Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak nějaké slíbené fotky, už mám hotové i schurzeny a spoustu dopňků jako kanystry, bedny apod, ale zatím to na tank dávat nebudu. Kola podvozku jsou ještě původní, u nových laboruju s nástřikem, původní Vallejo primer mi i při odmaštěném povrchu těch kol ze slitiny postupně na exponovaných částech slezl a oškrábal se, tak chci zkusit něco odolnějšího.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

mas to moc pekny, kamuflaz i povrchovku , paradni tank! ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Láďo :) Ještě tam dojdou pigmenty, a bude to krapet lepší. Jen jsem se teď zasekl na nových kolech ze zinkoslitiny, nedrží mi na tom Vallejo primer, takže budu laborovat s nějakýma základníma sprayama z autolaků. Doufám že mi vyjdou Lešany nebo Kbely abych tam s Váma zajezdil :)
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

To by bylo prima kdyby jsi prijel, zkus se podivat na vlakno co zacal hranicak (bolek) panther d pz.4 turret, tam jsem daval info.o primeru ktery jsem pouzil z Hornabuchu a drzi zatim na vsem na mosaz med Al.atd
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

pekne kousek
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Kuldíku neboj, Elmod už čeká na instalaci od hodného pána co ji provede puffy Jen ještě musím koupit převodovky aby jsi to měl pěkně vcelku :D
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

Drake píše:Kuldíku neboj, Elmod už čeká na instalaci od hodného pána co ji provede puffy Jen ještě musím koupit převodovky aby jsi to měl pěkně vcelku :D
:lol:
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 340
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Pancier »

scoutT34 píše:otestoval som úspešne inú možnosť podstatného zníženia rýchlosti tanku bez použitia pridavných prevodoviek
- jednoduchšiu
- lacnejšiu

ako ste si určite všimli prevodovky '1:3', '1:4' resp '1:5'
sa okrem počtu ozubených kolies líšia aj typmi motorov
s rôznymi otáčkami od cca 13000 1:3 po 22000 1:4 , 1:5

na stranke
https://www.axels-modellbau-shop.de/kat ... motor.html
som našiel motory ktoré sú podstatne silnejšie a hlavne pomalšie ako štandardné motory v tankoch
a môžem potvrdiť to čo je napisane k týmto motorom

zatial som motory otestoval v tanku TAMYIA SHERMAN (tank bol aj na akcii v Aši)
Môžem z vlastných aj PAJAKových skúsenosti povedať že tank iba s vymenenými motormi (v pôvodnej prevodovke TAMIYA) jazdi plynulejšie
a pomalšie ako tank TAMIYA PANTHER G s povodnými motormi doplnenými o redukčné prevodovky. (Až sa mi zdá že je to až veľmi pomaly.)

Určite bude možnosť (ak sa nestane niečo nepredvídané) vidiet obidva tanky na akcii
B17 MEMORY - Bořená Hora u Sedlčan 21. 4. 2018

tieto motory sú veľkostne zhodné s motormi v prevodovkach od firiem TORRO, HENGLONG, TAIGEN...
motory by mali byt dostupne aj u predajcu PECKAMODEL

Musím so scoutT34 len súhlasiť, použil som motory Krick 7000 otáčkové do Pantheru v oceľových prevodovkách 3:1 a je to oveľa lepšie pojazdenie ako s pôvodnými. Tank je primerane pomalší .
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové, dotaz z trošku jiného soudku než jsou převodovky a motory. Jak řešíte uchycení drobných doplňků na modelu jako jsou helmy, zbraně posádky, sumky na pásy MG34 na velitelské věžičce apod.? Do velkých doplňků jako jsou kanystry a bedny jsem zavrtal magnetky popřípadě je přivázal řetězama, posádku mám na magnetkách, ale ty malé detaily mi vrtají hlavou. Přinejhorším je přilepím napevno, ale chtěl bych se tomu vyhnout pokud to půjde.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak jsem zas chvilku sednul k tanku, abych konečně pokročil na nové vaně, vybalil převodovky a těšil se na montáž a ono ejhle do vany mi neseděj. Budu nejspíš muset propilovat nebo profrézovat otvory v kotvícím plechu vany nebo v rámu převodovek, tam teda spíš protože v kotvícím plechu mám závity, celkem je budu potřebovat posunout cca. 1,5 až 2mm vzad a 1mm do středu tanku. Bohužel budu muset předělat podpůrný ložiska který jsem měl instalovaný podle starých převodovek, tzn sehnat nějakej debonder a zkusit to odlepit. Jsem z toho docela rozladěnej, čekal jsem že když je u převodovky napsáno že je pro vanu kterou mám koupenou že to bude sedět.........ale zase na druhou stranu kdyby ta modelařina byla jednoduchá tak by nás to asi nebavilo. :?

Převodovky mám 1/5, tuším stejné má Láďa v Pantheru s věží ze čtyřky.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Panther“