T34-85 Tábor

Uživatelský avatar
Stan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2011, 20:25
13
Lokalita: Tábor

T34-85 Tábor

Příspěvek od Stan »

Dovolte podělit se s vámi se stavbou ,či spíše přestavbou T34-85.
Za základ slouží T34-85 od TORRA,zelená verze Suvorov,který byl původně vybaven elektronikou a IR bojovým systémem.
Cílem je přestavět tank na proporcionální ovládání ,s funkcemi jízda,otáčení věže a zvedání kanonu.Hlavní důraz položím do přestavby podvozku s tím že zatím zůstane i původní převodovka,výměnu elektroniky vč. RC spr. a pravděpodobně úpravy laku.Ale ještě nevím co to bude za verzi.Chtěl bych něco z výzbroje České armády resp.ČSLA(to pro zasvěcené).Pak se uvidí co zvuk.Je to pro mě nové téma a první RC model bojové techniky pokud T813 KOLOS voj.verze není taky náhodou bojová technika.Ta už ale funguje a jezdí.
No uvidím jak mi to půjde a jak mě to bude bavit.
Rád využiji vašich rad a nápadů.Ty jsem samozřejmě použil i při plánování stavby.
Dám sem pár fotek a budu je průběžně doplňovat.
Obrázek;Obrázek;
Obrázek;Obrázek;Obrázek;
Obrázek;Obrázek;
Obrázek
:geek:
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Milan »

Začátek dobrej.Klasika ,všechno rozřež .... . :P
Převodovky nechej.Pokud je tank lehkej,tak to jezdí dobře.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od sakulajda »

Jakmile je Téčko těžké a má moc silné motory, je to průšvih. Tank se příliš boří, nabere bordel do pásů, u zadního kola dojde k napětí a něco povolí - v mém případě se trhají pásy (pokud nedoděláš šikovně napínáky).

Pokud však bude model lehký a ponecháš slabší motory (klidně původní převody,), pak to bude fungovat. Tank se neboří a když něco nabere, motor se zastaví a nic nerupe. Dáš zpátečku, pás se vyčistí a zase jedeš.

Tatra je v měřítku k tanku 1:16 ?
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od pajak7 »

Tak koukám na ty obrázky a běhá mě mráz po zádech když si vzpomenu na svojí stavbu ,už se těším až budeš pokračovat ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Stan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2011, 20:25
13
Lokalita: Tábor

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Stan »

sakulajda píše:Jakmile je Téčko těžké a má moc silné motory, je to průšvih. Tank se příliš boří, nabere bordel do pásů, u zadního kola dojde k napětí a něco povolí - v mém případě se trhají pásy (pokud nedoděláš šikovně napínáky).

Pokud však bude model lehký a ponecháš slabší motory (klidně původní převody,), pak to bude fungovat. Tank se neboří a když něco nabere, motor se zastaví a nic nerupe. Dáš zpátečku, pás se vyčistí a zase jedeš.

Tatra je v měřítku k tanku 1:16 ?
Ne ,Tatra je v měřítku 1:13,5.Ale já určitě do budoucna(delší buducno) něco vymyslím z měřítkem toho tanku,tak aby spolu oba modely komunikovaly. :geek:
Uživatelský avatar
Stan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2011, 20:25
13
Lokalita: Tábor

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Stan »

Stavba pomalu pokračuje.Pár fotek:
Obrázek;Obrázek;Obrázek;
Obrázek;Obrázek;
Obrázek;
Obrázek;Obrázek. :geek:
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Stane.

Za ten svůj Kolos dáš podvalník, na něj T 34 a potom hurá směr Lešany !! Nebo Smržovka ??? :lol: :lol:
Ten nepoměr měřítek se pro jednou srovná !!! Pravdou je, že úsťoví brzdaři budou "frflat" !!!
Bude to vypadat asi takto:
Obrázek
Souprava tahače a podvalu je v měřítku 1/14. Tato fotka pochází z RC Truck show v Kobylí na Moravě 2009. Impozantní byl nájezd tanku na podval a potom odjezd celé soupravy. Některé podvalníky mají už i servem ovládané sklápěcí nájezdy !!! Kola, která jsou na tomto podvalu požívají letečtí modeláři. Je jich tuším 18 kousků.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od zander »

Zatím to vypadá zajímavě, další stavitel T-34 je to tady teď pěknej souboj puffy
:arrow: Jen tak dál ,i když sověti nejsou moje parketa držím všechny palce.
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Stan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2011, 20:25
13
Lokalita: Tábor

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Stan »

TO Rudyn:
No nějak tak bych to pro začátek viděl.Já ještě budu říkat,že moje Tatra je 1:13,5??Podvalník už mám rozkreslený a nechal jsem si vypálit bočnice z plechu 2 mm.Kola to nevím,ale když vidím tu drahotu na šhobby.....Jo a bude to P32. Večer sem šoupnu zase pár fotek z dnešní stavby T34.
:geek:
Uživatelský avatar
Stan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2011, 20:25
13
Lokalita: Tábor

Re: T34-85 Tábor

Příspěvek od Stan »

Pár slíbených fotek z velmi pomalu pokračující přestavby.
Obrázek;Obrázek;Obrázek;
Obrázek;Obrázek;Obrázek;
Obrázek.
:geek:
Odpovědět

Zpět na „T-34“