Strážnické poježdění 2018

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1277
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Ivan »

Drake píše:Já bych souhlasil, bohužel Panthera nemám dokončeného (nezvládnu oleje a weathering na horní části a na věži) tak pokud to bude dál od diváků tak to aspoň nebude vypadat divně :)
Já si myslím, že je to naprosto v pořádku. To není žádná závada.
Určitě je v pořádku, že návštěvníci uvidí, jak se to vyvíjí a získají představu o pracnosti..

Já také vezmu nový podvalník, který zdaleka není dokončený...
Naposledy upravil(a) Ivan dne 19 led 2018, 20:57, celkem upraveno 1 x.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Milan »

Za mě určitě stoly.Prostor je zabrán stejný jako bez nich.Jaký je prosím rozdíl mezi prostorem zabraným modely na zemi a prostorem zabraným modely na stolech ???
Nehledě že se k nim nezohnu,takže pro mě zcela nemyslitelné řešení.Už vidím davy klečících diváků,jak studují detaily našich modelů.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Milan »

A modely bývají na stolech i pod stoly.Zároveň je to taky trochu bariéra mezi námi a méně ukázněnými diváky.
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1277
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Ivan »

Modely budou kousek za páskou. Řešíme pásku ...
Na obrázku je modře znázorněna plocha, o kterou bychom se okradli. Obrázek je v měřítku.



Bude nás tam jako psů a každý kousek bude dobrý.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Milan »

Tohle mi je jasné,ale divák chce mít asi modely blíže k očím na stole.Já hlasuji rozhodně pro stoly.Modely na zemi budou více náchylný na poškození.A jak jsem v předešlém přízpěvku uvedl,pokud bude někdo studovat detaily ,musí si dřepnout .... a nedovedu si představit řádění dětských vandalů.To budou úplný nájezdy.To prostě neuhlídáš a rodičům je to naprosto šumák,zda jejich dítě něco poškodí.A to jsem se na Strážnici tak těšil.
Naposledy upravil(a) Milan dne 19 led 2018, 22:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1277
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Ivan »

Tak ostatní hlasujte prosím...
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1277
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Ivan »

spitfiremk1 píše:Stoly by mohly být vcelku zbytečné u diváků, jako obvykle.Snad jen by bylo vhodné rozumný počet dát k dispozici naproti jak jsou lavice...Myslím, že tam chybí to zázemí, kde si mohou zúčastnění modeláři v klidu položit model, s nímž budou nějak manipulovat k jízdě, servisovat jej (nedej bože), anebo si na něm dát kafe atd..stoly by se daly do řady podél lavic. Nehledě k tomu, že se stávajícím umístěním stolů, jako bývalo, se tam tvoří hloučky lidí, klábosejících s modeláři o jejich tancích a není na ty modely vidět ze strany diváků. Ti potom musí zalézt do toho koutku, rychle počumět a pustit dalšího..Raději bych viděl modely na zemi doststečně daleko od mlíka na statické ukázce, pěkně v lajně. budou je vidět všichni. Kdo bude chtít jezdit, zvedne zadek ze zázemí u lavic a odjede přímo z display lainy od diváků.Co se týče dozoru nad modely na stojánce, bude stačit tu a tam mrknout při řízení modelu na stojánku...Myslím, že tam chodí už diváci znalí a ukáznění a nebudou s modely manipulovat.. Nebo kdo z nás zrovna nejbude jezdit, postojí modelům na dosah. Co se týče té naší výbavy, viz rajče, dá se to rozumě skloubit se vším, co donesou ostatní, eventuálně to šikovně propojit s plochou autařů. Co vím, vždy, když jsem tam byl, tak od konce tankové plochy k brance na házenou, bylo minimálně 4 metry volných parket, kde se jen postávalo a řídilo. Plocha s povrchem pro tanky byla vcelku řídce osazena domky a můstky a mezi tím vším, bylo poměrně dost využitelného místa, jež by se dalo rozumě vyplnit.
Proto chceme dojet už před osmou, abychom vše racionálně s vámi všemi domluvili, co použít a co ne..Mimochodem, pokud bude i železnice, bude nám ctí, když protne naši diorámu, která je variabilní a na fotkách je sestavena jen tak..Plocha na fotce z klubu je 2x 1,8 m. Neměl bych z toho strach.
Každopádně se moc těšíme..
Ahoj.
Jistě, stoly pro zázemí a servis budou ...
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od Milan »

Na fotce z minulého ročníku jsem napočítal 34 lidí a to se všichni nefotily.Tak bych tu situaci tak dramaticky neviděl.
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od spitfiremk1 »

No letos je už 46 účastníků..Ať už stoly budou jak dřív nebo jinde, jde minimálně o dvojnásobek modelů i tak. Takže na stoly se určitě nevejdou všechny. Alespň na ten počet stolů co býval vždy.Co třeba nechat dva stoly v zázemí pod okny na nutnou manipulaci s modely (ne všichni potřebují měnit bateky najednou a zázemí na odpočinek, pokec atd si vytvořme ze svých kempových výbaviček co s sebou taháme a dáme je do rozumného a přístupného tvaru, co nezasáhne do hloubky prostoru a protáhneme ho až ke kamionům.Snad nepotřebují být odděleni od nás? Budou aspoň na blízku. Expozičních stolů dát víc tam jak byly a v souvislé řadě.Pokud by zasahovaly do ukázkového prostoru, z pohledu diváků, tak nechat vše po staru a ti kdo mají oprávněné obavy o model, budou ho mít klidně na stole ve dvou řadách za sebou natěsno (třeba) Myslím, že akce není určena na hledání detailů, takže kdo chce a dělají to, si vše může na požádání nafotit jak v akci, tak na stole, či mimo stůl na zemi. Kdo strach nemá může bez obav parkovat na zemi v bezpečné vzdálenosti od pásky.
hlavně si těmito úvahami už nekažme náladu na akci samotnou, určitě se ráno v neděli bez emocí domluvíme, i za cenu nějakého kompromisu, bude li to nutné.Asi se člověk nezavděčí všem lidem. Chápu, že každý máme svou představu o pohodlí, bezpečnosti a zázemí na takových akcích, ale je to většinou jen náš osobní názor a vše se dá řešit.
Navíc, to co tu dnes probíráme, je jen důkaz, že tato akce je rok od roku lepší a od toho se odvíjí účast modelářů a hlavně veřejnosti, z jejíž řad se pozvolna rekrutují naši nástupci, na základu toho co od nás viděli. A to je krásné. Třeba by stačilo určit jiný, jarní-letní termín a místa by tam venku mohlo být až do alejuja. Bohužel jestli se bude rok od roku zvyšovat oboustranně účast, tak tu tělocvičnu nenafoukneme.
Kluci dobrou noc a spojíme hlavy až na místě. ahoj
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
11
Lokalita: Poprad

Re: Strážnické poježdění 2018

Příspěvek od solo »

Prepáč,ale po 2rokoch,kde som tam bol tak som Ťa nestretol?
Ide mi len o to,či to organizuješ.
Trochu to sledujem a som prekvapený,lebo rudin poveril ivana.

solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Odpovědět

Zpět na „Strážnice“