Leopard 2A6 HL

Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od Cipísek »

Tak jen abych trochu oživil toto téma. Zatím nic co se týká nějaké modelařiny, zatím je to fázi spíše nákupu, aby se realizovala akce "spodek do kovu spolu s motory". Začínám také zasklívat průzory a periskopy, umožnil jsem volné otáčení věže, antény jsou ve výrobě, no plánů mnoho, času žalostně málo. Ale to hrabání se v tom třeba jen na 20 minut denně mi přináší jisté uspokojení puffy

Obrázek
Naposledy upravil(a) Cipísek dne 10 bře 2016, 00:17, celkem upraveno 5 x.
pajak7

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od pajak7 »

No tak na tohle se těším ,máš super základ ahoj ahoj ahoj ahoj
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od Cipísek »

Snažím se, je to moje prvotina a jako udospělého auta, začínám od spodu. Kdyby se někdo v průběhu stavby ptal, proč to nelakuji, tak lakování, patinování atd. nechávám až na úplný konec.

Dnes jsem osazoval kola a podporu zadních poloos. Na zahraničních forech obrušují ten plastový přesah, to se mi nechtělo, tak honem za kamarádem se soustruhem, mírně líznout podpěry a už to sedne do původního usazení jak prdel na hrnec a ani nemusím řešit centrování. Ještě převrtat dírky.

S těmi koly na ložiscích to je teda oproti plasťákům úplná paráda, takový rozdíl byť jsem to zatím zkoušel jak odstrkovadlo jsem nečekal. Taky Leo začíná zajímavě přibývat na váze :mrgreen:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Cipísek dne 12 bře 2016, 16:33, celkem upraveno 3 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od LK88 »

Pekny, zacina se z toho neco rysovat cool
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Hezky pokračuješ.
Pepa
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od Cipísek »

No tak jsem na nějaký čas dopokračoval. Začal jsem montovat převodovky a všiml jsem si, že ta co je na pravé straně ne a ne dosednout rovně. Zrátka se tam vyklala furt jak káča, což ve finále způsobilo, že po přitáhnutí šrouby vybočila směrem k pásu a vyklonila rozetu tak, že škrtala o blatník. Bádal jsem nad tím snad tři hodiny, stará převodovka tam sedne jak prdel na hrnec, nová na druhou stranu taky ale tahle se kvedlá. Našel jsem nepatrnou nerovnost na tom spodním plechu a asi to bude tím. Takže posílám k reklamaci... V posledním měsíci je to 5 věc co jsem koupil a co šla do reklamace, asi jsem fakt smolař. A to ještě bude sranda vysvětlovat germánovi, co se mi na tom nelíbí. :evil:
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od Cipísek »

Já vím, ale člověka to znechutí. Asi by to šlo nějak vypodložit atp. ale na druhou stranu nestojí to zas tak málo aby nad tím člověk mávl rukou. Na obrázku je vidět, jak si převodovka po stažení lehne napravo. No nic, doufám že germán nebude dělat nějakou cukatůru :|

Obrázek
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od Cipísek »

Tak jsem si pohrál s anténama, tank přece musí mít antény ne :D Nicméně, zkoušel jsem najít nějaký měkký materiál, aby na tanku anténa alespoň trochu kmitala a nebyla jak bidlo. Zatím jsem nenašel a použil netenší mosazný drát. Napadá mě se ještě mrknout do ryb. potřeb, když jsem chodíval na dravce, měl jsem ve výbavě, různá tenoučká lanka atp. Nebo má někdo nějaký tip?

Obrázek
Naposledy upravil(a) Cipísek dne 15 bře 2016, 15:28, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od LK88 »

Tak nejaky silon by urcite sel, ja mam stetinu z tvrdeho kostete co se s nim uklizi na stavbach nebo silnice )))
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Leopard 2A6 HL

Příspěvek od LK88 »

Prevodovka si myslim by mela byt gut, spis ty drzaky a ty vystupky do kterych to ma sednout budou nerovne, nejlepsi mas to srovnat a prichytit zkrz, a mas klid
Odpovědět

Zpět na „Leopard 2A6“