Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

dýmový generátor a vaše příspěvky mne nutí nad úvahou.... to co řešíte u benzínových motorů je blbost :(
podívejte se na tanky a jejich kouř v reálném provozu (s dobrým motorem a kroužky)... tedy spíše nekouř!!!
uvedomte si, že my všichni známe z vojny naftové motory a ty kouří diametrálně jinak než motory benzínové... to je potřeba si uvědomit a potom dělat kouř je trochu mimo mísu a nesmysl, to by jste se museli a bylo by to lepší téma... se sousředit na prach za tankem
za mne potřebujete do výfukového potrubí dostat nejdříve tlak a to ještě podle otáček, pak má teprv smysl se zaobírat dýmem, na videích vidíte spíše pouze vlnění vzduchu od teplých výfukových plynů a zjistíte, že tomu komu kouří německý tank, tak je to nesmysl...
to kouření bez tlaku je spíše ke škodě z vizuálního projevu modelu tanku... je to čínský a prodejní nesmysl, který stojí další peníze a vypadá to, jako hračka ... kouř od "vánočního františka"
na většině videí uvidíte, že veškeré kryty výfuků byly u německých tanků z důvodu záblesků z nespálených plynů a následného hoření ve výfukovém potrubí ... nikoli z důvodu dýmu!!!

https://www.youtube.com/watch?v=eoXk1xHmgAs
https://www.youtube.com/watch?v=_RsMROAAawU
https://www.youtube.com/watch?v=WMDrQqtpq0s
https://www.youtube.com/watch?v=wrsmAXKtNbE
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Faly »

ámen, spíš ty tanky vypadají že jim hoří elektronika
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

ten koř je u benzínových (dobrých... nezničených) motorů a tím pádem u všech němců a většiny amíků fakt blbost
za mne ... dejte ty generátory kouře pryč a dejte je Petrovi nebo Jendovi do lokomotiv :lol: :lol: :lol:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Vlastně taky pravda Vláďo, holt já kromě youtubu neviděl nikdy Panthera v chodu, jen při startování a to hulil jak parní lokomotiva, ale jak se dostal do otáček a zahřál se tak nic. Holt já jezdil s T-54 (nafťákem) tam to dycky při startu vykašlalo plíce jako tuberák bydlící u spalovny v Malešicích, pak půl hodiny chrchlal a klektal jaKo tibetskej budhista pracující na sklonku života v čísnký ocelárně a nakonec až se rozjel tak tahal jako náš prezident retko.........
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od solo »

Tak ten dym k tanku podľa mňa patrí.
Minimálne pri štarte.
Na Elmode sa dá pekne nastaviť vytváranie dymu na špirále vopred.
Ventilátor sa pripája neskôr.
Pri pretočení motora dôjde k vytlačenieu dymu pri nedokonalom spaľovaní.

https://youtu.be/Rgqlo0xtM7s

https://youtu.be/UiLDlWGJZmM

Koľko dymu chceš mať z D.G. je skôr konštrukčná otázka.
Ako písal mrst ,ten dym ide,, hladko ,,lineárne.
Nie je to prirodzené.

solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

klucí... já taky vždy viděl dým z motoru i u Jardy Janouška... nikdy jsem před tím o tom neuvažoval, ale když jsem byl před 10 lety poprvé v Anglii, tak jsem viděl jejich benzínové motory... až teprve asi o 3 ročníku jsem viděl originální tank s originálním Maybachem a ejhle... moje pozornost vzrostla, když mi vysvětliovali problémy s 95 oktanovým benzínem... upravovali to, ale stejně prskal... to se ve zkutečnosti vůbec nestávalo (jde dnes spíše o % oktanu), ale pak jsem si začal všímat v Bowingtonu videí, kde oni mají nízkooktanový benzín... a ono téměř vůbec nic. Další věcí bylo, že žádný tank s originál Maybachem nečoudil.... a z tohoto důvodu jsem pak už nikdy kouřák nechtěl...
to samé bylo u těch britských a amerických krámů... oni s některými jezdili i na nákup do obchodáku během akce... a žádný čoud za nimi nebyl... holt benzín
to byla u mne náhoda, že jsem na to byl upozorněn, nechtěně lidmi co ty originály opravují... přeci War & Peace byl hodně zajímavý ve všech ohledech
zato k T-34, T-54 atd... to zase k nim patří, ale chce to ten porádný tlak do trubek :lol: :lol: :lol:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Vláďo, člověk se pořád učí a nikdo učený z nebe nespadl.......hele já vždycky žil mezi dieselama a tak mě enapadlo že Maybach má tak čistý chod a spalování, pravda dycky jsem rád na youtubu poslouchal jeho zvuk, to je prostě krása stejně tak letecký Daimlery......ale kouknout na výfuk mě fakt nenapdalo :lol: Nicméně díky Tvému upozornění byly penízky ušetřeny a za ně máme s Kremákem objednaný figurky, tak doufám že dojdou ;) ......Akorát teda děckám se dycky hrozně líbí na předváděčkách když ten tank hulí jak tovární komín a blýská kanonem :lol:
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

no vidíš... tak jsem ti ušetřil prachy :P :P :P to je pozitivní
navíc... možná i ostatní začnou spíš vyvijet prachové efekty :lol: :lol: :lol:
to je jednoduché... když máš blízko k naftě :P tak postav T-34 nebo T-55.... je na trhu
mimochodem ještě se nikdo nepustil do vyprošťovací verze nebo do mostní verze.... ;)
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Rudyn »

to je jednoduché... když máš blízko k naftě :P tak postav T-34 nebo T-55.... je na trhu
mimochodem ještě se nikdo nepustil do vyprošťovací verze nebo do mostní verze.... ;)
[/quote]

Vláďo, pokud mne paměť neplete, tak vím, že v měřítku 1/16 jsou postaveny VT-34 minimálně ve dvou kusech. Jeden kousek vlastní Radek D. alias Tankysta z Letonic (poválečná ČSSR produkce). Kdo je majitelem druhého modelu si ale již nevzpomenu.
P.S. Před několika lety jsem se s Radkem D. na téma VT-34 bavil, a on mluvil o dvou postavených kusech v 1/16.

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od mrst »

ale já myslím tu T-55 resp. T-54... ty čoudí ještě víc... :P
díky za upozornění
ale už mu tady nebudeme svinit vlákno o Pantheru ;)
Odpovědět

Zpět na „Panther“