Panther A celokov

Odpovědět
wikinger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 10 úno 2016, 19:13
8
Lokalita: Brno

Re: Panther A celokov

Příspěvek od wikinger »

Málo to nestálo a Ludwigovi to napíšu. Mám s ním dosud dobré zkušenosti a je to ochotný borec.
Měl jsem to každopádně změřit. Třeba Armortek 1/6 stojí ve srovnání s tím jmění, a taky tam člověk najde spoustu kopanců, hlavně u starších ročníků. BigTanks z Ruska jakbysmet. Vím o čem mluvím.
Tak uvidíme. Je to koníček a proto se nerozčiluji. Já už to nějak vymyslím ;)
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 465
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Panther A celokov

Příspěvek od kremak432 »

Dalo by se to celkem slušně zamaskovat bočními plechy- schurzeny, tím by ty kola nebyly tak na ráně a celý tank by vypadal velice slušně. Škoda do toho nějak radikálně vrtat, když to jinak nádherně šlape. Když se posunou hnací kola dozadu bude vypadat čelo tanku divně.
wikinger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 10 úno 2016, 19:13
8
Lokalita: Brno

Re: Panther A celokov

Příspěvek od wikinger »

Když se ale dívám na výkresy a mého Panthera, tak ty hnací kola jsou víc vepředu. Takže posun trochu dozadu by byl OK. A když už se s tím drbu a za ty prachy, tak by bylo blbé tam mít nějakou zřetelnou chybu.
pajak7

Re: Panther A celokov

Příspěvek od pajak7 »

Ahoj wikinger mohu tě poprosit o fotku vany zespoda aby bylo vidět pojezdy a ramena .
Protože obě strany by měli mít stejnou mezeru s hnacím kolem a ty máš na každé straně mezeru jinou.
A nechce se mně věřit že by si každou převodovku přidělal jinde.
Naposledy upravil(a) pajak7 dne 08 dub 2016, 10:08, celkem upraveno 1 x.
wikinger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 10 úno 2016, 19:13
8
Lokalita: Brno

Re: Panther A celokov

Příspěvek od wikinger »

Udělám o víkendu a postnu. A máš pravdu. Zjevně větší fuga je na levé straně.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Panther A celokov

Příspěvek od LK88 »

no jo, pajak má recht, holt bystré oko odborníka, na levé straně mnohem patrnější fuka vpředzu i poslední pojedz vůči napínacímu kolu , ta pravá strana tak tragická není..(to jsem chytrý co :? , to se nám to kecá :roll: ) ...ale bude to krásnej stroj !
wikinger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 10 úno 2016, 19:13
8
Lokalita: Brno

Re: Panther A celokov

Příspěvek od wikinger »

To je naprosto v pořádku. Je to model tanku Panther a má se mu podobat. Je třeba se podívat pravdě do očí :) Dalším řešením by bylo, vyměnit bočnice za nové. Po konzultaci s Ludwigem. A možná to tak i udělám. Vymontuji bočnice, naznačím co jak a kde u nových bočnic posunout a pošlu do Reichu :idea:
Naposledy upravil(a) wikinger dne 08 dub 2016, 10:56, celkem upraveno 1 x.
pajak7

Re: Panther A celokov

Příspěvek od pajak7 »

Než to rozebereš tak udělej tu fotku .
wikinger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 10 úno 2016, 19:13
8
Lokalita: Brno

Re: Panther A celokov

Příspěvek od wikinger »

Fotku jsem udělal. Dále jsem měřil a srovnával. Osy kol vpravo i vlevo by měli být v jedné přímce, resp. ose. To znamená, že ač jsou torzní ramena vpravo i vlevo asymetrická, kola jsou souosá.
U Ludwiga tomu tak bohužel není. Určitě ho na to upozorním. Z toho plyne, že ač bych posouval hnací agregát dozadu, pořád by to nebylo ono. Nicméně doma mám Tamyia vanu, která je ok a dokonce vybavena domečky ramen a spol. Technologicky nejjednodušší bude přestěhovat se do Tamyia vany se vším všudy. Pak ji vytuninguji spodnímy dekly od Ludwiga atd.
Show může pokračovat
Obrázek
nová vana
Obrázek
pajak7

Re: Panther A celokov

Příspěvek od pajak7 »

Myslel jsem si to že nejsou v ose tvoje řešení s Tamiya vanou bude to nej co můžeš udělat. ahoj ahoj ahoj
Odpovědět

Zpět na „Panther“