Hetzer - early production

mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3132
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od mrst »

budeš muset asi řešit víc věcí, když to budeš chtít rozhýbat :P ;)
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Vítek »

No právě, proto se pořád výptávám :D , tank jsem ještě nedělal, nevím jak je to složité. Nicméně zajímají mě tyto věci:
1) Ty hnací kola musím upravit abych je mohl dát na převodovku?
2) kanón taky musím nějak upravit, nebo se s ním dá hýbat hned?
3) kolik stojí ty pásy odlévané z plastu s přidaným kovovým prachem?
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Shotek »

Vítku,
řekl bych, že nabídka zahrnuje pouze resinové odlitky a lepty.
Plechová vana a "střeva" jsou na šikovnosti/možnostech stavitele. Tzn. pořídit/vyrobit vhodné převodovky, mechaniku zákluzu, vyřešit pojezd, odpružení atd. atd. Je toho dost, na co musíš po konstrukční stránce myslet a přijít na vhodné řešení. Prohlédni si vlákna těch, co tady Hetzera už stavěli, uvidíš sám.

Navíc, pokud jsem pochopil správně a stavíš svůj první model, tak aniž bych chtěl podceňovat Tvé schopnosti, spíš bych doporučil se nejprve poohlédnout po něčem jednodušším, na čem si zkusíš co a jak a hlavně, na co běžně existují komerčně dostupné díly a součásti.
Pouštět se do složitějších akcí bych osobně nechal až na později.
Neber to v žádném případě jako snahu Tě od něčeho odrazovat, ale jen jako názor/doporučení někoho, kdo si už něčím podobným prošel a ví, kolik slepých uliček to obnáší. ;)

No to je za mě a rozhodnutí už je na Tobě...

Ať se dílo daří... ahoj
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 680
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od scoutT34 »

Ahoj

plne suhlasim so Shotek-om
určite je nutné na HETZERovi na mechanike vymyslieť úplne všetko a hlavne počítať s tým že je to prcek a je nutné bojovat o každý milimeter miesta


ja som napriklad staval LT38 tu na fore su aj fotky
https://mujtank.tym.cz/viewtopic.php?f=98&t=3343

aj napriek tomu že som kúpil hotovú konverznú sadu
http://35rctank.com/html/k13.html
tak povodne prevodovky vydržali asi 3 hod jazdenia
potom omyl pokus aktualne je tam 4 verzia prevodoviek

Asi tak
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Vítek »

Shotku Četl jsem nabídku, vanu si musím vyrobit sám, dělal bych ji asi z mosazi nebo hliníku, ale nevím jak bych hliník spojil, mosaz bych sletoval. Jen pro upřesnění, byl by to můj první tank který bych stavěl od začátku, ne první model,to je LIAZka. V jednom vlákně s hetzerem jsem viděl nějaký dvoustupňové převodovky že snail shop.cz ale otázka jak dlouho by vydržely než bych je musel upgradovat.

Skoute( nevím jestli můžu tykat nebo vykat ale nechci to psát v 1. pádu) děkuji za tip, byl jsem v Lešanech a v reálu není zas tak malý :D , dělo je výš než já :lol: ale oproti ostatním je to prcek to je pravda, je jen škoda že toho Hetzera s dělem měli v tom hangáru nalevo a tam se nesmělo fotit, ale byl jsem tam minulý rok v létě takže jsem ještě nevěděl že ho jednou budu stavět.
A ty převodovky na obrázku přímo v to e-shopu jsou ty co jsou ty špatné nebo tam teď už jsou vyfocené jiné? Vaše/tvoje vlákno pročtu.


Ještě se vrátím k příspěvkům, stává se
mi že když se chci podívat na nějaké vlákno, třeba s nějakým tankem tak tam nejsou některé příspěvky, většinou přímo od autora, nevíte čím to je?
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Shotek »

Pokud myslíš Pechyho. který Hetzera stavěl, tak ten bohužel fórum před časem opustil a s ním i jeho příspěvky.. :(
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Vítek »

Ano, je to příspěvek konkrétně od něj, ale je jich více, nejspíš taky od něj, nevíte proč fórum opustil?
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Machip »

souhlasim s klukama taky bych ti doporućil něco jiného pokud chceš stavět od začátku model jako kit se dá koupit tiger I nebo 3d tisknutá stavebnice hetzra od člena tady na foru a pak nejdražší varianta modely tamiya sam předelávám tamiyackeho king tigra prvni varianty a když napočitám co mě předelávky už stály tak jsem si mohl klidně koupit nejnovější verzi .Tak ať se ti daří Pepa
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od Machip »

souhlasim s klukama taky bych ti doporućil něco jiného pokud chceš stavět od začátku model jako kit se dá koupit tiger I nebo 3d tisknutá stavebnice hetzra od člena tady na foru a pak nejdražší varianta modely tamiya sam předelávám tamiyackeho king tigra prvni varianty a když napočitám co mě předelávky už stály tak jsem si mohl klidně koupit nejnovější verzi .Tak ať se ti daří Pepa
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1232
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Hetzer - early production

Příspěvek od PetrNC »

HETZER je krásný stroj a rozhodně stojí za to ho postavit, ale je zde jeden zásadní problém a tím je nesehnatelnost hotových pásů, protože je v Číně prostě přestali vyrábět. Nějaké návrhy co místo originálů zde již padly, je ale otázkou s jakou přesností a životností. Dokonce se již objevily ( díky Vláďovi M. ) i odlévané články z hliníkové slitiny ( odstředivě lité ), ale zásadní problém zase je, že výrobce "neumí" ve článcích pásu udělat při lití otvory pro spojovací čepy. Vrtat články jen tak i na přesné stojanovce prostě nejde, zmetkovitost je obrovská, takže řešením je vodící vrtací přípravek, což zase ale zcela je mimo technologické možnosti většiny zájemců ...... Nějaké vzorky těch odlévaných článků mám u sebe a musím ( teď se "nevytahuju" ) se jen dokopat k tomu nakreslit a vyrobit vrtací přípravek na odzkoušení pevnosti litých článků, zatím jen pro vlastní potřebu. Osvědčí-li se, pak jsem uvažoval případným zájemcům přípravek zapůjčit. Chce to ale kobaltové vrtáky a seřízenou stojanovku, sám to dělám na vrtací frézce, aku vrtačka je naprosto nevhodná. Články by si ale každý musel už vyjednant sám ......
Jinak konstrukci HETZERa si můžeš vymyslet sám. Je škoda, že ke stavebnici už není ta hliníková vana, protože je poměrně kvalitně vyrobená. Vžy si ale uvědom, jak těžký stroj celkově bude, od toho se totiž vše odvíjí. Mosaz bych úplně vynechal, je zbytečně těžká, to už bych volil plast, jde dobře opracovávat a lepit a když ho vhodně "vyžebruješ", tak má i patřičnou tuhost. V korbě je místo spíše do výšky než do šířky, takže při výběru převodovek na to mysli, nebo si můžeš převodovky zkonstruovat na míru a dají se tam nacpat i motory řady 540 :D
To je asi vše. Tady je link pro inspiraci možného řešní stroje:

https://petr-nc.rajce.idnes.cz/Hetzer
Odpovědět

Zpět na „Nabídka“