3D tisk

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Tak bedýnka je hotová. Zbývá kabeláž, protože zdroje jsou vysunuty mimo.

Obrázek

A pak už si budu jen hrát s Octoprintem, ale to je ještě kus práce. Nemám rád chobotnice, ale co už. Deska RPi je dobrá :-))
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem dopáchal první Octoprint s webovou kamerou. Teď už můžu tiskárnu ovládat a sledovat v rámci interní sítě. Je to bombastický. Linuxu nerozumím a rozumět nechci, ale tady sem se do toho musel zakousnout. Takhle vypadá můj držák kamery:

Obrázek

no a takhle vypadá screen z obrazovky počítače:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Teď už můžu sledovat on-line tiskárnu ze svého obýváku :D

Ještě mi zbývá druhá tiskárna, ale po zkušenostech už to bude malina
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: 3D tisk

Příspěvek od sakulajda »

ty kráso, čumím jak puk ahoj
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Tak ted jeste mimo local network ahoj
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Sem to vyhodnotil tak, že je sice možné řídit tiskárny odkudkoliv, ale připadá mi bezpečnější být někde poblíž. Snad někdy, ale spíše ne. Jinak jsem to celé dokončil a fše je plně funkční. Už zas můžu modelařit ;)

Obrázek

a tady elektronika:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

To vypadá velice dobře. Zdařilá práce. ahoj
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Je to dobrá vec.Tiež som to začal používať (Raspberry 3B+ s OctoPi).
Dôvod nieje ten, že by som chcel kontrolovať a obsluhovať tlačiareň na diaľku, ale veľmi zaujímavý firmware Klipper
https://www.klipper3d.org/
Na ceste za použiteľnou deltou som zistil že je to najlepšie riešenie.

Je odlišný od všetkých ostatných firmware tým, že vypočítava pohyby tlačiarne (kroky motorov a ich časovanie) priamo v Raspberry.Pôvodná 8bit alebo 32bit riadiaca jednotka tlačiarne slúži iba ako "sprostredkovateľ".
Výkon Raspi je aj oproti výkonnejším 32bitovým doskám priam obrovský.Klipper toho ponúka oveľa viac a v niektorých možnostiach a funkciách je naozaj prelomový.Posledné dva týždne som hlavne bojoval s hardware a učil sa pracovať s Klipperom.Keď som to teda nakoniec rozchodil.Konečne sa delta hýbe s hromadou nového hardware a novým "mozgom".Stačí vytlačiť škatuľku na elektroniku tlačiarne kôli aktívnemu chladeniu a môžem konečne začať tlačiť.
Čoskoro snáď budú fotky a video a konečne budem môcť začať tlačiť.
Chcem to mať dokonalé (pre môj vkus a potreby), pretože tlačiareň bude slúžiť ako vzor a ďalšie chcem stavať na vlas rovnaké.Z praktických dôvodov.Každý stroj bude mať na pevno pridelený materiál (aj jeho výrobcu a farbu) a vyladený profil k danému materiálu.

Čo sa týka ostatných firmware:
Repetier je prehľadný a príjemný najviac ako len 8bitový firmware môže byť, ale zaspal dobu.Hlavne s podporou nových TMC driverov.
Marlin vyslovene nemád rád.Je to zlepenec a bordel.Vie všetko ale nič z toho poriadne.

S každým firmware som strávil dosť času a dobre ich poznám, každý som mnohokrát konfiguroval, tak si trúfam ich trochu posúdiť.
Dlho som tvrdohlavo odmietal skúsiť Klipper, predsa len je to veľká zmena oproti bežnému firmware a obsluhe tlačiarne napriamo s pomocou SD karty.

Ako písal CuMeL - teraz sa cítim možno aj trochu bezpečnejšie, keď viem že sa kedykoľvek a kdekoľvek môžem pozrieť na tlačiarne paradoxne aj keď som ďalej alebo som sa dlho nebol pozrieť.
Ale keď som prvý krát nastavoval výšku Z na delte a spúšťal hotend niekoľkokrát bez obmedzenia proti hotbedu tak mi nebolo všetko jedno.
Pri priamom ovládani cez PC mám stále blbý pocit, aj keď sedím veďla tlačiarne.

