Srdečné pozdravy z východu Čech

Vyřízené aktivace
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Srdečné pozdravy z východu Čech

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,začal jsem znovu modelařit asi po 25 letech.Chtěl jsem něco pohyblivého co budu sám ovládat,Rc auto jsem nechtěl,to mají aji malé děcka,dál jsem přemýšlel nad vrtulníkem,proudovým letadlem a jak sem běhal po internetu tak jsem narazil na toto forum.jak jsem ho pročítal tak ve mě uzrálo rozhodnutí,že udělám tank.Nejvíc semě líbí Tygr tak jsem navzdory řečím na foru,že je to nejhorší tank na zprovoznění začal objednávat.Tank toro-taigen metal edice,lepty z polska,doplňky z německa a dělal si poznámky co mě zaujalo na foru a hledal všemožné fotky a obrázky.Když tank došel tak jsem se s ním projel na zahradě a potom jenom rozděláva,řezal a obrušoval.Teď po pěti měsících ho mám konečně smontovaný,oživím ho,dodělám nějaké doplňky,až dojdou číny figurky tak je nabarvím a začnu řešit technické problémy,kterým se asi nevyhnu,ele budu to dělat s radostí protože tanky dělá člověk z lásky,baví ho to,odreaguje se,někdy zanadává ale nenechá toho dokud to není k obrazu jeho.Nemám ho sice jako staří pardi tady-Detaljy,maketovost-ale je můj a mě se jíbí. A o tom to je,doničeho se nenutit,dělat co mě baví a semtam poslechnout rady zkušených.Stejně si to udělám po svojem,nabiju si čuňu a rád ty rady přehodnotím.
milan
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1232
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Srdečné pozdravy z východu Čech

Příspěvek od PetrNC »

Nejblíže jsem asi já, ale v mém případě stavím tanky prakticky od píky ( kromě pásů ) s využitím minima kupovaných originálních dílů pro RC tanky (maximálně nějaké části horní korby z levné číny ) s hlavním důrazem na odolnost a jízdní vlastnosti tanku v terénu :D cool
Mohu ale poradit co se týče ohledně převodovek, konstrukce vany a celého pojezdu i "netankové" klasické RC elektroniky ( regulátory, serva, atd. ). Kamarádi o pár kilometrů dál jsou zase velmi zruční ve vylepšování "číny", detailům a povrchové úpravy tanku.
Uživatelský avatar
tydit8k
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 24
Registrován: 03 dub 2021, 19:56
2
Lokalita: Nové Město nad Metují

Re: Srdečné pozdravy z východu Čech

Příspěvek od tydit8k »

Děkuji, to bude zřejmě první věc na úpravu,převodovka a vyztužení vany .... tak ja se pak až něco pořídíme připomenu a nenápadně se vetřu :D
Jirka
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1232
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Srdečné pozdravy z východu Čech

Příspěvek od PetrNC »

Jasně cool
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Srdečné pozdravy z východu Čech

Příspěvek od Max »

tydit8k - Zdravím tě a vitám tě zde na foru.

Věřím, že zde najdeš spoustu dobrých nápadu, odkazu a staveb. :mrgreen: ahoj
Dávej fotky ze stavby , zvolil jsi zajimavý model jak jsi již uvedl. *THUMBS UP*
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktivovaní“