Taigen Tiger raná verze

Vyřízené aktivace
Cuch - budoucí nic

Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od Cuch - budoucí nic »

Tímto bych chtěl pozdravit členy tohoto skvělého fóra. Už jako malý kluk jsme chtěl být majitelem "tanku na ovládání", nic méně se mě to tehdy nesplnilo. Uběhla z mého pohledu docela krátká doba (asi 35 let), a já dostal konečně svůj první tank k narozeninám. Ze začátku jsem byl sám na vážkách, jestli je to normální, že chci ve 40-ti letech jezdit s modelem tanku, ale po přečtení tohoto fóra už mám jistotu. Buď jsem normální, nebo jsou stejně potrefený jako já další desítky lidí, takže aspoň nejsem sám. Začalo to tak, že jsem s manželkou začal vybírat původně dárek pro syna, ale nějak se to zvrtlo a kromě syna, který má nakonec tu základní plastovou verzi Tigra I od HengLongu mám tank i já. Taigen Tiger raná verze v kovovém tuningu. Už když jsem to kupoval, byl ulomený pant pravého předního poklopu (dostal jsem od prodejce dva nové poklopy), pak ruplo, nebo možná už bylo ruplé při zakoupení pojezdové kolo (po domluvě s prodejcem mi ho slepili) a nakonec to začalo pískat jak opravdový tank, ale bylo to jen tím, že v zadním kole se zadírala osa kola. Vše jsem rozdělal, namazal a konečně je klid. Vím, že doporučujete kola nemazat, ale kolo se už přestávalo točit, a nešlo to jinak. Stejně s tím budu venku jezdit jen opravdu omezeně, tak ty kola budu častěji čistit. Jinak dobrý, je to už verze 2.4 Ghz, s RX18, váha 7 kg. Zatím jinak spokojenost. Tak ať Vám to frčí. :)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od sourekv »

Aktivováno. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od Radek »

Nic si z toho nedělej mě je příští týden šedesát, takže si spočítáš snadno, že jsem čekal ještě déle. První jsem měl tak v 54 letech. Teď jich mám 5.
Jinak - pěkná práce.

Radek puffy
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od Rudyn »

AHOJ !

Cituji: .....................
Ze začátku jsem byl sám na vážkách, jestli je to normální, že chci ve 40-ti letech jezdit s modelem tanku, ale po přečtení tohoto fóra už mám jistotu. Buď jsem normální, nebo jsou stejně potrefený jako já další desítky lidí, takže aspoň nejsem sám. ................

NORMÁLNÍ JE, MÍT NĚJAKÉHO KONÍČKA !!! JE TO LIDSkÁ POTŘEBA !!! JE TO POŘÁD LEPŠÍ, NEŽ CHLASTAT, NEBO BRÁT DROGY !!!!

Odkud prosím Tě jsi ????

R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 19 bře 2015, 22:16, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
11
Lokalita: Poprad

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od solo »

Kedy zistíš,že Ťa to baví?Keď budeš mať model tanku viac otvorený ako zatvorený.O tom je celé fórum...Samotná jazda je za odmenu. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Cuch
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2015, 07:13
9
Lokalita: Brno

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od Cuch »

Ahoj, díky za aktivaci účtu a komentáře.
Jsem z Prace, což je asi 10 km jižně od Brna. Snad každý chlap je tak trochu dítě a hračička, u mě tomu není jinak. Jen manželka, když jí začnu jezdit v kuchyni s tankem se tváří tak jaksi záludně :D . Někdo staví traktůrky, někdo modely. Mám rád starou válečnou techniku prakticky všeho druhu, nová po roce 1945 mě neláká. Fascinuje mě, jak už před 75 lety dokázali vytvořit tak důmyslnou techniku. Více se mě líbí německá technika, ale tím nechci říct, že bych s nějakou válečnou stranou sympatizoval, jde jen o techniku, mají jí takovou nějakou zajímavější , propracovanější nebo co.
Z tanku jsem odlepil ty nesmyslné nálepky, chci si tam nabarvit znaky a čísla reálně. Bohužel mě po nich zůstalo lepidlo, nevím čím to odstranit, abych současně neporušil nátěr. Zkoušel jsem odstraňovač lepidla od Loctite, ale ten bere i barvu. Asi mě čeká nějaký přestřik celého vršku. Do tanku bych chtěl dát odpor, který by zpomalil otáčení věže, jede moc rychle a je hlučná. Někde jsem to tu na foru už i viděl. Dále udělat nějaký elektronický obvod, který by při pohybu hlavně a přerušení obrátil směr motorku zvedání hlavně. Aby se to chovalo že pohnu hlavní, pojede třeba nahoru, přestanu a při dalším pohnutí pojede hlaveň obráceným směrem.
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od bean »

Ahoj, k tomu otáčení věže.
Kupoval jsem na radu zde na fóru 12V motorek, který to zpomalí.
Návod najdeš tady na fóru, musíš hledat.
Ale než jsem ho stačil zapojit, tak jsem se rozhodl pro El-mod. :)
Takže jestli ,máš zájem, napiš mi na SZ adresu a já ti ho pošlu.
Nic za to nechci :)
Michal
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od baca »

Á tak zase někdo z našich končin ,tak vítej mezi námi a 18.4 ve Starovičkách a pak hned 25.4 v Ořechově můžeš s náma provětrat pásy. :lol:
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 501
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od romann »

ahoj
lepidlo po nalepkach sa da odstranit tak ze liehom/benzinalkoholom navlhcis kapesnik a potom to poutieras.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Taigen Tiger raná verze

Příspěvek od Rudyn »

baca píše:Á tak zase někdo z našich končin ,tak vítej mezi námi a 18.4 ve Starovičkách a pak hned 25.4 v Ořechově můžeš s náma provětrat pásy. :lol:

Když už nebudeš moci vydržet do Staroviček, :lol: :lol: :lol: tak přijeď na akci Rohatec - 12.4.2015 od 14.00 hod. (neděle) !!!

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Aktivovaní“