T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Moderátor: sakulajda

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvekod Shotek » 26 čer 2018, 09:44

LK88 píše:nebude to spis nejaka chybka mechanicka? tank se rozjede a vibracema se neco nekde..... ? konektor nebo tak neco ?motory mas odruseny ...dela to neco jako kdyz prvne zapnes tank vypinacem , tak me udelaji serva pohyb ...ale ne zakluzovy, dal jsi ho na spravny pin pro zakluz na elmodu? jak spoustis vystrel -jakou pakou, treba ji mas v nejake minivychylce...

Mechanická chybka a vibrace si myslim, že to nedělají. Servo je S1 viz příspěvek výše a nastaven na recoil. Po zapnutí napájení to servo reaguje pohybem tam a zpět, což je předpokládám normální a nějak se testuje nebo vymezuje. Tohle cukání je ale jiný pohyb, takový náhodný škubání a intenzita se mění podle záběru motorů. Když pojede pomalu po koberci, tak dobrý, jakmile zatočím a motor pásu musí zabrat, aby překonal zvýšený odpor, tak to začne dělat. Nebo když rozjedu na max, tam je nejvíc znát.

Výstřel je na levé páce pohybem doleva, kolmo na to je jízda vpřed a vzad bez aretace středové polohy. Tím chci říct, že pokud tank pouze jede ustálenou rychlostí, na levou páku ani nemusím sahat.

ahoj
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod Shotek » 17 črc 2018, 23:22

Tak stále bojuju s těmi servy.
Zkusil jsem napájet přes samostatnou baterii, plochou 4,5V. tzn. + a - póly přímo z baterie a signální oranžový nechal v Elmodu. Po zapnutí ale servo nic nedělá.
Zkusil jsem podle tipu z yt navléct feritový kroužek na dráty serva a vypadá to, že cukání serva je minulostí.
Narazil jsem ale na další potíž. Nedaří se mi zapojit to společné napájení pro dvě serva - zákluz a elevace.
Jakmile vezmu jako zdroj napájení např. servo 1 a po trase udělám odbočku k servu 2, tak dvojka se nehýbe.
A když jsem zkusil napájet z té ploché, tak nešlo ani jedno. Jako kdyby Elmod potřeboval nějakou zpětnou vazbu na tom napájecím konektoru?

:roll:
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod sakulajda » 17 črc 2018, 23:47

pokud je v modelu vice napajecich zdroju, je vhodne propojit minus poly techto zdroju. do prijimace musi jit jen jeden napajec plus drat cerveny z jednoho zdroje.
zpetnou odezvu servo nedava, spis bych hledal chybu v zapojeni dratku
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Shotek » 18 črc 2018, 10:10

sakulajda píše:pokud je v modelu vice napajecich zdroju, je vhodne propojit minus poly techto zdroju. do prijimace musi jit jen jeden napajec plus drat cerveny z jednoho zdroje.

Takže na test s plochou baterií bych měl ještě propojit její mínus s mínusem na LiPolce, což je hlavní aku?
Přijímač turnigy mám napájený přímo z Elmodu podle návodu.
Ve finále bych to ale chtěl nechat jen na tu LiPol, takže to společný napájení pro serva by mělo fungovat tak jak jsem popisoval? Nebo je potřeba ještě někde propojit ten mínus?
Mezi Elmodem a servama chci mít otočný konektor na 360 otáčení a aby vyšly dráty na všechno, tak to potřebuju spojit.
ď
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod sakulajda » 18 črc 2018, 14:17

Shotek píše:
sakulajda píše:pokud je v modelu vice napajecich zdroju, je vhodne propojit minus poly techto zdroju. do prijimace musi jit jen jeden napajec plus drat cerveny z jednoho zdroje.

Takže na test s plochou baterií bych měl ještě propojit její mínus s mínusem na LiPolce, což je hlavní aku?
Přijímač turnigy mám napájený přímo z Elmodu podle návodu.
Ve finále bych to ale chtěl nechat jen na tu LiPol, takže to společný napájení pro serva by mělo fungovat tak jak jsem popisoval? Nebo je potřeba ještě někde propojit ten mínus?
Mezi Elmodem a servama chci mít otočný konektor na 360 otáčení a aby vyšly dráty na všechno, tak to potřebuju spojit.
ď

jo a na test bych pouzival zdroj 4x AA 1,2 NiMh.

jinak musi to fungovat tak ze do kazdeho serva privede plus minus signal, olus minus je spolecny pro vsechna serva z jednoho prijimace a signaly zvlast.
nevim, estli se v tom vyznas, ale tady mam taky dva zdroje napajeni, pac elmod vsechna serva neutahl
Obrázek
Články:
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Shotek » 18 črc 2018, 16:52

Tomu diagramu asi rozumím, vidím rozdíl od mého testovacího zapojení v tom propojení mínus pólu aku na mínus přijímače, to jsem neměl.
Zeptám se teda takhle: Když budu chtít použít jen jeden LiPol aku 2čl. na všechno, můžu to napájení brát z elmodu z jednoho z těch dvou serv? Tak jsem to momentálně zapojil a tam co máš ten 8pin konektor mám jen otočnej konektor. Prostě ze serva 1 jdou všechny 3 dráty přes otočnej kon. nahoru do věže a ze serva 2 jen oranžovej signál. Za otoč. konektorem jdou signální do serv a ty dva napájecí jsem rozdělil na 2 větve a každou do jednojo serva.
Musí se ještě někam propojit ten mínus, jako máš ty do toho přijímače? Nebo výstup elmodu pro servo na tohle použít vůbec nejde?
Mám to kdyžtak nakreslit?
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod sakulajda » 18 črc 2018, 20:50

namaluj
Články:
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Shotek » 19 črc 2018, 19:49

tak jsem to načrtnul, snad je to takhle srozumitelný
Obrázek

a ještě pro upřesnění, ten konektor na elmodu, odkud beru napájení jen S1 označený šipkou...
Obrázek
Naposledy upravil Shotek dne 19 črc 2018, 19:56, celkově upraveno 1
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod sakulajda » 19 črc 2018, 20:23

Shotek píše:tak jsem to načrtnul, snad je to takhle srozumitelný

příště prosím plus rudou a mínus černou ;)
jinak tam nevidím zásadní problém
5V pro serva se klidně může vzít i z přijímače, pokud by jsi to měl blíž
Články:
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod scoutT34 » 19 črc 2018, 21:13

Kuldo jedna otazka pre istotu

su plusy a minusy na servo konektoroch na doske ELMOD poprepajane ,nemeral som to , takze som si nie isty ?
Potom by to znamenalo znamena ze napatie je na konektroch aj ked je servo necinne ?
scoutT34
PzKpfw IV
PzKpfw IV

PředchozíDalší

Zpět na T-34