Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
otto
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 295
Registrován: 16 bře 2010, 08:25
14
Lokalita: Senec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od otto »

Tak ten Panther je nadhernej. Doufam , ze jednou to tak svedu taky ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Kamarádi, japonce mám hotového a tak dumám nad dalším projektíkem, zatím nechci zakládat další vlákno tak se zeptám zde. Hodně přemýšlím co za základ na budoucí tank použít, mělo by se jednat o přesný stroj k určitému datu na území moravy. Chci se s tím pohrát, mám knihy a spoustu podkladů, ale.......prostě přemýšlím jestli základ vzít stavebnici Tamiye nebo koupit raději na RC.tank díly a bastlit si ho doma sám, což by bylo i u té tamky. Nicméně jde o ten základ (vana, pojezdové ústrojí, pásy převodovky, korba). Zajímal by mě váš názor, konkrétně by mělo jít o tank Kingtiger s věží fy Henschel. Nebude to žádný kobercový lux a povaleč tudíž by měl něco vydržet a jak tak jezdím s Typem venku tak mám jisté pochybnosti o odolnosti Tamiya plastových pásů a pojezdového ústrojí v terénu a písku. Můžete sem prosím Vás hodit své názory a poznatky týkající se hlavně podvozků fy Tamiya jako má Panther/Kingtiger/Tiger? Byl bych Vám za postřehy hodně vděčný.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

no, co sem videl jak mrst najezdil za ty leta s tamkou, tak bych se toho nebal, spis naopak
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Machip »

Teď je na aukru tamka sice postavena jako statika ale na prodej ideal na bastleni
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Machip »

Tak se musím opravit king je snad po 2 měsících prodanej teď už tam zbejvá jen tiger 1
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové, tak jsem po měsíci rozbalil balík co mi přišel z RC.tank.de a můžete se těšit na přestavbu mého starého Panthera. Zítra pokud dojdu rozumě z práce (za světla) tak se pokusím nafotit všechny díly co mi přišly. Jedná se o kovovou vanu jakou mám na novějším Pantheru, komplet sada kol s gumovou bandáží, osvětlení, maketové přední střeliště a nějaké další drobnosti. Část věcí jako pásy, hnací a hnané kola, převodovky a mechanismus otáčení věže použiju z původní korby. Trochu mě mrzí že zadní čelo díky těsnému balíku přišlo poškozené, ale stejně pokud to bude možné tak použiju původní z plastové vany. Ještě mi zbývá vyřešit zákluz a elevaci kanonu, na řešení jsem se díval u Ivana.....v práci si zkusím nakreslit ve Varicadu křivky a uvidím jestli se dám touto cestou.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Koukám že uplynulo už šest měsíců od doby co mi leží díly na starýho Panthera v krabici :lol: No předvčerejšky a dneska jsem trošku zabral šponu a mám prakticky hotovou korbu s pojezdovýmy koly, defacto přijde jen blátíčko, ale to až na celý tank. Teď je mi líto rozebrat a řezat svůj starý Panther (první tank). Mám do toho říznout nebo ne? cool
Obrázek
Obrázek

Zde foto na starém, plastovém podvozku s elektronikou RX-18, starej vojenskej rozum radí.....co funguje do toho nevrtej (Shodli jsme se i s Bolkem :lol: ) Ale zase nová korba hotová, elmod nachystanej........sakra dilema. Vyhraje lenost nebo kreativita 8-)
Obrázek

Zde mladší bráška.......starouš by měl vypadat s novou korbou, s modelovým předním střelištěm a dalšími novými doplňky ještě lépe......a hlavně bude mít místo airsoftu zákluz a záblesk........
Obrázek
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 320
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od milan 88 »

Důležité je první řez pak už to musíš dodělat a věřit že to bude jenom lepší
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak po Aši zase polní dílny.........
Obrázek
rozebrat celej předek a jednu z převodovek
Obrázek
Zkopíroval jsem Panthera dokonale, stejně jako originálu mu odcházejí koncové náhony, tentopkrát vydržel jezdit 30 minut.......
Obrázek
V práci jsem přes polední pauzu ofrézoval plošku přes tu vydřenou drážku od červíku.......
Obrázek
Zajtra tam ještě udělám zahloubení pro červík podle polohy kola........jako je to dočasné řešení, bude to chtít nové převodovky, tyhle mosazné jsou k prdu na tak těžký tank. To už mi říkal Milan a došlo na jeho slova.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj!
Až budeš řešit ty převodovky, tak dej vědět. Na Jagdpantheru mám obyč. kovové a taky jedna převodovka šla do kytek!!!
Chce to pořádné ocelové a s kuličkovými ložisky !!! Zatím jsem to ale neřešil, byly úplně jiné starosti ........

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Panther“