Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky pánové včera mi to nedalo, drapnul jsem telefon a začal obvolávat, po serii přepojování a čekání jsem se dostal až na Prahu 120, vyměňovací poštu kde clí zahraniční zásilky, tam jsem si teda vyslechl řadu komentářů/výmluv včetně času dovolených a nedostatku lidí, ale pravděpodobně to přineslo ovoce protože zásilka se hnula, dneska ráno (cca.8 hodin) při trackingu už byla v Brně :D Takže Panther se konečně dočká spousty dílů a budu mít konečně na čem dělat.

Čímž se tedy dostávám k dalším dvěma dotazům tentokrát už přímo k tankům. připravil jsem si karoserii k upgradům a přemýšlím jak ji odbarvit, dělám železniční/letecké modely a tam používám k odbarvení brzdovku, hledal jsem zde na fóru a nikde jsem nenarazil jak zbavujete karoserie torvárních nátěrů, Kuldík mi psal že stříká přímo na tovární nátěr. Ohledně dobarvování brzdovkou se právě bojím aby nedošlo k poškození plastu karoserie. Druhý dotaz je na ozubený věnec věže pro otočení o 360 stupňů. Mají ho tuším na Beami-trade. Je připojení přes konektory kompatabilní s jednotkou RX-18? Zatím mám upravený původní ozubený věnec (propilované zuby), ale pokud se k tanku dostane mrňous a točí věží tak hrozí překroucení kabelů a nejspíš vytržení konektorů.......
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

to jsem docela zvědavý co jsi si nechal vše poslat na panthera, když to pujde dej sem pak foto těch věcí ,co se týče taigen 360 degree otáčení- s RX18 jsou konektory kompatibilní , ale jsou defakto 4 varianty BB s MG na věži nebo bez a Infra s MG na věži nebo bez MG
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zatím chci jen vylepšit horní část trupu takže v první várce mám sideskirty s úchytama, lišty pro uchycení záložních článků pásů, tažná oka (plastová jsem pořád ztrácel), oka pro uchycení vybavení na věž a lepty pro zakrytí průduchů nad motorem. Omlouvám se je to focený jen mobilem, víc budu fotit během úpravy modelu.
Obrázek

V další várce bych chtěl ještě vzít další drobnosti jako poklopy řidiče a radisty, lana, uvazuju i nad tubusem na vybavení a anténou. Na další fázi když už chci měnit lower hull za kovový a další věci včetně elektroniky chci počkat na nějakou akci a rady na ní, páč třeba z elektroniky fakt nejsem vůbec moudrej :D (Viděl jsem Vaše video JP a ten zvuk motoru mě opravdu učaroval k tomu bych se nějak chtěl časem taky dopracovat)

Jinak balíček došel nakonec v pořádku i když zezačátku mě udivilo zabalení jen v obálce, i přes důkladné zabalení v bublinkové fólii mohlo dojít k poškození těch lišt k uchycení pásů. Každopádně s obchodem jsem spokojený, po výplatě (pokud vrchní velení držící kasu povolí) tak půjdou další věcičky. :D
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od rmichalbarna »

Tak to bude fešák!!!
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od 50koruny »

dobre vidím že tento Panther nemá podvozok z tigra?už to tak prestali vyrábať?
facebook.com/warprints
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1029
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj, paráda další panther ;) jestli mohu poradit tak vana, hnací a napínací kola, pásy dej do kovu a kanon také. Pojezdová kola nech v plastu akorát je přetmel a přebruš ( viz. zde: http://mujtank.tym.cz/viewtopic.php?f=9&t=3406 ). Není dobré mít tank úplně v kovu - trpí potom převodovky. No a lepty atd. dle tvé libosti ahoj jinak ať se dílo daří.
Naposledy upravil(a) hranicak11 dne 19 srp 2017, 14:29, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

presne at se dilo dari...nakup peknej, ale myslim ze jsi se mohl pokusit to nejak sbastlit vyrobit, tyhle veci tak tezky nejsou a mel by jsi vic penez na dalsi veci, ale to jen konstatuju, musis vedet sam co zvladnes...
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

50koruny píše:dobre vidím že tento Panther nemá podvozok z tigra?už to tak prestali vyrábať?

tak asi jsi zaspal dobu :D panthery se delaji uz jako panthery a v ruznych verzich :lol:
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

jinak jak pise Hranicak, je to samozrejme tvoje vec-myslim vanu, ale po upravach se da jezdit i s plastem, kov ramena pasy hnaci nalinaci kola, vyrezat vnitrni prepazky a krabici co se do ni vklada aku, ja jsem udelal pak z venku spodek-dno z plechu...pak ti vznikne uvnitr misto na repro a ostatni veci, jinak pasy kola atd urcite z Rc tank.de nebo Asiatam apod...vyrobky oznacene vetsinou jako HQ...Torro nekupuj ! moc to nefunguje -pasy a kola, zlom vaz puffy
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

S kovovou vanou počítám, ale čekám až na nějaké rady, nechci něco podělat. Zatím mám kovové ramena, kovové hnací i napínací kola a pásy, kovové převodovky 1/3 už byly součástí modelu když jsem ho kupoval. Přes víkend jsem udělal lišty na uchycení náhradních článků pásů na boky vozidla, zítra zkusím udělat foto, trochu jsem zabředl do zajišťovacích čepů s řetízkama, je to nějak moc na moje oči, zatím mám 3ks z celkem 12 a mám toho docela dost, nejspíš to chce už brýle na blízko, roky na to bohužel jsou. Pásy jsem si nachystal a rozčepoval po dvou článcích a vypadá to pěkně. Akorát budu tmelit otvory pro původní plastové pásy. Jinak nevím ale asi to tu zapadlo, chtěl bych se zeptat čím odbarvujete karoserie od původního továrního nátěru? Před přilepením lišt bych to chtěl celý odbarvit a po přilepení nastříklad světle šedou Vallejovkou. Mám zkušenosti s odbarvování v brzdové kapalině, ale nevím co by to udělalo s plastem karoserie tanku, některé druhy plastů to rozleptává a resin gumovatí.
Odpovědět

Zpět na „Panther“