T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Ivan »

Ano, to je ten správný odkaz, jak jsem ho sem nedávno dával...

Na některých motorech je odrušení dodáno přímo od výrobců.

Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

Pánové díky za radu.
Na motory pohonu jsem kondenzátory dával již před montáží, tak ty jsou snad z obliga.
Zbývá tedy zkusit to servo a chápu to správně, že ten kondenzátor by měl být co nejblíž u serva, případně i dovnitř, pokud by se vešel?
Co když budu mít později dvě serva se společným napájením, mám dát kondenzátor pro každý zvlášť těsně před servo, nebo stačí jeden společný před rozvětvení kabelu?
A případně nějaké doporučení ohledně konkrétního prověřeného typu toho nízko-impedančního (low ESR) kondenzátoru 220uF/10V, nebo mezi nimi není zásadních rozdílů?
Omlouvám se předem za asi triviální dotazy, ale tohle jde kolem mě dost velkým obloukem... :roll:
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Ivan »

Podle předchozích textů předpokládám, že používáš ElMod. ??

Máš k dispozici čisté napětí 5 V?
Tímto bych napájel to servo.
Původních 5 V (červený kablík v konektoru) přerušit, připojit čistých 5 V, země propojit, data z přijímače ponechat.
Tím zjistíš, zda rušení přichází po palubním napětí 5 V, nebo po datech.

Jiný přijímač?
Naposledy upravil(a) Ivan dne 25 čer 2018, 17:14, celkem upraveno 1 x.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od LK88 »

nebude to spis nejaka chybka mechanicka? tank se rozjede a vibracema se neco nekde..... ? konektor nebo tak neco ?motory mas odruseny ...dela to neco jako kdyz prvne zapnes tank vypinacem , tak me udelaji serva pohyb ...ale ne zakluzovy, dal jsi ho na spravny pin pro zakluz na elmodu? jak spoustis vystrel -jakou pakou, treba ji mas v nejake minivychylce...
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od LK88 »

jeste takova chujovina...jednou se mi to taky tak podobne zblaznilo, a nebylo to nic jineho nez slabe baterky ve vysilacce :lol:
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

Ivan píše:Podle předchozích textů předpokládám, že používáš ElMod. ??

Máš k dispozici čisté napětí 5 V?
Tímto bych napájel to servo.
Původních 5 V (červený kablík v konektoru) přerušit, připojit čistých 5 V, země propojit, data z přijímače ponechat.
Tím zjistíš, zda rušení přichází po palubním napětí 5 V, nebo po datech.

Jiný přijímač?
Ano, je to Elmod Fusion Pro, servo je na prvním servo konektoru, nastavené v SW jako recoil
Obrázek

čisté napětí 5V? Takhle na první mně napadá leda 4,5V plochá baterie, to by mohlo na pokus stačit, ne?
Vytáhnu kontakty + a - z konektoru serva, propojím s + a - baterie, signál nechám v Elmodu a otestuju, je to tak?

Jinak pokud jde o jiný přijímač, používám Turnigy, napadlo mě ještě, jestli by nemohlo mít vliv rozložení komponent v korbě. Třeba přijímač moc blízko elektroniky, nebo tak...
Takhle to tam teď vypadá:

Obrázek

Pokud by to pomohlo, můžu případně natočit co to dělá...

Díky za trpělivost! :)
Naposledy upravil(a) Shotek dne 10 úno 2019, 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

LK88 píše:nebude to spis nejaka chybka mechanicka? tank se rozjede a vibracema se neco nekde..... ? konektor nebo tak neco ?motory mas odruseny ...dela to neco jako kdyz prvne zapnes tank vypinacem , tak me udelaji serva pohyb ...ale ne zakluzovy, dal jsi ho na spravny pin pro zakluz na elmodu? jak spoustis vystrel -jakou pakou, treba ji mas v nejake minivychylce...
Mechanická chybka a vibrace si myslim, že to nedělají. Servo je S1 viz příspěvek výše a nastaven na recoil. Po zapnutí napájení to servo reaguje pohybem tam a zpět, což je předpokládám normální a nějak se testuje nebo vymezuje. Tohle cukání je ale jiný pohyb, takový náhodný škubání a intenzita se mění podle záběru motorů. Když pojede pomalu po koberci, tak dobrý, jakmile zatočím a motor pásu musí zabrat, aby překonal zvýšený odpor, tak to začne dělat. Nebo když rozjedu na max, tam je nejvíc znát.

Výstřel je na levé páce pohybem doleva, kolmo na to je jízda vpřed a vzad bez aretace středové polohy. Tím chci říct, že pokud tank pouze jede ustálenou rychlostí, na levou páku ani nemusím sahat.

ahoj
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

Tak stále bojuju s těmi servy.
Zkusil jsem napájet přes samostatnou baterii, plochou 4,5V. tzn. + a - póly přímo z baterie a signální oranžový nechal v Elmodu. Po zapnutí ale servo nic nedělá.
Zkusil jsem podle tipu z yt navléct feritový kroužek na dráty serva a vypadá to, že cukání serva je minulostí.
Narazil jsem ale na další potíž. Nedaří se mi zapojit to společné napájení pro dvě serva - zákluz a elevace.
Jakmile vezmu jako zdroj napájení např. servo 1 a po trase udělám odbočku k servu 2, tak dvojka se nehýbe.
A když jsem zkusil napájet z té ploché, tak nešlo ani jedno. Jako kdyby Elmod potřeboval nějakou zpětnou vazbu na tom napájecím konektoru?

:roll:
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od sakulajda »

pokud je v modelu vice napajecich zdroju, je vhodne propojit minus poly techto zdroju. do prijimace musi jit jen jeden napajec plus drat cerveny z jednoho zdroje.
zpetnou odezvu servo nedava, spis bych hledal chybu v zapojeni dratku
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

sakulajda píše:pokud je v modelu vice napajecich zdroju, je vhodne propojit minus poly techto zdroju. do prijimace musi jit jen jeden napajec plus drat cerveny z jednoho zdroje.
zpetnou odezvu servo nedava, spis bych hledal chybu v zapojeni dratku
Takže na test s plochou baterií bych měl ještě propojit její mínus s mínusem na LiPolce, což je hlavní aku?
Přijímač turnigy mám napájený přímo z Elmodu podle návodu.
Ve finále bych to ale chtěl nechat jen na tu LiPol, takže to společný napájení pro serva by mělo fungovat tak jak jsem popisoval? Nebo je potřeba ještě někde propojit ten mínus?
Mezi Elmodem a servama chci mít otočný konektor na 360 otáčení a aby vyšly dráty na všechno, tak to potřebuju spojit.
ď
Odpovědět

Zpět na „T-34“