Něco pro informace

Zde můžete klábosit o všem co Vám slina na jazyk přinesla k tématu i zcela mimo.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Něco pro informace

Příspěvek od Milan »

Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Radek »

Zajímavý článek, zajímalo mě jak k němu Angličani přišli. Kdo ví jak Rusové přišli ke svému kousku, který je sice nepojízdný, ale myslím si, že kdyby o to stáli, asi by ho dokázali rozchodit.

Radek
mladas
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 20 led 2012, 19:54
12
Lokalita: Bechyně

Re: Něco pro informace

Příspěvek od mladas »

Radek píše:Zajímavý článek, zajímalo mě jak k němu Angličani přišli.
OMG četl jsi ten článek? Je to tam napsaný....Druhý den na to se Gudgin vydal na ono místo, aby se mu naskytl překvapivý pohled.
Radek píše: Kdo ví jak Rusové přišli ke svému kousku, který je sice nepojízdný, ale myslím si, že kdyby o to stáli, asi by ho dokázali rozchodit.
- pokud se nepletu tak uvíznul v terénu, nemohli ho odtáhnout, tak tam nahazely granáty...
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Radek »

mladas píše:
Radek píše:Zajímavý článek, zajímalo mě jak k němu Angličani přišli.
OMG četl jsi ten článek? Je to tam napsaný....Druhý den na to se Gudgin vydal na ono místo, aby se mu naskytl překvapivý pohled.
Radek píše: Kdo ví jak Rusové přišli ke svému kousku, který je sice nepojízdný, ale myslím si, že kdyby o to stáli, asi by ho dokázali rozchodit.
- pokud se nepletu tak uvíznul v terénu, nemohli ho odtáhnout, tak tam nahazely granáty...
Asi jsem to nenapsal dost dobře, je to první článek, kde jsem se dozvěděl, jak k němu Angličani přišli, proto mě to zaujalo.

V Rusku to je popsané na Panzernet.net

První zničený ženisty jak píšes padl do rukou Rusům hned na začátku u Lenigradu. Druhý v roce 1943 ke popsán na Panzernet,net takto:

Tiger ale nakonec do rukou nepřítele stejně padl. Dne 16. ledna 1943 byly ustupující německé jednotky v severním Rusku nuceny za sebou nechat jeden znehybněný tank. Sovětští ženisté jej posléze vyprostili a stroj putoval do Moskvy k podrobnému prozkoumání. V květnu téhož roku byl potom Tiger v Moskvě vystaven na přehlídce ukořistěné nacistické techniky.

Radek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Drake »

Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Něco pro informace

Příspěvek od PetrNC »

Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Max »

Koukal jsem na fotky toho vyproštováku na tom podvalníku a nebyl na tom špatně. Kdo ví zda ho srovnali jeřábem a nebo nastartoval tank a cuknul sebou na podvalníku?

Mimo téma.:
Na Kutnohorsku jsem byl u jednoho sběratele vojenské techniky (nechce být jmenován)a to je pro milovníka vojenské techniky ráj a velmi důkladně zajištěný objekt. Měl jsem domluvený čas jen na 2.hod.ale zůstal jsem u něj skoro 6.hod a prolezl jsem i ruské stroje.
Tento vyprošťovák měl za halou ve 3x kusech a pojízdný byl dle slov majitele jen 1x kousek.
O to větší je to nádhera si do stroje sednout,se všim zahejbat prostě nasát atmosferu.
Před cca.4x rokama se podobným vyproštovákem vytahovala T-34. Nevidět to na vlastní oči tak neuvěřím. Ten stroj na vyproštění jiného vozidla má ukrutnou sílu. Když drží tažné lano tak je naviják nezastavitelný.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Něco pro informace

Příspěvek od Shotek »

Max píše: 14 zář 2020, 10:00 Koukal jsem na fotky toho vyproštováku na tom podvalníku a nebyl na tom špatně. Kdo ví zda ho srovnali jeřábem a nebo nastartoval tank a cuknul sebou na podvalníku?

Mimo téma.:
Na Kutnohorsku jsem byl u jednoho sběratele vojenské techniky (nechce být jmenován)a to je pro milovníka vojenské techniky ráj a velmi důkladně zajištěný objekt. Měl jsem domluvený čas jen na 2.hod.ale zůstal jsem u něj skoro 6.hod a prolezl jsem i ruské stroje.
Tento vyprošťovák měl za halou ve 3x kusech a pojízdný byl dle slov majitele jen 1x kousek.
O to větší je to nádhera si do stroje sednout,se všim zahejbat prostě nasát atmosferu.
Před cca.4x rokama se podobným vyproštovákem vytahovala T-34. Nevidět to na vlastní oči tak neuvěřím. Ten stroj na vyproštění jiného vozidla má ukrutnou sílu. Když drží tažné lano tak je naviják nezastavitelný.
musel sis to hodně užít, jen škoda, že je ten sběratel tajný, to by mě taky moc zajímalo.. :cry:
Odpovědět

Zpět na „Hospoda u tankisty“