Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Odpovědět
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Díky Pechy.
Začína ma to aj parádne baviť.Hlavné diely sú vytlačené.Zajtra budem robiť povrchovú úpravu pomocou XTC-3D.
Mám fotky.Ako vždy sú hnusné - ja sa asi nikdy nenaučím fotiť.Navyše väčšina je čierna PET(G) Mladeč a tá sa fotí veľmi zle.
Po povrchovke a základnej farbe bude lepšie vidno detaily.
Po dlhom vyberaní som sa rozhodol, že budem používať farby a chémiu AMMO of Mig Jimenez.Už je to na ceste.Som na to zvedavý a teším sa.
No a kým prídu všetky ložiská a zbytok elektroniky z Číny, tak aspoň vytlačím pásy.
Som zvedavý ako bude fungovať ten pohon.
Čo myslíte, treba tieto motory odrušiť?Alebo sú už vnútri potrebné kondenzátory?

https://www.openimpulse.com/blog/produc ... -rpm-12-v/

Tu sú teda tie fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 01 pro 2018, 18:22, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Díky.A dobré správy s motorami.Dúfal som že je to tak.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Velka parada, jako vzdy je videt ze si mistr kresleni a mas perfektne odladenou tiskarnu vlastni vyroby, ja bych takovyto vysledek dostal jen z dlp ahoj
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Díky ale s tou tlačiarňou to neni až tak ružové.
Po generálke tlačí horšie ako pred ňou a elektronika je už zastaralá.Mám nové drivery ale ešte som ich nenainštaloval.
Sú to TMC2208 a musím si nájsť čas na prepnutie módu do spread cycle.

Ten detail/kvalita je dosiahnutá skôr lepením viacerých dielov dohromady ako kvalitou tlače.
Napríklad schurzen sú každá z troch dielov, zameriavač strelca má dokopy 4 diely (pevná verzia 3).
Detailom a dobrému vzhľadu je podriadené aj samotné delenie tanku na diely a ich orientácia pri tlači.
Ak sa na nejakom väčšom diely nachádza problematické miesto, radšej z neho spravím ešte jeden diel navyše.
Mám s tým dobré skúsenosti.Napríklad kryt zameriavača strelca som skúšal tlačiť z jedného kusu 4x.
2 sa pokazili pri tlači a 2 pri odstraňovaní podpôr.Tak sú to nakoniec dva diely.Zalepené dvomi kvapkami acetónu za pár sekúnd a hotovo.
Bude to pevnejšie a ešte to aj lepšie vyzerá.
Je to teda skôr o tom ako sú diely nakreslené.Tlačiareň mám na dnešné pomery priemernú.
Z mojich STL by si dostal veľmi podobný výsledok ako ja.

Mimochodom čoskoro pribudne minimálne jedna nová tlačiareň.Bude to delta.
facebook.com/warprints
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Dokonalá práce.
Pepa
Uživatelský avatar
Miri
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 157
Registrován: 10 říj 2015, 08:52
8
Lokalita: Nitra

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od Miri »

ahoj podla mna je lepsie vyrobit niektore diely kovove z drotu alebo plechu rucne,je to pevnejsie a efektnejsie,inak hetzer nema chybu cool
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Ďakujem obom za reakcie.

Čo sa kovových dielov týka:
ja sa snažím navrhovať kompletné stavebnice, ktoré by si mal zvládnuť pomocou 3D tlače vyrobiť každý a to bez drôtov a plechu.Samozrejme vždy je možnosť použiť napríklad oká z drôtu.
To už je na každom staviteľovi.Toto je len prvý prototyp Hetzera, slúžiaci hlavne na testovanie mechaniky.Ešte neviem či bude všetko fungovať na 100%, bola by škoda ho "vymakať" a potom používať len na statiku.Na druhom kuse budem pravdepodobne skúšať nejaké doplnky z kovu a funkčný notek + zadné svtelo.
A kto vie.Ak bude všetko fungovať ako má, možnože prepracujem aj tento kus.

Každopádne dorazilo kvantum základnej farby One Shot Primer od AMMO of Mig Jimenez - z mojej strany sú tieto farby láska na prvý pohľad (alebo prvé streknutie? :D )
Za týždeň tu budem mať kompletnú produktovú sadu a začnem sa učiť techniky tieňovania a weatheringu a všetky tie ďalšie veci.Hetzer si to odskáče - budem sa to na ňom všetko učiť.

Tu sú fotky čiastočne poskladaného Hetzera v základnej farbe.Niečo vyšlo, niečo nie.Teraz je to lepšie vidno takže sa ešte dobrúsi a dotmelí kde je treba.Veľmi to ale prehánať nebudem.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od miki7277 »

Opravdu moc pěkné a těším se na další úpravy a zlepšení . Jak píše Pechy za 1+ .... ahoj
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Díky ahoj

Tak teda dorazil balíček s AMMO of Mig Jimenez.Som amatér s airbrushom ale s týmito výrobkami ma to začalo konečne baviť.Hlavne tí najskúsenejší modelári zo starej školy môžu namietať, že sú to zbytočne predražené vodičky a lak na vlasy, olejové farby z umeleckých potrieb a podobné triky spravia robotu rovnako dobre.No...spravia.Ale iba v skúsených rukách.

Prototyp Hetzera teda zažije stredovek a vyskúšam si na ňom každú techniku zo španielovho katalógu.Pri výbere kamufláže som sa inšpiroval tu: http://adventuresinscale.blogspot.com/2 ... added.html
Prišlo mi to relatívne jednoduché na prvotinu (moja prvá kamufláž a patina vôbec.zatiaľ som strekol iba T-14 na zeleno) a nechcel som zbytočne míňať čas na trojfarebnú prepadovú kamufláž keď je to prototyp a ešte ani neviem či všetko dobre funguje.Je to prelakované akrylovým matným lakom, takže môžem inštalovať motory a os pohonu.Konečne to vyskúšam.Som zvedavý ako dobre sa to skladá do kopy.
V Hetzerovi je predsa len tesno.Čoskoro budú fotky z vnúta so zapojenou mechanikou.
Ešte plánujem použiť filter a potlačiť ním trochu tú žltú farbu.Potom poskúšam tie ostatné veci na patinovanie od Miga.
Čo teda hovoríte na tú čudnú kamufláž?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 30 pro 2018, 11:21, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Jagdpanzer 38 (t) Hetzer 3D tisk

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Perfektní práce.
Odpovědět

Zpět na „Jagdpanzer 38 (t) Hetzer“