Torro Panther Ausf.G

Moderátor: sakulajda

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvekod Drake » 03 čer 2018, 16:16

Díky moc Michale, takové hodnocení hodně potěší, ale tu svoji kočku bych zatím nestovnával s mašinama od Ládi (LK88), Hraničáka nebo Eddyka. Kluci je mají vyvedené k dokonalosti co se detailů týče, oproti jejich strojům mám velkej handicap že neumím pracovat s leptama. Ale tohle je můj první tank tak se na něm učím, na druhý už si dávám vyšší laťku. :)
Jinak panáčci jsou z ruska, bohužel byli nejspíše dělaní na Tiger pro posez a uchycení na určitá mista, podle toho měli tvarované "prdele" :D Bohužel jsem je musel komplet předělat (dosculpit zadky pomocí GS-dvousložkový tmel pro modeláře, dají se z něj dělat celé figurky, podobný je tuším i milliput). U figurek jsem docela měl problém s barvením, doteď jsem dělal maximálně 1/35, 1/48 a 1/56 figurky a u šestnáctiny mi "nefungovaly" osvědčené odstíny a washe....ale nakonec to myslím po experimentování vyšlo.
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod LK88 » 03 čer 2018, 17:03

No teda....jak psal michal,urcite jeden z top pantheru co jsem videl a nejen tady,kamuflaz a povrchovka se ti povedli bajecne a figurky jsou moc pekny,klobouk dolu, jinak neni zaco dekovat,kdyz budu umet poradit tak neni problem, taky jsem se ucil tady od kluku, proto tady mame tohle forum, s ocel .kolama to bude jeste zajimavejsi, celkovy dojem je 1 *... ahoj
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvekod Shotek » 03 čer 2018, 22:14

Fešáci to jsou, jak Paul s Helmutem, tak stroj samotnej.
A jak píše předřečník, povrchovka parádní.

ahoj
Shotek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther

Příspěvekod Drake » 05 čer 2018, 20:37

Díky chlapi :)

Nicméně "už v tom zase lítáme" :D
Obrázek
Moc dlouho Panther nevydržel složený, testoval jsem starou korbu na novou vanu a navíc potřebuju naletovat do systému nové komponenty jako nový trupový kulomet, věžový kulomet apod. Bohužel jsem narazil na problém že Torro korba v zadní části nesedí na novou kovovou vanu a bočnice jsou od zadního čela odchlýplé až na 2mm. Popravdě je to drobnost, ale vadí mi to :( Zatím jsem nad řešením nepřemýšlel.......ale čím dál tím víc ve mě hlodá červíček že bych nechal ten Panther kompletně jak je na plastové vaně a jen vyměnil motory na Krick Max Power 400 čím bych vyřešil rychlost a na nový vaně postavil komplet nový Panther s věží se zákluzem kanonu a zábleskem.
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod LK88 » 05 čer 2018, 21:39

tak to bohuzel neni novinka, to se deje, bud to se pres to prenes a zkusit jen nejakou estetickou kamuflaz mezery a nebo jak rikas, nech ho na plastovce, ja mam JP na plastovce upravene pojezdy ramena atd, a skoro mi nekdy v terenu prijde ze se mi stim jezdi lepe a ze tomu podvozku v terenu "verim " vice nez kovove s torzkama, ale to je jen muj nazor, kazdy to ma treba jinak...
nic mene to neni nic co by ten tank snizovalo, klidne bych do nej zaklus ,zablesk atd udelal, ten tank je super udelanej plastova vana neni nic dehonestujiciho
Naposledy upravil LK88 dne 05 čer 2018, 21:44, celkově upraveno 1
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvekod zander » 05 čer 2018, 21:54

LK88 píše: klidne bych do nej zaklus ,zablesk atd udelal, ten tank je super udelanej plastova vana neni nic dehonestujiciho

i můj názor......

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvekod sakulajda » 05 čer 2018, 22:06

Mam fsecky vany plast a ono to jezdi.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Drake » 05 čer 2018, 22:13

No nyní je u původního složení Panthera problém že je přetížený a přední odpružení (první tři pojezďáky) jede na doraz v těžším terénu (tuším Kuldík nebo Ivan mě na to upozorňovali už v Ivančicích), musel bych ho rozebrat a pružiny vyměnit za silnější. O víkendu jsem doma a mám čas tak se podívám jestli by na zadním čele nešly udělat změny tak aby korba sedla. Další možnost se kterou stejně počítám pro projekt Bergpanther je koupit na rc.tank.de henlong korbu co tam mají, možná bude sedět lépe......stejně jsem s tou další korbou počítal, ale ne hned.
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod sakulajda » 05 čer 2018, 22:34

pošteluj pružiny
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LK88 » 06 čer 2018, 09:02

Presne, posteluj pruziny, jsou tam na vyber u cepu 3 dirky do kterych je pruzina zastrcena, staci vyndat a pootocit, kdyz bude malo tak si dirku na pruzinu vyvrtej dle sebe ,aby ses pak nedostal do dablova kolotoce kupovanim van a korbicek, a pak zjistis ze zadna stejne neni uplne 100% ideal a jen litaj penize luftem...
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

PředchozíDalší

Zpět na Panther