Torro Panther Ausf.G

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

Kouzelnik
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od mrst »

klobouk dolů... pane mistře ahoj
budeme muset udělat nějaký modelářský camp... :D :D :D
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Shotek »

jojo, díky za popis a námahu Draku, máš je fakt parádní!
no a nějakej pokec by byl fajn, vo tom žádná...
Drake
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Drake »

Chlapi věřme tomu že tenhle virovej bordel do jara skončí a sejdem se na akci. Hodně jsem se těšil na Strážnici a pak k Milanovi, ale doufám že vyjdou Lešany.
Bořík
PzKpfw II
PzKpfw II

Příspěvek od Bořík »

Co se týká stability .... osobně bych navrtal podrážky, dovnitř strčil delší tyčové magnety a vojáka postavil na podložku s kouskem plechu. Voják se ani nehne, bude stát dost pevně, ale kdyby do něj něco narazilo, magnet povolí.
Když jsi popisovat techniku barvení, připadal jsem si jak mezi rozhodčími na krasobruslení - každé druhé slovo bych slyšel poprvé a vůbec netuším, jak to celé poskládat dohromady. Ale určitě se někde podívám, co ta slovíčka ohledně barvení znamenají. Sice mi to bude k ničemu, protože bych to tak nenabarvil ani z 5%, ale aspoň si nebudu připadat jak blbec.
Drake
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Drake »

Boříku, každý umíme něco, já se třeba díval jak jste se s Mirou bavili v jeho fóru o T-72 o elektroinstalaci a motorech (doufám že to bylo ono :D ) to jsem zas koukal já protože moje znalosti končí u červeného a zeleného drátku, když mi tam daj černej jako ted Tamiya tak jsem zmatenej jak včelka v paneláku :lol: . Tady jsme od toho aby jsme si pomohli a poradili si ve věcech který nerozumíme nebo naopak rozumíme..........takže určitě na barvení se ptej, klidně ,zkusím pomoct i s kamuflážemi na tank a s technikama barvení, pokud tedy budu vědět. Každopádně nejlepší je to "naživo" sednout si na nějaké akci a ukázat to. Jinak ty magnetky jsem také zvažoval, mám malinké neodymové 1,5x2mm válečky, bohužel ta síka kotníku v holince je tak malá že by po odfrézování lůžka pro magnet nezbylo moc materiálu. Navíc jsem si ty kolečka na kterých to mám vypálil z potravinářské nerezi kterou běžně používáme v práci a ta je nemagnetická :lol: Jako bežně v práci chodíme do skladu s magnetem a podle "drží/nedrží" si berem materiál......inženýři :lol: No a nějak jsem si to při pálení neuvědomil že by mi na tom ti panáčci pak magnetkem nedrželi. Nepromýšlím věci dopředu a někdy pak dojíždím na důsledky. :)
Bořík
PzKpfw II
PzKpfw II

Příspěvek od Bořík »

V elektronice se moc nevyznám, dokážu zapojit LEDky a běžnou RC elektroniku. Jinak motory mám v oblibě, už jsem navrhnul pohon aspoň do stovky lodí od 20g po 100 kg. Rád si měřím kombinace různých motorů, šroubů a akumulátorů a tak už aspoň trochu vím, co by se mělo kde použít.
S barvením - spíš stříkáním, problém nemám, ale jen pokud jde o "neživou hmotu". Cokoli živého nedokážu ani tužkou namalovat ( nepoznal bys, v mém podání, rozdíl mezi koněm a myší ). Díky tomu, že teď tisknu tanky 1:10, tak se stříkáním by neměl být problém - oproti klasickým měřítkům ( 1:35 ) je to podobné, jak stříkat vrata od stodoly. A hezkých kamufláží na King Tigera je na netu spousta. A u ruských tanků je to jednoduché, tam se moc nekamuflovalo, jedna barva to vše vyřešila. Pak je ale mnohem důležitější patina a to je také kus umění ( viděl jsem u modýlků letadel s plátnovým potahem olétání "až na kov" :D )
Je škoda, že ty nohy u figurek jsou tak tenké, ale nezdá se mi, že by se nedala navrtat díra 2 mm s hloubkou 10 mm ( takové magnety jsou přímo k dispozici v Unimagnetu ). Ale je jasné, že podložka z nerezu to vše znemožňuje.
Naposledy upravil(a) Bořík dne 21 led 2021, 17:24, celkem upraveno 1 x.
Ivan
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Drake píše: 17 led 2021, 15:04 Boříku, rád bych měl talent......ten jsem bohužel zdědil na něco jiného a s přibývajícími roky jsem zapoměl vlastně na co :D Dřív jsem maloval kamarádům figurky na Warhammer a do jiných stolních her.....byly to stovky figurek, tak i člověk relativně nešikovný a bez citu pro barvu a světlo to nějak dostal do krve i když to není tak pěkný jako má Vláďa (ty jeho maskáče mě prostě nedají spát).
............

%) *OK* *DANCE*
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Rob
PzKpfw III
PzKpfw III

Příspěvek od Rob »

Pěkné figury. Budeš tomu s čapkou ještě dobarvovat insignie na té čepici?
Drake
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvek od Drake »

Díky Robe za upozornění, ty insignie sice malované jsou, ale po vrstvě matného laku a černého washe téměř splynuly s barvou čepice, Takže je ještě vytáhnu stříbrnou aby vznikl kontrast.
Odpovědět

Zpět na „Panther“