Bedny na munici

Odkazy na prodej zajímavých dílů, na stránky s dobrými návody a jiné věci k tématu.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

V Německu se sice dají koupit bedny na munici tanků, ale řada z nás nemá tu možnost a ani finance a o výrobě nějaké bedny uvažuje.
Běžně je k mání vzhled, ale málo kde jsou rozměry. Tady najdete bedny ob veškeré německé munice, jen je potřeba se v tom trochu zorientovat a že je to francouzsky až tak moc nevadí. Na této stránce je bedna munice pro Tigra:

http://wehrmachts.kisten.free.fr/88mm_kwk36.htm

a když si dole klepnete na detail uvidíte podrobnosti.

Radek cool
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Milan »

Ty mi čteš myšlenky???? :?: Přesně tento odkaz jsem potřeboval.Dík. :idea:
Budu je vyrábět z balsy různé síly.
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od LARS »

[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Barraka »

Perfektní. Tohle přesně jsem potřeboaval...
Takovýhle věci není problém udělat, ale je problém vědět ja veliký a jak přesně vypadaly ....
puffy
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

Tady je ještě návod jak vyrábět díly se vzhledem dřeva za styrénu:

http://modelareni.cz/plast/jaknadrevo.php

Myslím, že by to na bedny také mohlo fungovat.

Radek cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

Tady je návod na stavbu bedny od Firmy ABER - prodává se jako stavebnice, myslím, že po tom všem co jsme tu nasbírali se můžeme do výroby bedny pustit.

Odkaz: http://aber.net.pl/pdf/ccc28f3dadc594fe ... f34f67.pdf

Kluci polští to dělají se všemi detaily a komfortem, ale ta stavebnice bude pěkně "mastná".

Radek cool
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od LARS »

Čtěte forum pořádně a nemusíme se zdržovat hledáním jedné vjeci všíchni najednou. http://www.mujtank.tym.cz/leptane-dily- ... -aber-t99/ Kupředu levá spádky ni krok !
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

Pokud někoho otravuju omlouvám se, ale myslel jsem, že bude vhodné k tomuto tématu ten návod doplnit. Kdo se zajímá o výrobu beden možná ocení, že vše najde pohromadě... Na světě je spousta informací, které jsou známé, ale seřadit je v jeden celek je někdy obtížné.

Radek cool
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od LARS »

Radek píše:Pokud někoho otravuju omlouvám se, ale myslel jsem, že bude vhodné k tomuto tématu ten návod doplnit. Kdo se zajímá o výrobu beden možná ocení, že vše najde pohromadě... Na světě je spousta informací, které jsou známé, ale seřadit je v jeden celek je někdy obtížné.

Radek cool
Vůbec jsem to nemyslel zle,pouze se domnívám že vrámci efektivity bychom měli více spolupracovat protože máme za -Helmutama- výrazný skluz !
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

LARS píše:
Radek píše:Pokud někoho otravuju omlouvám se, ale myslel jsem, že bude vhodné k tomuto tématu ten návod doplnit. Kdo se zajímá o výrobu beden možná ocení, že vše najde pohromadě... Na světě je spousta informací, které jsou známé, ale seřadit je v jeden celek je někdy obtížné.

Radek cool
Vůbec jsem to nemyslel zle,pouze se domnívám že vrámci efektivity bychom měli více spolupracovat protože máme za -Helmutama- výrazný skluz !
Náš skluz je naší výhodou, nacházím u nich mnohdy odpovědi na otázky, na které mi tady u nás nikdo zatím není schopen odpovědět. Je mezi nimi méně improvizátorů než u nás, pokud nemají ten správný šroubovák a ty správné kleště, tak jsou většinou vedle jak ta jedle. Ale když se u nich už někdo takový urodí, pak to stojí za to. Jsou také mnohem bohatší a tak se bezhlavě pouští do věcí, na které by naše peněženka nestačila a naše finance by nám nedovolily se do věci pustit. Viděl jsem na jejich stránkách živnostníka, který měl doma celou vybavenou dílnu a v této dílně dělal detaily a úpravy, nezbylo než před jeho kvalitou práce a smyslem pro detail jen smeknout a nebyl to žádný junior, ale starý chlap kolem padesátky. Ostatní věci spíš kupují hotové u Asiatamu a dalších prodejců a opatří je nanejvýš nátěrem a přilepí na model.
Budu tu dávat co najdu, budu rád, když mě budete korigovat a když třeba moderátor nějakou věc přesune jinam a nebo vyhodí jako nepotřebnou. Má výhoda je v tom, že německy je pro mne jako česky, přesto, že nejsem rozený Němec. Máš pravdu, že jsme pozadu, ale možná s přibývajícím časem se posuneme dál. Rozhodně nejsme hloupější a umíme vyrobit mnohdy pěknou věc z ničeho nebo z odpadu a ne jen bouchat naditou peněženkou v obchodě a kupovat všechno za těžké peníze. Přeji všem, aby se jim dařilo a tomuto fóru aby mělo více a více návštěvníků.

Radek cool
Odpovědět

Zpět na „Odkazy“