T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Ody
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Ody » 09 zář 2016, 14:05

sakulajda píše:
Shotek píše:
sakulajda píše:neni nic jednodussiho nez sw reverz udelat na turnigy

a na dalsi model si udelat dalsi pamet s jinym reverzem
Dík za tip, já si to myslel, že by to takhle taky mohlo jít, akorát mi vrtá hlavou, že to nefunguje v tom elmodu.
Ale jak jsem již zmínil, elektronika je pro mě prozatím pole neorané a teprve se seznamuju... :)
Tu sadu nastavení pro konkrétní model už používám, tak teď v tom jen ještě zkusím najít ten reverz a otestuju..

ahoj
mě elmod jednou za čas smaže komplet paměť - tzn. připojit k pc a vše znovu nahrát
no pak su na akci a v půlce akce zase - bohužel už mě to u Elmodu nepřekvapuje :(
Čili, chcete říci, že El-mod Fusion PRO si taky po čase "smaže paměť"? :o Myslel jsem, že k tomu dochází jen u starších modulů. Mě se to u El-mod Fusion PRO zatím nestalo (mám nainstalované dva tyto moduly), ale jestli to bude dělat, tak je to pro mne skoro důvod se s výrobky této firmy rozloučit a dále do nových strojů instalovat jen IBU3 ...

sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od sakulajda » 10 zář 2016, 14:38

Ja mam enem state moduly.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Shotek » 04 říj 2016, 11:08

mě elmod jednou za čas smaže komplet paměť - tzn. připojit k pc a vše znovu nahrát
no pak su na akci a v půlce akce zase - bohužel už mě to u Elmodu nepřekvapuje :(
Čili, chcete říci, že El-mod Fusion PRO si taky po čase "smaže paměť"? :o Myslel jsem, že k tomu dochází jen u starších modulů. Mě se to u El-mod Fusion PRO zatím nestalo (mám nainstalované dva tyto moduly), ale jestli to bude dělat, tak je to pro mne skoro důvod se s výrobky této firmy rozloučit a dále do nových strojů instalovat jen IBU3 ...
Mě se to možná jednou taky stalo, že Fusion to nastavení nějak zapomněl, i když nedal bych ruku do ohně za to, že jsem během laborování s konfigurátorem a neustálým přehazováním SD karet něco nepohnojil já sám :-)

Od té doby, co jsem do něj cca před měsícem nahrnul poslední firmware, tak se zdá, že zatím všechno šlape, dokonce i ten reverz to drží v nastavení Elmodu, na vysílači jsem to nakonec dělat nemusel.

Jen by mě zajímalo, jakou máte zkušenost s collateral zvuky. V nastavení je, mimo jiné, možnost upravit prodlevu mezi zvuky podle rychlosti jízdy (pomalá/rychlá). Během zrychlování by se tedy měly příslušně zkracovat i prodlevy mezi zvuky, od nejdelší po nejkratší. Mě to ale přijde, že se to přehrává pořád stejně často/rychle a změna rychlosti nemá prakticky žádný nebo sluchem "neměřitelný" efekt.
Jednotlivé zvuky jsou samozřejmě kratší než 1/10s, což je nejkratší nastavitelná prodleva...
Nehrál jste si s tím náhodou někdo? :)

LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od LK88 » 23 lis 2016, 08:48

ahoj sousede, tak já si s elmodem hrál tak dlouho, až mi ruply nervy a dal jsem reset -tovární nastavení, no a po resetu jsem se rozjel a zjistil jsem , že místo vřed a vzad zatáčím a opačně, jako by se přehodily kanály- vyřešilo se to nakonec tím , že jako od začátku postup...bod. č1. podržet Setup tl. a nastavit motory.
no Elmod se probouzel k životu v mém případě dost dlouho( v rukách zdejšího kolegy . kterému tímto znovu děkuji) a doma s tím trávím dost času, ale pořád to není ono, docela bych uvítal , je li zde někdo, kdo myslí, že to má vyladěné slušně, zda by sem nedal screeny nebo napsal parametry, drive a 1-3 speed gear atd, zvuky a prodlevy...atd, jasné, že to bude co tank to original, ale od něčeho se odpíchnout...jinak je to fakt nekonečná práce :?

Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Shotek » 26 lis 2016, 19:32

LK88 píše:ahoj sousede, tak já si s elmodem hrál tak dlouho, až mi ruply nervy a dal jsem reset -tovární nastavení, no a po resetu jsem se rozjel a zjistil jsem , že místo vřed a vzad zatáčím a opačně, jako by se přehodily kanály- vyřešilo se to nakonec tím , že jako od začátku postup...bod. č1. podržet Setup tl. a nastavit motory.
no Elmod se probouzel k životu v mém případě dost dlouho( v rukách zdejšího kolegy . kterému tímto znovu děkuji) a doma s tím trávím dost času, ale pořád to není ono, docela bych uvítal , je li zde někdo, kdo myslí, že to má vyladěné slušně, zda by sem nedal screeny nebo napsal parametry, drive a 1-3 speed gear atd, zvuky a prodlevy...atd, jasné, že to bude co tank to original, ale od něčeho se odpíchnout...jinak je to fakt nekonečná práce :?
No já se s Elmodem taky už chvíli seznamuju, jen teď nemám vůbec na nic čas. Maximálně občas kouknu sem na fórum a tiše závidím ostatním, co mají možnost kutit :(
Pokud jde o ty parametry nastavení, obávám se, že každej stroj se liší ve spoustě věcí co mají vliv na výsledné chování, jako třeba použité motory, váha stroje, představa majitele o tom jak by se tank měl za jízdy chovat atd. a jejich vzájemná kombinace tím pádem vždycky vyžaduje samostatnou konfiguraci. Toť můj názor a poznatek z dosavadního obcování s nastavením. Já jsem prostě na začátku vybral výchozí sadu pro téčko a tu postupně zkouším a testuju.

ahoj

LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od LK88 » 26 lis 2016, 22:53

I ja jdu touto cestou...snad to nekdy doladim :lol:

Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Shotek » 20 dub 2017, 21:19

Tak po dlouhé pauze jsem se na chvíli dostal k vercajku a zase trochu pokročil. Tentokrát jsem zapracoval na výztuži pro uložení věže a taky trochu fotil.
Není toho sice moc, ale jsem rád, že se to zase hnulo aspoň o kousek dál. Kdyby tak šlo den o pár hodin nafouknout...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ahoj

https://shotek-t34.rajce.idnes.cz/T-34_ ... y_No._183/

rmichalbarna
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od rmichalbarna » 20 dub 2017, 21:57

Pěkná práce!!! ahoj
Tatra 141,T34/85,Tiger 1,Panzer 3, BMW R 12 saidcar -to je arzenál!!!
Člen Ústecké jednotky pod http://www.mujtank.tym.cz

LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od LK88 » 21 dub 2017, 09:07

teda pane Shotku, to bude stroj, jedna báseň , jsem zastáncem toho co jde z plechu a kovu udělat tak ...paráda ;) ahoj

Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Shotek » 24 dub 2017, 21:51

Díky pánové,
zase malý kousek, pracuju na laufu...
Trochu jsem provětral soustruh. Docela vopruz bylo odvrtat kulatinu v celé délce kvůli menší velikosti soustruhu. :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ahoj

https://shotek-t34.rajce.idnes.cz/T-34_ ... y_No._183/

Odpovědět

Zpět na „T-34“