Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od 50koruny »

LK88 píše:tak asi jsi zaspal dobu :D panthery se delaji uz jako panthery a v ruznych verzich :lol:
chvala bohu.to s tým Tigrom od nich nebolo pekné.takže robia obidve veže?pekne :)
možno si raz kúpim takého fešáka.
facebook.com/warprints
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

no já myslím, že to není nutné, že se dá na původní nátěr , jinak mě když jsem jen z důvodu třeba odmaštění kousku kam jsem něco montoval lezla barva dolu i lehem nebo lihobenzínem, stačilo mít hadřík jen vlhký, nebál bych se toho , kdyby chces celý tak komplet do nového laku tak tam postupně přidělěj ty stěžejní věcí -doplňky a součásti, pak to odmasti a stříkni to spíš primerem- barva jako základovka suříkovka, to bude autentické když pak budeš dělat odřeniny rýhy a jiná " opotřebení ", když už bych se chtěl s tím komplet stříkat , udělal bych to tak... ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jj. díky, tohle jsem potřeboval vědět. Já jsem zvyklej modely odbarvovat popř. odmašťovat, jenže to se jedná povětšinou o max měřítka u vlaků TT a u letadel a techniky 1/35 což je i rozměrově v pohodě. Jinak zkoušel jsem ředidlo a původní nátěr dolů moc nešel, ale snažil jsem se co nejšetrněji jen kartáčkem a hadříkem, možná kdybych přitvrdil...... :lol: Každopádně aspoň pod přilepované díly to ošmirgluju až na plast. Jako základovku jsem chtěl použít Vallejo primer světle šedý se kterým má výborné zkušenosti ale podívám se i po té suříkové, pokud se budou dělat oděrky a battledamage tak to jako základ bude ideální.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

přesně tak, jak to píšeš , tam kde budeš něco přidělávat -přilepovat to místo obruš , odmasti, no a když ti to nepujde pak ničím smýt tak ultrajemný šmirgl pod vodou lehce a pak základ
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak jedna lišta hotová, ty řetízky s čepama mi fakt dávají zabrat........zítra snad dorazím i druhou lištu a dám to na tank. Nemám nikde detailní foto na skutečném tanku, ale co si pamatuju ze Saumuru tak na jejich Pantheru ta lišta byla přivařená k bočnici.

Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

byla místama navařená-ta lišta , jinak si dej do googlu panther nebo jagdpanther (spoustu věcí mají totžných) a walkaround , tam je spousta inspirace, například :
http://www.primeportal.net/tanks/dmitry ... panther_d/
http://www.net-maquettes.com/cs/pictures/panther-walk/
Naposledy upravil(a) LK88 dne 23 srp 2017, 09:57, celkem upraveno 1 x.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Paráda díky, tohle mi hodně pomůže :) Už jsem tam bohužel zjistil že mám špatné uchycení článků, bohužel ty kovový články nejdou uchytit správně dokud na úchytech nezmenším jejich šířku, nejdou provléct otvorem v pásu. Původně jsem myslel že je to uchyceno za čep, kde by to bylo ale asymetrické.
LK88 píše:byla místama navařená-ta lišta , jinak si dej do googlu panther nebo jagdpanther (spoustu věcí mají totžných) a walkaround , tam je spousta inspirace, například :
http://www.primeportal.net/tanks/dmitry ... panther_d/
http://www.net-maquettes.com/cs/pictures/panther-walk/
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zase malej pokrok, mám hotové obě strany držáků, zejtra zkusím vytvořit svary na těch deskách, bude to takovej test na "svařování" korby :)
Obrázek
Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

no vidis, hele kdyz budes delat ty svary, tak si urizni na zasni casti vrhni korby co jsou dekly motoru ty upevnovaci haky , a privar je taky otoceny, jinak svary atd najdes na tech walkaround na googlu
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jj o hácích na zvedání pancéřový desky vím, jen dumám jak je šetrně odříznout (nemůžu ve svém bordelu najít žiletkovou pilku). Jinak vycházím mimo jiné u z pěkné fotodokumentace jednoho modeláře co dělal Jagdpanther, hodím sem jeden z detailů, konkrétně na svary držáků.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Panther“