Strážnické poježdění 2020

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 397
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
Bydliště: Kostelečno

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od Max » 30 led 2020, 16:32

Kocina - Jsem rád, že se tady ozval další kolega s menší kritikou a názorem. cool
Že se pořád jen vše vychvaluje jak co je skvělé, že i záporný názor přinese trochu osvětu k nazoru dalších lidí.
Myslím, si, že místo gulášku by to chtělo pro ty modeláře co už na akci vezou model a věnují čas, peníze na dopravu a další věci tak přidat nějakou další motivaci do budoucna,protože vás plastové trucky vytlačí na okraj společnosti ( čti okraj plachty a místností).. a každý si to příště rozmyslí jestli přiveze model nebo přijede jen na čumendu a poklabosení. :?: :idea:
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 404
Registrován: 29 led 2011, 17:38
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od spitfiremk1 » 07 úno 2020, 16:16

sakulajda píše: 26 led 2020, 16:43 Pánové, s kým jsem se tam bavil ohledně sovietských figurek kloubáků 1/18 ?
Vypadají takto
https://www.ebay.com/itm/INDIANA-JONES- ... Sw-KFXfcBy
Myslím, že by to na řidiče ČSLA mohlo jít předělat.
--------
Fotky nemám, nebylo kdy fotit.
--------
Draku, co kýbl nastavení OK?
Ahoj
tak jsem byl já. díky za tip, to by mohlo fungovat!
nejde li o život, jde o hov .......

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 404
Registrován: 29 led 2011, 17:38
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od spitfiremk1 » 07 úno 2020, 20:01

Kluci zdarec
Příspěvek je dlouhý, proto je to na díly...
Díl první:


Soudruzi ve zbrani, příslušníci Panzerdivisionen a ostatní slepě zamilovaní do vojenské techniky...

Vždy budu zastáncem Naší (mé)vize prezentace modelů členů Tohoto DF a jejich kamarádů, jež se vcelku pravidelně sjíždí (ne trávou), na tomto skvělém podniku.Nejen pro nás z Přerova, ale i pro ostatní, je to první akce v roce, po dlouhém čase ukončení veřejných - neveřejných setkáních, kdy bylo teplo, pohodička, mraky lidí nás chválících atd..Problém s ukázkovým prostorem, byl jen otázkou času. Modelařina je vhodnou a vyhledávanou terapií pro více a více lidí. Je to natolik ušlechtilý koníček, že lidé díky němu ochotně překonávají i finanční problémy ohledně nákupu modelů k úpravám. Modelaří dnes bohatí, chudší, důchodci, nebo tělesně postižení a vždy něco hodnotného vytvoří i přes tyto potíže. Uvědomme si, že naše mnohdy v potu tváře přetvořené modýlky tzv. "z krabice" (po vybalení ihned fungující) v podstatě ukazují jak nám, tak divákům, že existovaly různé varianty základních typů, jež se účastníky reálných bojů a tvořily dějiny. Obávám se, že asi jen na nás, znalých problematiky těchto strojů, doby a lokalit jejich nasazení, bude, znovu učit veřejnost co a kde se přesně stalo, kde a jak dobře tato naše monstra operovala a kdo doopravdy vítězil a kdo doopravdy začal válku, či nějaký konflikt...Dnešní drzé obracení dějin o 180 stupňů, popírání pravdy o tom kdo byla sovětská armáda, co byl Wehrmacht, SS divize, Vlasovci. Pomalu ale jistě, se tato smečka iluminátů spoléhá na skutečnost, že pamětníci těchto událostí vymírají a do deseti let nebudou naživu. Pak někdo odhlasuje a zakomponuje do školních osnov, expozic muzeí, památníků, "fakty" o tom, že Američané nás osvobodili až po Olomouc, Vlasovci cestou z Řeporyjí do spojeneckého zajetí si cvičně osvobodili pár měst, záběry z koncentráků, jsou dílem Hollywoodu, atd..A jakákoliv vysvětlování na veřejnosti, že to bylo jinak bude trestné ve smyslu "zneuctění" památky padlých, výše jmenovaných hrdinů. Z rusů udělají nekoordinovanou hordu hrdlořezů a z esesáků lidi, jež pod nátlakem byli vmanipulováni do toho, co chudáci museli dělat..Já osobně tyto náznaky již pociťuji.
nejde li o život, jde o hov .......

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 404
Registrován: 29 led 2011, 17:38
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od spitfiremk1 » 07 úno 2020, 20:03

Díl2:

