, krom čtyř kluků v německých uniformách za ostnatým drátem jako zajatci. RC modely nebyly, a ani pan Čuřil, který na předchozích ročnících nikdy nechyběl.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od hranicak11 »

A co pak by jsi tam chtěl vidět? Já tam byl chvilku (ani jsem to nestihl pořádně projít) a viděl jsem dost techniky M3 Stuart, M36, Sherman, Sexton kolové M8 a mohl bych pokračovat... také jsem viděl RC modely i tu JS 2 které tam byly ;) Sice nebyli němci (jeden kořistný kubelwagen), ale koukat určite bylo na co. ahoj

https://www.facebook.com/pg/modelplac/p ... 1636895506
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Slavnosti svobody Plzeň

Příspěvek od kremak432 »

No nevím, ale modely jsem nikde neviděl???? Neříkám, že se nebylo na co dívat, ale vidět 50 Jeepů a 30 harlejů.
Teď jsem se vrátil z Muzea na demarkační linii v Rokycanech. To bylo jiný kafe, byli i němci, byla i bitva. Prostě perfektní. Po skončení oficiálního programu kdo chtěl mohl si projet polygon v nějakém obrněnci.
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“