Za nejaký čas dorazí z Číny dotykový display na Raspberry, ktorým sa dá ovládať OctoPi.Bude to praktickejšie, keďže tlačiareň s Klipperom sa nedá ovládať cez klasické LCD displeje tlačiarní (typu reprapdiscount 2004 napríklad).Tlačiareň komunikuje výhradne cez Raspberry pripojené na USB.

Všetko má plusy aj mínusy.Ale ako hovorím - na deltu asi to najlepšie čo sa momentálne dá použiť.Veľmi zaujímavé a plné funkcií o ktorých by som mohol dlho rozprávať ale už nechám tak :lol: .

Každopádne, ak by niekto potreboval alebo chcel tlačiareň so 4-jadrovým, 1.4GHz a 64bit procesorom tak poradím ahoj

PS: mimo local network s Octopi používam Polar Cloud
https://polar3d.com/
Stačí sa zaregistrovať.V nastaveniach je PIN.Do OctoPi treba nainštalovať plugin Polar
https://plugins.octoprint.org/plugins/polarcloud/
A zadať PIN v Octopi v nastaveniach - v ľavo dole v nastaveniach pluginov je Polar a tam sa zadá PIN.
Tiež treba vytvoriť tlačiareň na cloude a spárovať to.
Potom to behá z internetu chránené, bez otvorených portov a prístupné.
...si pozerám keď som v zamestnaní srol
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

Tak to je obsáhlá odpověď. Děkuji za vysvětlení. ahoj
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: 3D tisk

Příspěvek od CuMeL »

Tak po delší odmlce se vracím do tohoto vlákna. Zlobila mě ta starší tiskárna MK2S, kterou jsem postupně upgradoval až na verzi MK2.5S, ale bohužel ty neduhy, která měla MK2S si to neslo stále sebou až do té doby, než mi vyhořely konektory vyhřívací podložky. Dopadlo to takto na desce:

Obrázek

a konektor takhle:

Obrázek

Sice jsem podle rady z podpory kabely připájel přímo k desce, avšak něco na desce při tom "zahoření" odešlo. A než bych vrážel peníze do opravy technologicky nezvládnuté tiskárny, tak jsem se rozhodl, že tiskárně dám upgrade na nejposlednější verzi tzn. na MK3S, která má ty přívody již šroubované a jede na 24V. Tak jsem 2 dny skládal a už má 2 tiskárny MK3S. Aby nebyly stejné, tak jsem mezi tím pořídil přímo u výrobce E3D trysek experimentální trysky o průměru 0.15 mm a začal experimentovat. Podpora od Průši, jak jsem zjistil je pro tuto trysku nulová, tak mi nezbylo nic jiného, než si vytvořit vlastní profil ve sliceru a myslím, že se mi to podařilo.

Zkusil jsem první výtisk testovacího objektu 3DBenchy, což je poměrně známá a oblíbená lodička (dokonce i Průša ji má ve svých zdarma nabízených modelech). V originálu má na délku 60mm a vypadá takto:

Obrázek

a pro můj první výtisk s touto tryskou jsem si usmyslel, že ji ještě zmenším, takže můj výtisk má 15 mm a vypadá takto:

Obrázek

Bohužel můj fotoaparát na mobilu už nestíhá zaostřovat při tom zvětšení a spíše zaostřil můj palec. Asi si budu muset pořídit něco lepšího.

No a po tomto pokusu jsem začal něco ze svého modelu. Nejdřív maličkou matici s přírubou, co je na přívodním kabelu na hlavním světlometu a jsou velké 2 mm:

Obrázek

a pak nový držák pozičního osvětlení na věži mé dvaasedmy:

Obrázek

myslím, že už si s detaily nemusím lámat hlavu, i když tisku z PETG materiálu. Co myslíte?

Je pravda, že i u takto malých věciček trvá tisk poněkud déle. Třeba ta "minilodička" mi trvala skoro hodinu. Ale pokud jsou výtisky menší, tak to ještě jde. Třeba ten držák pozičního osvětlení trval cca 40 minut, což se moc neliší od času, který jsem měl s tryskou 0.25mm, a řekl bych, že výsledek je o poznání lepší, co se týče detailů.

Vím, Sakulajda říká "Milanovo metrové měřítko", ale mě to nedá :lol: :lol: :lol: :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“