Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Pěkná práce 🧐 to já teď také bojuji sám se sebou, chce to nějak dobít baterky.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

Moc pěkná práce Draku!
Jaký barvičky jsi použil, olejovky?
ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky chlapi. Ohledně barev, na co nejvíc věcí se snažím používat akrylové Valleja, obličeje pak dělám olejama. Umím je též akrylama, ale je to pracnější, musím použít víc vrstev a washe abych dosál stejného efektu jako olejovkama.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Boříku, rád bych měl talent......ten jsem bohužel zdědil na něco jiného a s přibývajícími roky jsem zapoměl vlastně na co :D Dřív jsem maloval kamarádům figurky na Warhammer a do jiných stolních her.....byly to stovky figurek, tak i člověk relativně nešikovný a bez citu pro barvu a světlo to nějak dostal do krve i když to není tak pěkný jako má Vláďa (ty jeho maskáče mě prostě nedají spát).

Dám dnes ještě jednoho panáčka, měl jsem ho udělaného již dříve, ale netušil jsem jak ho dát na podstaveček protože má velice úzké kotníky i v holinkách a mám strach z odlomení. Nakonec jsem dal na radu Rudyna, dal to na výpalek z 3mm oceli, nohy jsou provrtané pro pinovací drát, i tak bohužel moc nevěřím ve velkou odolnost ale figurka s podstavcem je alespoň stabilní. Teď ještě na podstavci dodělávám nějaký jednoduchý terén pomocí šlehaného tmelu a věcí co mám na diorámky.......musím počkat až to zatuhne a pak dojde ještě posyp, barva a trsy trávy. Pokud to bude pěkné tak ještě dodělám střelce z MG42, tam jsem bohužel vrtání neodhadl a vrták mi vylezl v kotníku holínky tak to opravuju.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

a další parádní kousek...

hele Draku, a jak pácháš ty hadry? :o
tos bral drybrushem?
to stínování je naprosto luxusní a moc se mi líbí!
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

Draku... vypadá luxusně... jak děláš obličej? Hoď sem větší detail...
mám se co učit...
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

wau
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky kamarádi, jsem rád že se Vám to líbí. Zítra zkusím pro Vláďu vyfotit detail obličeje u dalšího panáčka, ale myslím že bude trochu zklamaný. takhle to vypadá dobře, ale detail bude trochu horší, ale i kdyby se i tak líbil tak popíšu postup při barvení, je to jednoduché a relativně rychle.
Jj Shotku, je to částečně drybrushem, ale to je jen třetí fáze z asi sedmi, zítra to trochu rozepíšu, dneska jsem došel utahanej z práce pozdě a jsem zralej kouknout na drsnou Čvančarovou v Hlavě medůzy a jít spát. Škoda že nevyšel ten barvící workshop kvůli koronáči, tam by jsme s kamarádem ukázali jak barvíme, je to relativně rychlé a poměrně efektní Nicméně není to pro úplné detailisty.
Kuldíku, pokud by jsi chtěl nabarvit nějakého panáčka tak máš u mě protislužbičky za nastavění elmodu a MCFka, jen rusy budu ještě muset nějak vyzkoušet, zatím jsem maloval jen němce, americké mariňáky a imperiální japonce.........chystám se na brity, ale zbytek nemám vůbec vychytané barvy ani postupy.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak slíbený detail pro Vláďu
Obrázek
A pár foteček prozatím posledního panáčka na podstavečku........oba podstavce budu ještě dodělávat než se pustím do něčeho nového, zasvěcení asi tuší do čeho.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pro Shotka zrychlený postup. Prvně nastříkám světlým primerem, následuje preshading černou dle stínů, poté základní camo, zde german field grey. Pak to celé zalakuju matným lakem. Poté následuje černý wash, po částečném zaschnutí opatrně setřu wash z hran a po úplném udělám hrubý drybrush základní barvou. Opět následuje lak a opět rozředěný wash, tentokrát opatrně abych příliš neztmavil záhyby a prohlubně oblečení.....musí si to zachovat nádech fieldggrey. Po zaschnutí už se chopím štětce a začnu zesvětlovat hrany, skoro na všechny přijde russian green, nakonec trojnulkou vytahuju hrany koncovou greengrey a odstíny greengrey zesvětlenou bílou tak aby uniforma záskala hloubku. Potom opět opatrně zalakuju. Ten lak a wash tam mají podstatnou roli poněvadž "změkčují" přechody mezi jednotlivýma odstínama do téměř plynulého přechodu. Washe používám dva olejové, které si dělám z barev UMTOM běžně sehnatelných a pak mám washe od AK, Valleja a Citadel. Většinou jde o černé, a hnědé.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

Kouzelnik
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Panther“