Proto si myslím, že pokud tato Strážnická setkání iniciovalo toto DF a jeho skalní členové, bude nanejvýš vhodné a žádoucí, aby naše technika dominovala co do velikosti její předváděcí plochy a to ve Strážnici (především), ale netrvám na tom. Nesleduji kalendáře akcí, ale podobných akcí v ČR s tanky a voj. technikou je rozhodně méně, než předvádění kamionů zakoupených od renomovaných firem, které 90 % modelu dodají bez nutností kytovat, brousit, vůbec nějak zprovoznit. Proto je tam toho tolik.( tím nezpochybňuji um a dovednost majitelů).Ale ruku na srdce..co vidíme..Ano, obrovské nasazení, vše si na jejich akci nachystat (silnice, budovy, skladiště atd.) Ale jak tu někdo podotknul, hodně modelů na statice a hlavně dominuje kategorie velkých skříňových souprav, které jen díky rozdílným arbrushům se nějak liší... Mezi nimi opravdu pěkné samodělky jako Liazky, trambusy, Karosy, Tatry. I když mě vadí, že některé jsou nedokončeny i dvě sezony-bez skel, korby atd. Autíčkářská sekce nás letos vytlačila zase o kus dál do kouta.Zabraná velká plocha na níž se toho dělo málo, jezdilo se jen po vnějším okruhu a řidiči se tlačili v kruhovém objezdu, zavazeli si ve výhledu a chodili za svými modely, jako by pásli husy, či venčili psa. Tím zakrývali i výhled divákům v sále. Děti řídící modely, je kategorie sama za sebe. Ty chodily za svými modely jak v pohřebním průvodu a kolikrát nedodržovaly vzdálenost od před nimi jedoucími kamiony, což mnohdy vedlo k nárazu modelů do sebe. I po výtce se to bez problémů opakovalo i nadále. O chování některých "jezdců" na našich dioramatech, jako most a plocha s nájezdovou servisní rampou na auta, ani nemluvím.. S modely 1:10 běžně nezvládali někteří synci, ale i dospěláci, bourat do pilířů, shazovat doplňky, nebo tankem najet na pět pokusů na servisní rampu a z ní vyhlodat pásy polystyren. Neměli ani snahu po sobě něco narovnat..A tatínci, také modeláři s úsměvem své ratolesti fotili a natáčeli. Pro děcka, která nejsou dostatečně vyježděna, by neměl být povolen vjezd na "atrakce". Buď budou pod dozorem a poučeni, jezdit na parketách, nebo na vyčleněném prostoru odděleného od předváděcích ploch..Což je problém.
Co se týče řízení modelů, byl bych pro, aby na obou stranách tělocvičny, byli řidiči umístění do prostoru, odkud budou dostatečně mít vizuální kontakt s modelem a odkud bude, aniž by "pásl husu", projíždět celou trasu diorámy, k tomu upravené a zvolené. Já osobně mám brýle na dálkua byl jsem schopen z jednoho místa bezpečně projel se svým malým Zilem 157 celou trasu silnic u "konkurentů". Pochopitelně pokud mi někdo z řidičů nezavazel. A to by šlo právě organizačně řešit. Na soutěžích RC aut, jsou taky všichni na "tribuně" se stejnými podmínkami. Tím chci říci, že by oba tábory modelářských řidičů byly umístěny na protilehlé straně tribuny, na place by se nikdo zbytečně nemotal a my i diváci (ti především) bychom krásně viděli na modely.
nejde li o život, jde o hov .......

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 404
Registrován: 29 led 2011, 17:38
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od spitfiremk1 » 07 úno 2020, 20:04

Díl3:

V zóně kde byly stoly na naši techniku, bych raději viděl natažené "mlíko" (pásku) a od ní min. 1 m řadu modelů, které nesou skutečné modelářské zásahy, úpravy, patinu, doplňky... Ostatní takto neupravené modýlky by si účastníci vzali na svá dočasná stanoviště a jezdili by s nimi odtamtud. Upravené modely by mohly stát na širší lavici, nízké, aby přes ně bylo vidět na předváděcí plochu. Tím se vyřeší "nenechavé ruce dětí a některých suverénních dospělých, s přímým kontaktem s modely bez dozoru. Za lavicí nechat prostor pro "Nejvyššího pana železničáře", aby táhl rovnou kolej až ke konkurenci, jako letos. V místě, respektive před ním, které bude oddělovat oba tábory, dát výhybku vlevo a náš prostor ohraničit kolejemi po jeho obvodu a vrátit se na výchozí bod. Takže by mohl jezdit po okruhu našeho prostoru dokola, nebo dělat pomocí výhybky vývoz techniky a dětí "po rovince". Každý, kdo hodlá svůj vyšperkovaný kousek vystavit by si mohl, po event. domluvě zde na DF vytisknout na formát A4 technická data stroje a název, v objemu takovém, aby se na formát vše vešlo tučným písmem čitelným na vzdálenost od diváka. Papír pak nalepit na karton s opěrnou nožkou aby stál pod lavicí s modelem. To bychom měli mít všichni zhruba stejně provedeno. Tanky jsou armáda, armáda je kázeň a jeden vypadá jako druhý :-)). Stálo by za hřích vytisknout nějaké stati z internetu o stručné historii nasazení typů tanků a techniky co máme a umístit to za diváky na stěnu, aby se dozvěděli něco víc o typu, co se jim líbí.
Tradiční guláš by neměl chybět..Ovšem nikdo z nás není až taková "socka", aby si ho vychutnal z částky, jež bude určena jako startovné. Nevím, jak a kdo hradí energie na akci, zda jsou sponzoři, ale mohlo by se vybrat tolik, aby se pokryla strava a třeba předem sjednaná partička lidí, co by pomohla s úklidem atrakcí a nosit k autům..především těm kolegům, co toho mají nad hlavu a jedou daleko domů. jsem členem Oldtimer klubu Helfštýn. Pořádáme li akci, s našimi veterány-auty a motocykl, vybíráme rovněž startovné, v němž je zahrnut oběd, možný pohár za umístění v kategorii..Děláme i tzv "soutěž elegance, kdy se divákům a účastníkům rozdají papírky na který napíší startovní číslo stroje, jež se jim nejvíce líbí. (v případě Strážnice by to byly např. očíslované šatnové lístky u modelů. Vítěz soutěže "elegance" by dostal nějakou kravinku související s modelařinou našeho směru. My dáváme pohár, ale toto nevyžaduji.
Co nedokážu vymyslet, je povrch, na předvádění tanků...Plachta se evidentně nelíbí nejen mě. Dává sice prostoru dojem "zeleněů terénu, ale zatočit bez toho, aniž by se skrčila pod tank na ní nelze. Mohlo by se zase fungovat na parketu, vhodně vyplněném osobními překážkami každého z nás, jež budou demonstrovat funkci podvozků tanků a terénních aut, takže žádný trial ani crawling..vhodně mezi ne načasovat stavby a rozdělit prostor, aby bylo evidentní kde je "Krakonošovo" a kde "Trautenbergovo", čímž zvolna přecházím k tomu, kdo bude proti komu vést útok.
Tak, a už mě bezprostředně nic nenapadá, jste eventuálně na tahu, a nebo nechme věci tak jak byly a čekejme že to bude příště horší, než letos, či snad lepší, pokud něco vymyslíme-omezíme. slol
--
Richard Plíhal
nejde li o život, jde o hov .......

Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 50
Registrován: 24 led 2018, 15:08
Bydliště: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od Kocina » 09 úno 2020, 19:22

Dneska som bol v UniHobby a majú tam imitaciu travnika koberec, výška 2mm 119Kč/m a 3mm 169Kč/m je to v roly 2m na šírku krát ,,nekonečno,, koľko kto chce. Na ďalšiu akciu si určite kúpim aspoň 2x3m. Dá sa to previesť autom, je to umelý matroš, za tú cenu to nieje nič extra ale určite lepšie ako plachta/celta. Keby sme sa dohodli a každý by na akciu priviezol tiež svoj ,,kúsok,, tak by to mohlo vyzerať o 4 triedy lepšie. Len taký postreh a nápad.

sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2933
Registrován: 28 led 2009, 22:03
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od sakulajda » 09 úno 2020, 20:37

to uz tu bylo, koupil sem celou rulu uemleho travniku s tim ze, si kazdy koupi par metru, no jak to dopadlo, nikdo nic nekoupil a vali se mi to na zahrade :(
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1477
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
Bydliště: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od Rudyn » 10 úno 2020, 10:47

sakulajda píše: 09 úno 2020, 20:37 to už tu bylo, koupil jsem celou rulu umělého trávníku s tím, že si každý koupí pár metrů, no jak to dopadlo, nikdo nic nekoupil a valí se mi to na zahradě :(
Ahoj Ondro ! Nebuď smutný, že se ti "to" válí na zahradě ! Musíš to znovu připomnět ! Víš jak je dnešní doba hektická !!! Informace o tvém koberci zapadla a třeba já jsem na ni zapomněl ! Promiň !!! R.R.R., 10.2.2020, čas: 10.46 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !

Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1477
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
Bydliště: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od Rudyn » 10 úno 2020, 11:19

Kocina píše: 09 úno 2020, 19:22 Dneska som bol v UniHobby a majú tam imitaciu travnika koberec, výška 2mm 119Kč/m a 3mm 169Kč/m je to v roly 2m na šírku krát ,,nekonečno,, koľko kto chce. Na ďalšiu akciu si určite kúpim aspoň 2x3m. Dá sa to previesť autom, je to umelý matroš, za tú cenu to nieje nič extra ale určite lepšie ako plachta/celta. Keby sme sa dohodli a každý by na akciu priviezol tiež svoj ,,kúsok,, tak by to mohlo vyzerať o 4 triedy lepšie. Len taký postreh a nápad.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ahoj kolego !
Díky za informaci a postřeh ! Kdyby neměl Ondra doma tu roli umělého trávníku, tak jej koupím v Unihobby Hodonín. Teď ale vezmu aspoň něco od Ondry, ať mu nezůstane celá role doma !!! R.R.R., 10.2.2020, čas: 11.19 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !

Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 50
Registrován: 24 led 2018, 15:08
Bydliště: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: Strážnické poježdění 2020

Příspěvek od Kocina » 10 úno 2020, 11:58

sakulajda píše: 09 úno 2020, 20:37 to uz tu bylo, koupil sem celou rulu uemleho travniku s tim ze, si kazdy koupi par metru, no jak to dopadlo, nikdo nic nekoupil a vali se mi to na zahrade :(
Keby som to vedel :( bol som cez víkend v Ořechově v army parku na bitve. Už som mohol viesť kus domov.

Odpovědět

Zpět na „Strážnické poježdění“