3D tisk

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Ano, Michal je šikovný, to víme:),

Nemyslím si, že 3D tisk je tady na foru novinka - jen IS-3 je už rok a půl stará, Kraz rok:) a jsou tu další skvělé věci jako Armata, nebo Hetzer od 50koruny,

Naopak v dnešní době by se to dalo přirovnat k modelařině víc, než že si dojdu do obchodu a koupím si kit v krabici,

Dnešní tisk opět pro Frantu, mastery pro formy



Lukáš
Naposledy upravil(a) Faly dne 01 led 2019, 11:01, celkem upraveno 1 x.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

Kolegové,neberte to zle, že hanim 3D tisk.
Vim, jde to s dobou a tak to prostě je.

Modelovat v SW je jednoduché a já jako samouk v 3D modelaci jsem na princip přišel sám za 2-3x večery.
Není to nic složitého a chce to začít od jednoduchého SW jako je kečup a jeho česká verze.
Pak se dá přejit na složitější modelovací SW.
Každý má oblíbený svůj modelovací SW.
Abych neporušil pravidla fora tak napíšu pouze jen, že některá dema modelovacích SW máji výstup na tiskárnu blokovaný zaplacením na plnou verzi sw a to jde obejít i pluginem. Snad mě zdejší admin neukamenuje, že jsem to sem napsal. slol

Osobně jsem s 3D modelovaním začal pro vytvoření modelu vozu do hry.
Nebudu sem psát název hry ale jen napovím,že ve hře byli samé ruské trucky a já tam vytvořil model amerického Hummera H1 a první čtyřkolku s jezdcem na sedadle, a jeden extra crawler speciál. Pak už i ostatní modeři začali dělat obdobné kousky na modelech.
A ve hře to fungovalo. :mrgreen:

Modelovací SW má výstup na kod pro tiskárny a to se dá použít jak na CNC tak i 3 tiskárnu.

Faly - s tim zakoupením kitu souhlasím.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: 3D tisk

Příspěvek od PetrNC »

Trochu OT, ale když se to už nakouslo ....

3D tisk má v modelařině své místo. Je to nástroj stejně jako sklapel či pilníček. Každý jsme nějakým způsobem obdařen manuální zručností, někdo více ( zde na fóru většina ) a někdo méně ( jako třeba já :lol: ). Je to prostředek jak realizovat své sny a plány k radosti své i ostatních, do kterých by se jiní třeba ani nepustili a pro dotyčného by byl ten projekt zase nedostupný.

TVŮRČÍ PŘÍSTUP o ten tady jde a je dobře, že oba "světy" spolu koexistují - tradiční a 21.století. Asi tak ......
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

PetrNC - částečně souhlasím a jak jsem psal jde to s dobou.
Ale už to není klasická modelařina.
Klikaní čáreček a obloučku do PC a pak to dělá stroj.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Je to přesně jak píšou kluci, kreativitě - vytvořím si něco co neexistuje/není dostupné/vyrobím si to levněji,

Ja sám jsem se taky naučil modelovat z youtube, a není to jen o malování čárek, ale také o tom to vymyslet, aby to věrně vypadalo a fungovalo,

A jak by řekl Drozd, stroj to sice vytiskne, ale je za tím ještě spoustu ruční práce:),

Modelům zdar,
Lukáš
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

S tim, že to 3D tisk je pomocník a jde v tom udělat věci co by ručně šlo udělat obtížně s tim souhlasím.
S tim zbytkem je věc názoru každé osoby v tomto oboru se pohybující a jen bych se jen opakoval co jsem již několikrát psal a to, že.." Vim, a jde to s dobou a tak to prostě je."

Faly - také jsou použil pro mé modelovací informace videa z youtube. Názorný pohled na věc jak to tvoří jiný kolega je dle mě lepší bud osobně vidět nebo video než dlouhé stránky plné textu.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: 3D tisk

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Rád bych reagoval na některé názory zde na foru
- 3D tisk není všespasitelný, stále zbývá spousta klasické modelařiny, například vany a podvozky z kovu apod. Stále si myslím, že kovová vana tanku je
zatím to nejlepší
- 3 d tisk znamená spoustu dalších úprav, například aceton, broušení, tmelení, znovu broušení atd. Por rovné plochy je jednodušší použít desku z ABS,
tedy zase klasická modelařina
- 3d tisk umožňuje dělat tvary na které bych dříve potřeboval soustruh a frézku. Tedy zařízení daleko dražší. Mimochodem proti cnc strojům tady nikdo
námitky neměl
- 3d tisk snad přitáhne k modelařině i mladší generaci :P
- pomocí 3d tisku mohu postavit modely od A až do Z a nepotřebuji předražené stavebnice
Uf, to jsem se rozepsal. Spolu s Lukášem jsme schopni postavit cokoliv. Spojení 3d tisku a klasické modelařiny bude vždy nutné.
Přeji hodně zdraví a úspěchů v novém roce.
Mimochodem už dva dny jsem se trápil s přerušeným kabelem na tiskárně. Když jsem ho změřil vše v pohodě. Při tisku lotroviny.
Naposledy upravil(a) drozd60 dne 01 led 2019, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

Děkuji kolego za obsáhlé vyjádření. Popsal jsi to dokonale. ahoj
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Tiež súhlasím s Drozdom, okrem vety "Spojení 3d tisku a klasické modelařiny bude vždy nutné."
Ja pravdepodobne nepoužívam žiadnu z techník, ktoré si predstavíte pod pojmom klasická modelarina.
Ani by som v žiadnom prípade nechcel rezať tabulky plast, ohýbať plechy, ani nič vyrezávať/obrezávať.
Každý diel mojich tankov skrátka vylezie s 3D tlačiarne a nevidím na tom nič zlé.
Mne plne tlačené tanky skrátka fungujú a snáď ani vzhľadom nezaostávajú oproti priemerným RC tankom.

Je to len niečo ako imunitný systém každej komunity, nové veci sú vždy považované za niečo menej cenné alebo rovno zlé.
Tiež to môže frustrovať ľudí, ktorí nemôžu alebo nechcú tlačiť a rovnaký na výsledok potrebujú 20x viac času a energie.
Potom sa šomre na menejcennú techniku kreslenia čiarok.

Či sa to niekomu páči alebo nie, len veľmi ťažko rozoznáte tlačený tank od bežne kúpeného.
Dovolím si povedať, že oproti tomu úplne ručne vyrobenému z narezaných tabuliek plastu (úplne najstaršia škola) vyzerá tlačený tank skrátka lepšie.Hrany sú ostrejšie, roviny sú rovnejšie, detaily detailnejšie...

A ešte by som trochu ďalej posunul ďalšiu Drozdovu myšlienku - lebo 3D tlač nám dovoľuje vyrobiť tvary, ktoré pred tým neboli vôbec mysliteľné a to ani pri použití CNC, NC sústruhu alebo čohokoľvek čo odoberá materiál.

Neberte si to nikto osobne a hlavne trochu s rezervou.Som tu možno jediný, kto robí RC tanky kôli 3D tlači a nie 3D tlač kôli RC tankom.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 01 led 2019, 15:45, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: 3D tisk

Příspěvek od Max »

Mě nic nefrustruje a s 3D tiskem mám zkušenosti.
Tisknout mohu ale i nemusím.
Jak se říká v pořekadle. " Co člověk to názor. "
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“