Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové nemohl by mi někdo poradit s pružinkou na kloubové spojení prutové 2m antény na pantheru? Vyzkoušel jsem vše co mě napadlo (namátkou pružinka z pentelky, nebo ze strojku s autíčka) ale nic mi tam nepasuje. Nechci tu anténu dávat napevno, to bych nemohl točit věží o 360 stupňů.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Použij tažnou pružinku, ne tlačnou. Tažná má "závit na závit" a hodí se na to lépe.

Pružiny kupuji zde:

http://www.pruziny-fevos.cz/Sortiment.htm
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Peťo, jdu studovat odkaz. ;) Pošlou i když objednám řádově jen jednotky kusů, např. dva?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pružinky jsem měl tažné (teda kromě tý z pentelky která mi vyhovovala průměrem a závity byly vcelku na husto.....jednalo se o tu mikropružinku co je u kleštiny na tuhu-nicméně meprošla silou, anténa se příšerně klátila při jízdě).
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Zastav se někde v autoservisu a zeptej se na pružiky z gufera.Ta mě tam funguje perfektně.Jsou tam různé pružinky dle velikosti gufera.Slepím normálně sekundáčem.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Teď jsem koukal a dvě pružinky, které na antény používám mně zbyly. Vnější průměr mají 3,5mm, délku závitů 18,5mm a průměr drátu 0,5mm. Její tuhost je tak akorát a jestli chceš, tak je hodím do obálky a pošlu Ti je cool.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Peťo, zkusím první co radí Milan a pokud by mi to neklaplo tak by jsme to pořešili třeba na Kbelích ať to nemusíš posílat. Jinak pružinka by měla mít vnitřní průměr 1,2mm (1,3mm by bylo ideální na nasunutí) a dělku cca. 10-15mm.

Díky Milane, ty gufera mě nenapadly, v práci s nimi děláme tak jedno ve skladě ve jménu Panzerwaffe znárodním a vyzkouším, máme tam i malinké s na průměr hřídelky tuším 10mm.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Jasně, žádný problém puffy
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Kamarádi, potřeboval bych radu. Po Kýblíku jsem se pustil do dokončování druhého Pantheru. Narozdíl od prvního kdy mi nesedí věžová čísla na konkrétní tank, bych tentokrát chtěl udělat opravdu autentické vozidlo se vším všudy. Bohužel se teda jedná o Géčko s celoocelovými koly, těch mělo být vyrobeno pouze 24ks takže výběr je malý a ještě menší je dostupnost barevných dokumentů podle kterých bych mohl nastříkat kamufláž. Zatím se mi podařilo najít podklady na dvě vozidla, kdyby měl doma ještě nějaká další tak je prosím dejte sem do klubu. (Zdroj nebo fotografie) Předem děkuji. ahoj

Vozidla která se mi podařilo dohledat jsou tyhle:
věžové číslo 432 náležející k 15.Panzerregimentu 11.Panzer Division
Obrázek
Zde je na obrázku sice pojezd složený z kol s gumovou obručí, ale vozidlo mělo ve skutečnosti celoocelová kola

vežové číslo 221 náležející k 1.SS Panzerregiment 1.SS Panzer Division
Obrázek

Abych pravdu přiznal tak se mi moc nelíbí ani jedna z těchto kamufláží.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Drake !

Potřebuješ ještě další řetízky ? Na nějaké jsem doma narazil při úklidu. R.R.R.

Tady máš odkaz na jednu statiku Panthera G v 1/35: https://karopka.ru/community/user/10707/?MODEL=560119
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Panther“