Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Osobně mám s těmito převodovkami ty nejhorší zkušenosti.Moc toho nenajezdím,ale převodovky velice rychle získali takový vůle ,že jsem je vyřadil z provozu.Nechci tě strašit,ale třeba jsi kápl ne lepší.Já mám nejraději ty převodovky s těma černejma ocelovejma kolama.
Tyhle : https://www.beami-trade.eu/military-rcm ... a-d419.htm
Naposledy upravil(a) Milan dne 10 kvě 2018, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Nad převodovkou s ocelovejma kolama jsem uvažoval taky Milane, ani nevím proč nakonec vyhrála tahle s mosaznýma kolama. No snad nějakou dobu vydrží, přinejhorším ji nakonec vyměním. Teď ji hlavně nějak budu muset dostat do tanku, mám na to celej víkend :)
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 468
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Já jsem, abych si to moc nekomplikoval, na svého Panthera koupil kompletní kovovou vanu i s ocelovými převodovkami. Akorát jsem vyměnil motory za KRICK MAX400 a model jezdí pěkně. Oproti původním motorům se výrazně zpomalil.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak po dvou hodinách pilování jehlovým pilníčkem konečně kýžený úspěch :D

Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

To Kremak: díky za tip, už jsem si ty motory dohledal a uložil do záložek, po výplatě bych je asi objednal a zkušebně dal do staré plastové vany s převodovkama 1/3. Díky. ;)
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 341
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Pancier »

Pancier píše:
scoutT34 píše:otestoval som úspešne inú možnosť podstatného zníženia rýchlosti tanku bez použitia pridavných prevodoviek
- jednoduchšiu
- lacnejšiu

ako ste si určite všimli prevodovky '1:3', '1:4' resp '1:5'
sa okrem počtu ozubených kolies líšia aj typmi motorov
s rôznymi otáčkami od cca 13000 1:3 po 22000 1:4 , 1:5

na stranke
https://www.axels-modellbau-shop.de/kat ... motor.html
som našiel motory ktoré sú podstatne silnejšie a hlavne pomalšie ako štandardné motory v tankoch
a môžem potvrdiť to čo je napisane k týmto motorom

zatial som motory otestoval v tanku TAMYIA SHERMAN (tank bol aj na akcii v Aši)
Môžem z vlastných aj PAJAKových skúsenosti povedať že tank iba s vymenenými motormi (v pôvodnej prevodovke TAMIYA) jazdi plynulejšie
a pomalšie ako tank TAMIYA PANTHER G s povodnými motormi doplnenými o redukčné prevodovky. (Až sa mi zdá že je to až veľmi pomaly.)

Určite bude možnosť (ak sa nestane niečo nepredvídané) vidiet obidva tanky na akcii
B17 MEMORY - Bořená Hora u Sedlčan 21. 4. 2018

tieto motory sú veľkostne zhodné s motormi v prevodovkach od firiem TORRO, HENGLONG, TAIGEN...
motory by mali byt dostupne aj u predajcu PECKAMODEL

Musím so scoutT34 len súhlasiť, použil som motory Krick 7000 otáčkové do Pantheru v oceľových prevodovkách 3:1 a je to oveľa lepšie pojazdenie ako s pôvodnými. Tank je primerane pomalší .
Včera som otestoval motory na Modelárskom dni v Prievidzi. Musím poopraviť svoj pôvodný názor. Tank síce jazdí pekne pomaly, ale v teréne je stratený, motory nevládzu. Hodia sa asi len do váhovo ľahkých tankov.
Naposledy upravil(a) Pancier dne 13 kvě 2018, 09:18, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

tak to je docela dobra a DULEZITA informace o motorech, dobre ze jsi to napsal ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky za info, já právě s tankem jezdím rád v terénu.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 685
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od scoutT34 »

Pancier píše: Včera som otestoval motory na Modelárskom dni v Prievidzi. Musím poopraviť svoj pôvodný názor. Tank síce jazdí pekne pomaly, ale v teréne je stratený, motory nevládzu. Hodia sa asi len do váhovo ľahkých tankov.
Ja som písal že je potrebne motory otestovať.
Motory som testoval na akcii v Lome boli v Shermanovi od fy. Tamyia a jaydil v pohode tank je ale aktualne lahky cca 2,5 kg
Na akcii som Kremak-ovi dal tie iste motory a on ich mal namontoval ak sa nemylim do King Tigra.
Uvidíme ake bude skúsenosti.

tie motory su urcene na 6 -12 V, v tvojom tanku mas aku elektroniku ? ja mam Tamyia a Kremak myslim IBU3
aku hmotnosť ma tank v ktorom si to testoval ?
na akom povrchu ste jazdili ?

PS:
buduci tyždem budem v B.Bystrici (noc muzeii) tak to možeme prebrať osobne
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 468
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

No já tedy nevím jestli "kovovej" Kingtiger je lehkej nebo těžkej, ale jezdil jsem s ním v trávě na štěrku a písku, zatáčel, otáčel model kontra pásy a motory KRICK MAX400 si sním poradily bez potíží. S tankem jsem jezdil i přes různé překážky a neměl problém je zdolat. Tyto motory mám též v "kovovém" Pantherovi a taky tento model zvládají bez problémů. Je možné, že máš těžší model než mám já.
Odpovědět

Zpět na „Panther“