Panther ausf. A

hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

Zdravím jsem zde nový nedělám RC modely, občas si slepím 1:35 pro radost puffy , na skříni se mi prášilo už dlouhou dobu na jediný RC tank co doma mám, jedná se o Panther (tigropanther) HL v základu. Tak po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl do toho konečně praštit :D posuďte sami https://hranicak11.rajce.idnes.cz/tigropanther/
pajak7

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od pajak7 »

Co na to říct snad jen to že ti držím palce protože aby jsi udělal z tohoto modelu opravdový tank tak to máš před sebou hooooooodně práce .
Koukni do sekce Panther a tam si najdi stavbu kolegy Michala (zander) a tam si to prostuduj.
Ale nutno dodat že jsi začal dobře ;) ;) ;)
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

Na Sofii už jsem koukl mnohokrát při stavbě, občas jsem to měl jak návod a usnadnilo mi to mnoho práce :D a řekl bych se to je nejhezčí z pantherů (tigropantherů) na kterých jsem narazil na netu. Mooooc pěkný kousek
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od zander »

Ahoj
dík za pochvalu mého díla.
Držím ti palce.
Aby to k něčemu vypadalo, chce to opravdu hodně úsilí, momentálně mám Sofii rozdělanou , dostane kompletně nový podvozek a elektroniku, až bude trochu času :P
Zatím je v pořadí.
Nicméně ti držím palce a jsem rád, že moje přestavba někomu pomohla, od toho to je.

Michal

Obrázek
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

Do takových rozměrů to asi nedojde, ale kdo ví původně to měla být jen menší úprava čelního pancíře :D . Záměrem bylo aby to vypadalo jako panther. Nemusí být 100pro kopie originálu a se střevama ještě pořádně nevím, ale taky se začínám přiklánět k větším upravám, lepší by bylo koupit novej model, ale to by byla nuda :D :D :D Jinak sháním vše co se může hodit doplňky atd.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od zander »

Dobře pokračuješ, hezký zimmerit.
Jen jsem zvědav, jak si poradíš z jizdními vlastnostmi, to je u téhle HL zbastleniny největší problém.
Já se rozhodl, ža jakmile budu mít čas napasuju Sofii na ten nový podvozek s torzkama, co se teď objevil, a je hodně dobrý.Jen se musí trochu upravit, a dát pryč zadní čelo , je to Géčko.
Popiš tu i postup,tvorby zimmeritu co jsi použil za "tvořítko"atd. Spoustu lidí to tady bude zajímat.
Vypadá dobře.
Držím palce

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

To dík, já si moc vzručný nepříjdu hlavně teď, když na to nemám místo ani nářadí z 99 procent vše dělám lámacím nožíkem na kuchynském stole. :D Zimmerit jsem dělal poprvé, použil jsem k tomu obyč. alrylový tmel ( už bych to nikdy neudělal :oops: pakárna) a udělátko je jen proužek plastu z plata na léky. Nanesl jsem slabou vrstvu tmelu a nechal jí zavadnout, tak aby se mi tmel nelepil na nástroj, až tmel zavadl tak jsem vytlčoval čárku po čárce dokud z toho nebyl čtverec a tak furt do kola jednou svisle, jednou vodorovně. Pěkná fuška takže žádný zázračný nástroj :) No pojezd a střeva to vůbec nevím, bude to standa. Už na zálkadní škole mi říkali že nemám sám měnit ani žárovku :D :D :D
Ještě k tomu Zimmeritu bych si příště zkusil udělat toto http://en.valka.cz/files/airwaveszimmer.jpg
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od hranicak11 »

Dnes jsem se pustil do toho špekáčku co má místo kanonu, uřízl jsem ho, trochu ho zbrousil atd. Je na BB kuličky a to jsem se rozhodl ponechat. budu muset koupit novou trubičku, která je uvnitř abych kanon mohl prodloužit. Nevíte někdo délku kanonu?
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Panther ausf. A

Příspěvek od zander »

poslal jsem ti SZ

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Odpovědět

Zpět na „Panther“