Torro Panther Ausf.G

Moderátor: sakulajda

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvekod Drake » 06 čer 2018, 12:03

Na to odpružení se podívám dokud to mám rozebrané, ale napadla mě ještě jedna otázka. Jakou barvu resp. byla bez barvy část celoocelového pojezdového kola co se odvalovala po pásu? Našel jsem jen málo fotek Pantheru s celoocelovými pojezďáky a všechny jsou nekvalitní černobílé a nejde rozeznat jak tato exponovaná část kola vypadala.......podle mě to bylo bez barvy.......
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod Pancier » 06 čer 2018, 22:02

Vyleštená oceľ ? Farba by tam asi dlho nevydržala, moj Panther ich má pekne strieborné vyleštené.
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod LK88 » 06 čer 2018, 22:41

ikdyby jsi je nalakoval, tak v mistech treni se ti to ošoupe na kov.. ahoj
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvekod Drake » 06 čer 2018, 22:59

Úplně vyleštěnou ocel bych právě moc reálně neviděl, přeci jen Panther je těžká mašina a mezi pás a kolo se dostane bordel v podobě kamenů apod. čili styčná plocha kola určitě bude zbavená barvy ale bude plná nečistot zažraných (vlisovaných?) do kovu........zkusím běhoun stříknout čistou ocelovou od Alcadu a pak bych zkusil experimentovat s burned steel a různejma pigmentama.....třeba z toho vyjde něco rozumného :)
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod Drake » 13 čer 2018, 09:48

Pánové, měl bych dotaz z čeho a jak děláte bedničky na repráček? V Elektronice jsem si našel audítko Repro kde Milan píše že z plastových upozorňovacích tabulek.....vydal jsem se na loupežnou výpravu po firmě ale byla neúspěšná našel jsem tabulky jen o síle 0,5mm to je málo, čili budu muset vyluxovat nějaké plasticardové destičky 1mm co mám doma. Děláte bedničky těsné nebo naopak prostorné co korba dovolí? Repráček mám Visation FRS8 s rozměrem cca. 70x70mm, výška tuším kolem 35mm.
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod Sylva » 13 čer 2018, 12:49

Zdravím, já jsem dělal bedničky z tenké překližky a nyní poslední z 3mm balsy. Vše jsem lepil herkulesem. Jinak to máš moc pěkné *THUMBS UP*
Mnoho úspěchů. puffy
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod kremak432 » 13 čer 2018, 14:51

Já dělám bedničky z překližky.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod Drake » 13 čer 2018, 17:20

Díky chlapi, miki mi poslal adresu eshopu kde nakoupit materiál, tak něco zkusím pak stvořit :)
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod LK88 » 13 čer 2018, 18:46

Ja delam z plastu tl.cca 3mm co se pouziva na reklamy ,da se rezat i lamacim nozem, jinak bedynku kolik mista ti povoli korba, hlavne musi byt bedynka tesna bez skvir atd.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvekod LK88 » 13 čer 2018, 18:53

Mam jeste poznatek, jestli budes (a nejen ty)kupovat prevodovky 1:5 jako mam treba ja, a motory Krickmax 400,tak jsem se stim ted mordoval dva dny, vysledek je ze davam zpet puvodni, ty kricky jsou velky,pri montazi na prevodovky co mam ja se nevejdou vedle sebe!!!, skracoval jsem predni osicku za pastorkem,a zezadu taky i s vystupkem obalu nebo tela motoru, narval jsem to tam na zkousku,ale i tak je to na sebe nalepeny,vysledek-pri zkusebni jizde se dotkly (ikdyz jsem se snazil o umisteni a naletovani kabliku aby byly mimo sebe)kontakty a vylitla pojistaka v elmodu,proste se tam pohodlne nevejdou s temito prevodovkami, alespon v mem tanku ne ahoj
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

PředchozíDalší

Zpět na Panther