Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zdravím pánové, tak po nějaké době jsem se konečně dostal k úpravám svého Panthera. Vůle i nadšení je, tak doufám že vydrží volný čas a že mě firma zase nevyexpeduje někam do zahraničí :) Potřeboval bych si nějak ujasnit harmonogram prací a poprosil bych o nějaké tipy a doporučení čím začít a v jakém sledu úprav pokračovat. Zakoupil jsem Panther G firmy Torro, už v základu měl kovové převodovky 1:3 což jsem zde na fóru vyčetl že by to mělo být vpořádku, nedávno jsem na tanku vyměnil původní hnací a napínací kola za kovová a plastové pásy za kovové, nevydržel jsem a s prckama ho pořádně otestoval, takže korba už má nějaké "zářezy" nicméně jízdními vlastnostmi i v poměrně těžkém terénu jsem nadšený :) . Teď bych chtěl přistoupit ke kosmetickým úpravám. Zatím jsem nepřemýšlel nad tím který konkrétní tank které jednotky bych si měl vzít za vzor, takže kamufláž a čísla marking zatím neřeším. Chtěl bych začít na horní části trupu která zůstane nejspíš jako jedinná původní v plastu. Z německa mám objednanou sadu sideskirtů a úchyty náhradních článků pásů v zadní motorové části tanku, pár článků pásů, kanystry, kýblíky, lana a další drobné doplňky. S tímhle se nějak popasuju modelařina mi není cizí takže by komplikace neměly být. Co by jste ještě doporučili pro tuhle počáteční sérii úprav? Všiml jsem si že se dělají pěkné poklopy pro střelce a radistu, popř. ještě vylepšit vzhled ventilačních otvorů v motorové části?
V dalším sledu úprav bych se chtěl vrhnout na spodní vanu, ale nevím jestli je to u Panthera nutnost a také co přesně by to obnášelo. Vana se tuším dodává už osazená torzním odpružením, ale další věci jako převodovky, motory a další vybavení by se muselo předělat z původní plastové vany a tady nevím nakolik je to složité a náročné. Společně s vanou bych chtěl upravit i věž aby měla 360 stupňový odměr......přemýšlel jsem i nad nahrazením původní plastové kovovou věží s kanonem se zákluzem, ale to je otázka budoucnosti a netuším jestli by to příliš nezatížilo pojezd tanku. Z elektronických instalací bych chtěl nahradit zvukový modul, tuším že tam mám verzi 1, tady bych se chtěl poradit čím to nahradit a jestli existuje nějaký zvukový modul který zvládá u zvuk Maybachu např. při startu, na volnoběh nebo pod zátěží, podle toho jak se tank pohybuje. Předem děkuji za postřehy a rady :)

Ještě obrázek současného stavu Panthera.
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Víš co,to se takhle v kostce nedá vše říct . Dům se staví od základů,takže bych asi šel cestou upravit vanu.Máš ložiska (přídavné) 8x16x4 na výstupních hřídelích ? Máš napínáky-povolováky na zadních kolách ?
Víš co,na podzim budu dělat sraz,tak se stav a tam zjistíš víc.Máš to ke mě celkem kousek.
Naposledy upravil(a) Milan dne 07 srp 2017, 21:24, celkem upraveno 1 x.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Super, díky. Takhle se toho dá poradit víc než na nettu :) Zatím budu dělat na tý kastli, dokud mám nadšení a zápal a na podzim bych měl spoustu všetečných otázek :)
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 465
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Na téma Panther/Jagdpanther je zde napsáno dost, stačí si jen přečíst příspěvky kolegů, kteří si stavbou tohoto typu tanku již prošli (Hraničák, Paják, atd...). Samotný zvukový modul se dá nahradit, ale nepíšeš jakou tam vlastně máš řídící jednotku. Nejlepší varianta je rovnou koupit pořádnou řídící jednotku, například Elmod, a budeš mít vše vyřešeno jedním vrzem. Koukni se na video Jagdpanthera od Lk88.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky, já to už zhruba tak dva měsíce průběžně projíždím, ale je to dost informací. Panthera mám defacto co se týče elektroniky v základu jak to prodává Torro, elektrice nerozumím takže to nechávám nakonec. Řídící jednotku bych tipoval na RX-18 2,4GHZ, ale podrobně jsem to nezkoumal, kromě toho zvukového modulu jsem zatím nechtěl do elektriky strkat prsty.
Tady je foto otevřeného tanku.
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1232
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Velmi dobrým zdrojem informací je toto zahraniční fórum:

