Něco pro informace

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Max »

Bohužel jsem Petrovi slíbil, že o jeho sbírce ve středních Čechách neřeknu a nebudu ho jmenovat.
Až po té mě pak pustil na svoji dobře hlidanou parkovací plochu. Jen celou dobu okolo mě lítal velký černý rotvajler. Nic příjemného to nebylo a mít hlavu vedle funiciho psa to také nebylo nic příjemného.
Další dva psi byli v druhém oplocení okolo areálu.
Zní to hloupě, ale je to tak jak píšu. Nezapomenu na ty chvíle mezi těmi stroji. To byl super den.
Pak s odstupem času jsem ho kontaktoval znova a už mě tam nepustil.
Jeho kolega jezdí skutečný truck trial v týmu s ruským žlutým Zilem 6x6.

[youtube]BsKSvKbBM9A[/youtube]
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Tomu se snad ani nedá věřit .....

https://www.czdefence.cz/clanek/raketom ... .sznhp.box
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Drake »

Peťo my jsme měli u útvaru baterii Gradů, víš jaký byl důvod pro zrušení? Nám řekli (já teda už před vyřazením odešel od armády) že to je brutální a demoralizující vliv na vojáky kteří jsou cílem střelby.........ano to je pravda ale politici si musí uvědomit že na opačným konci trubky stojí nepřítel. Jinak ty kecy o úsporách jsou opravdu jen kecy. Celej RM-70 se vyráběl u nás včetně munice a nároky na početnost obsluhy taky nebyly vysoký......vlastně viz ten článek co jsi napostoval. Človek je docela smutnej co se všechno udělalo za kroky špatným směrem.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Drake píše: 02 led 2021, 10:35 Peťo my jsme měli u útvaru baterii Gradů, víš jaký byl důvod pro zrušení? Nám řekli (já teda už před vyřazením odešel od armády) že to je brutální a demoralizující vliv na vojáky kteří jsou cílem střelby.........ano to je pravda ale politici si musí uvědomit že na opačným konci trubky stojí nepřítel. Jinak ty kecy o úsporách jsou opravdu jen kecy. Celej RM-70 se vyráběl u nás včetně munice a nároky na početnost obsluhy taky nebyly vysoký......vlastně viz ten článek co jsi napostoval. Človek je docela smutnej co se všechno udělalo za kroky špatným směrem.
Proto jsem to sem dal ...... Kde asi mohli euros.....zi udělat chybu ......
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Drake »

Peťo....armádní zpravodaj bych nebral jako bernou minci píšou ho neuvěřitelní amatéři, kteří se kolikrát z hovna snaží uplést bič. K těm mostům.....ono přes většinu mostů nebo propustků u nás na moravě by nemohla přejet ani T-72M1 jejich nosnost je mnohdy mezi 18 až 25 tunami dle značky, nicméně jednou mi to vysvětloval bývalý spolužák stavař a ten řekl že pokud obrazně řečeno přes mosty Abramsy nepojedou v řadě a nebudou u toho rytmicky dupat tak nic nespadne. Nevíc zmiňovaní poláci provozují Leopardy a navíc kupují cca. 250ks Abramsů M1A2 SEP3 což je sedumdesátinuvé monstrum a nějak mosty neřeší :D Ale vzhledem k tomu že se směješ tak vidím že to bereš jako já ahoj
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Drake píše: 28 zář 2021, 20:19 Peťo....armádní zpravodaj bych nebral jako bernou minci píšou ho neuvěřitelní amatéři, kteří se kolikrát z hovna snaží uplést bič. K těm mostům.....ono přes většinu mostů nebo propustků u nás na moravě by nemohla přejet ani T-72M1 jejich nosnost je mnohdy mezi 18 až 25 tunami dle značky, nicméně jednou mi to vysvětloval bývalý spolužák stavař a ten řekl že pokud obrazně řečeno přes mosty Abramsy nepojedou v řadě a nebudou u toho rytmicky dupat tak nic nespadne. Nevíc zmiňovaní poláci provozují Leopardy a navíc kupují cca. 250ks Abramsů M1A2 SEP3 což je sedumdesátinuvé monstrum a nějak mosty neřeší :D Ale vzhledem k tomu že se směješ tak vidím že to bereš jako já ahoj
Přesně tak .... :D
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Trochu OT, ale u tohodle mi slza ukápla ....... cool ahoj

Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 499
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Něco pro informace

Příspěvek od romann »

ahoj
-raz som mal moznost debatovat s rusnovodicom parnej lokomotivy usata. povedal ze na trase z prievidze do nitry ma spotrebu cca 8 ton uhlia. kuric to vsetko nahadze rucne lopatou.
- na nemeckej stanici swr ,na satelite chodila relacia eisenbahn romantik, ukazovali aj jazdy parnych lokomotiv,nieco je tu
https://www.youtube.com/c/eisenbahnromantik/videos
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Max »

Jak koukám na ta videa s parním vlakem tak to musí být člověk velký fanoušek aby se pustil do oprav parní lokomotivy. Našel jsem článek o renovaci parní lokomotivy a velký problém jsou kvalitní šoupátka na rozvody.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“