Tigeropanther -pokus o přestavbu

Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

Tak jsem začal dělat na kovové vaně home-made :lol: Deska převodovek je z 3mm duralu.Jsou v ní vyřezány závity M3 pro uchycení převodovek 4:1.Základ vany je 2mm dural. plech.Bočnice jsou v plánu z 2,5 mm duralu.Tak snad to bude dobré : :?: :oops:Obrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od čížan »

Zdarec,
máš to pěkný, zhruba tak to mám v plánu taky. Ale nemám tolik času, takže ..............
Jak ti pasují kovová hnací kola na hřídele převodovky 1:4? mě tam prostě nejdou. Hřídel stejně potřebuje přibrousit kvůli ložisku, je o něco málo víc než 8mm. Tak uvidíme.
Držím palec.
čížan
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Vojtiš »

Čau Martine, chci také koupit nějaké podobné převodovky, tak sem se tě chtěl zeptat jak jsou kvalitní, nejsou ty ozubená kola nějaký blato? a jsou dost pomalé dík Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

čížan píše:Zdarec,
máš to pěkný, zhruba tak to mám v plánu taky. Ale nemám tolik času, takže ..............
Jak ti pasují kovová hnací kola na hřídele převodovky 1:4? mě tam prostě nejdou. Hřídel stejně potřebuje přibrousit kvůli ložisku, je o něco málo víc než 8mm. Tak uvidíme.
Držím palec.
čížan
Ahoj,hnací kola z kovu moc nepasovaly :cry: ,ale stačilo jen trochu přibrousit plošky na hřídelích,pak sedla pěkně :lol: .Prostě jsem vzal plochý pilník a jen lehce přejel přes plochou část hřídelí.Jinak ty převodovky již ložiska měly,ale asi tam přidám ještě jedny z vnější strany .Dělám to tak,že připájím kousky mosazných trubek z vnějšku a vložím ložiska.Jsem měl tank dva roky netknutý,tak teď ho ve volných chvilkách dělám. :lol: Nikam nespěchám,stavbou se odreagovávám :P Jinak taky fandím :D a třeba se někdy s tanky setkáme na nějaké akci ! :oops:
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

Vojtiš píše:Čau Martine, chci také koupit nějaké podobné převodovky, tak sem se tě chtěl zeptat jak jsou kvalitní, nejsou ty ozubená kola nějaký blato? a jsou dost pomalé dík Vojtiš. ;)
Ahoj,zdají se trochu lepší,než kov.originál,pomalejší určitě budou,mají navíc jedno oz.kolo s převod. poměrem 1:4.Je to provedením asi jako 1:3,co se normálně používají.Zatím je vše ve stavbě,tak jízdní zkoušky asi příští víkend.Vše se dozvíte zde na fóru.Snad se mi to podaří nějak rozchodit.Tak zatím čau a tankům zdar :P
pajak7

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od pajak7 »

Jsem moc zvědav na tu vanu já už mám taky asi půl roku cosi naohýbané jen se nemohu dokopat k další realizaci ,chci jít do torzních tyčí tak uvidíme co se ztoho vyklube až začnu i já .
Jinak držím palce a ať vydrží nadšení ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

pajak7 píše:Jsem moc zvědav na tu vanu já už mám taky asi půl roku cosi naohýbané jen se nemohu dokopat k další realizaci ,chci jít do torzních tyčí tak uvidíme co se ztoho vyklube až začnu i já .
Jinak držím palce a ať vydrží nadšení ;) ;) ;)
Díky :!: :)
Tak dnes jsem sehnal všechny šroubky na desku převodovky i na vanu.Musím ještě zkrátit a vyvrtat bočnice a začnu montovat.Vana totiž nebude ohýbaná,ale celá sešroubovaná nerez šrouby s imbus. hlavou.Foto později,jak bude vidět nějaký pokrok=doufám :lol:
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od honza kadrmas »

Už se těším na foto! :)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

honza kadrmas píše:Už se těším na foto! :)
Pancíři zdar!Zítra snad nějaké bude,zrovna na tom ještě makám.Trochu si musím ještě pohrát s bočnicema,spodní část vany s deskou převodovky již osazena. cool
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Tigeropanther -pokus o přestavbu

Příspěvek od Martin M »

Tak tohle jsem dnes vytvořil.Dalo mi trochu zabrat to spasovat dohromady,ale šlo to .Tak že vrtaní bočnic a profilů až zítra,vlastně dnes :P Obrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.usObrázek

Uploaded with ImageShack.us
Odpovědět

Zpět na „Panther“