http://www.rc-panzerketten-forum.eu/wbb2/index.php
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové měl bych další všetečný dotaz, udělal jsem si před více jak týdnem objednávku od rctank.de, zde jsem vyčetl že zkušenosti s nimi jsou kladné a dodání rychlé, nicméně více jak týden utekl a balíček nikde, podle trackingu visí už pět dní na výstupu z vyměňovací pošty v Praze. Mám se obávat, panikařit, nebo zachovat klid a čekat? Popřípadě že slavná česká pošta balík ztratí jak postupovat dále? Při telefonátu na poštu kde balík visí mi slečna řekla že to není jejich starost a že mám kontaktovat odesilatele a ať to řeší on. Připadá mi to ze strany pošty hodně nefér jednání. Za poslední rok a půl mi ztratili dva balíky (vesměs s modelama/doplňkama na modely 1/35) a odesilatel mi většinou zásilku poslal znovu na vlastní náklady s komentářem že jednání ČP je v tomhle ohledu těžké a složité.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Radek »

Drake píše:Pánové měl bych další všetečný dotaz, udělal jsem si před více jak týdnem objednávku od rctank.de, zde jsem vyčetl že zkušenosti s nimi jsou kladné a dodání rychlé, nicméně více jak týden utekl a balíček nikde, podle trackingu visí už pět dní na výstupu z vyměňovací pošty v Praze. Mám se obávat, panikařit, nebo zachovat klid a čekat? Popřípadě že slavná česká pošta balík ztratí jak postupovat dále? Při telefonátu na poštu kde balík visí mi slečna řekla že to není jejich starost a že mám kontaktovat odesilatele a ať to řeší on. Připadá mi to ze strany pošty hodně nefér jednání. Za poslední rok a půl mi ztratili dva balíky (vesměs s modelama/doplňkama na modely 1/35) a odesilatel mi většinou zásilku poslal znovu na vlastní náklady s komentářem že jednání ČP je v tomhle ohledu těžké a složité.
Já mám s Českou poštou dobré zkušenosti. Funguje celkem spolehlivě. Ale od RC Kingu před vánoci objednané převodovky a ihned zaplacené dosud nedorazily. :(
Jednu dodávku od RC Kingu mi přepravce nedodal - prý se ztratila, ale dopravce nebyla Česká pošta, byla to nějaká rychlá pošta, už nevím která. Na štěstí to byla dobírka a tak mě to nevadilo, o peníze jsem nepřišel. Jen ta ztráta času. Česká pošta pokud máš číslo zásilky má systém sledování zásilky a dá se dohledat, kde se zásilka nachází. Je čas dovolených, tak Ti to snad dorazí. Vše je ale bohužel o lidech... blbci už jsou dnes všude.
Jedna rychlá pošta se u mne nesmazatelně zapsala, do vesnice, kde je jen jedna továrna, s továrním komínem jak kráva nebyla schopna doručit zásilku, prý neví kam???? Bylo to ještě v době celnic a před zavedením eura, ale jejich blbost se hvězd dotýkala.

Radek
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od 50koruny »

ja mám s RC KING podobnú skúsenosť.raz a nikdy viac.
objednal som motory s dlhou hriadelou.prišli s krátkou a použité.písal som a nikto neodpovedal.volal som a na druhej strane sa striedalo ticho a výhovorky.
nakoniec že mi pošle dalšie a že tie nesprávne kuriér zoberie hneď nazad, takže to nemám posielať (mal som!!!).potom výhovorky s kontajnerom a podobne.
z motorov doteraz nič.peniaze sú v riti.
každopádne chalanom som slúbil že sa stretneme a keď budem mať cestu okolo Rumburgu tak sa zastavím a určite si ma budú ešte dlho pamätať :twisted:
inak v recenziách na heureka.cz je velmi vela podobných skúseností.divím sa že ešte fungujú.asi ich drží reklama.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Ody »

Původní dotaz byl na rctank.de - tam jsem objednával mnohokrát a mám dobrou zkušenost. Po zaslání zásilky je vhodné se na rctank.de podívat, na číslo zásilky a dopravce, myslím, že mi to někdy doručovala i PPL - záleží smluvní partnery má daný německý dopravce.

K RCkingu - zažili nějaké období rozkvětu otvírali pobočky a fungovali celkem dobře - několikrát jsem tam nakupoval a byl jsem spokojen. V poslední době se asi nedaří, pobočky zavírají a fungují blbě - nejsou schopni zboží dodat a v případě zrušení objednávky s nich pracně páčíte peníze zpět - to je má poslední zkušenost. Několikrát jsem tam volal a výmluva zněla, že tam není příslušný člověk, který může vrácení peněz zařídit - čili RCking už pro mě není "ve hře".
Odpovědět

Zpět na „Panther“