Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Ano jsou to kondenzátory, stačí je přeletovat z původních motorů. Já jsem na JP s plastovou vanou udělal napínáky nové(kovové), původně tam žádné nebyly.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Též tam žádné nemám, zatím to zkusím jak psal Láďa, dám novou osku a pořádně ji ukotvím, pokud by to dělalo pořád problémy, tak se vrhnu na napínáky.


Tak motory vyměněny, zatím odzkoušeny bez pásů a vše funguje :D Koncové náhony se točí krásně pomalu, ještě to dnes zkusím zkompletovat a zítra bych vytazil na testy do terénu :)

Obrázek

Kricky krásně sedí namísto původních motorů, pastorky se stahují dobře, je to popsáno a nafoceno na předchozí stránce, kdyby někdo měnil motory tak směle do toho. Zítra nebo pozítří ještě napíšu reference z jízdních testů. ;)
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak první jízdní test doma super, rychlost a plynulost je parádní.......akorát teda ovládání mi reaguje přesně opačně, přitom při pájení jsem si dával pozor abych jel plus na plus atd, jsem z toho ted trochu zmatený :?
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

Pěkná reportáž a bude se určitě někomu hodit.
Hlavně jsem zvědav na ty jízdní zkoušky, jak budeš spokojený!
ahoj
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od solo »

Preletuj káble medzi sebou ,alebo prepni na vysielačke polaritu.Reverz tak isto mi to robil scout .
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Kluci, přehodil jsem konektory, levý motor jsem hodil do pravého slotu a naopak, už je vše vpořádku :mrgreen: Zítra napíšu jak se to chová v terénu, na koberci a dlažbě zatím super :)
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Radek »

Ještě k těm kondenzátorům na motorech malou poznámku, někteří výrobci lepších motorů dávají odrušovací kondenzátory přímo do motoru do vnitř. Nevím, jestli je to zrovna u tohoto výrobce tento případ, jejich motory nemám.
Dobré informace o odrušování jsou tady:

http://robodoupe.cz/2014/odrusovani-ste ... -motoru-i/

Snad to někomu k něčemu jednou bude.

Radek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak jsem tu se slíbeným komentářem k jízdě s novými motory. Bohužel doma nikoho nepřemluvím aby si šel se mnou "hrát" ven a natáčet Panthera na video :evil: Nicméně i když včera pršelo tak jsem vytáhl tank ven a jezdil víc jak 40 minut (na 3000mAh baterii) což je víc než s původními motory a to jsem tank vůbec nešetřil, ale pravda jen jsem jezdil (nestřílel ani nevyužíval další funkce). Co je obsolutní paráda tak tank jezdí jako tank a ne jako Porsche na steroidech.......podle převodů a otáček motoru jsem přepočítal maximální rychlost modelu zhruba rovnající se 38km/h u originálu. Panther před omezením rychlosti měl technicky dosahovat cca. 45km/h po omezení 35km/h na silnici při přesunech, takže rychlost kupodivu opravdu modelově skoro sedí a jízda terénem je velice koukatelná pokud člověk rád sleduje práci podvozku v terénu :) Rozjezdy: už nemusím velice pečlivě a opatrně manipulovat s ovladačem rychlosti aby mi tank doslova nevystřelil jak poblázněné mufero, rozjede pěkně pomalu a plynule i do prudkého kopce, u zastavení se pořád musí pěkně plynule ovládat páka aby tank nezastavil na fleku, i když z tak malé rychlosti to není tak šílené jako u původních motorů. Ovládání při zatáčení je také paráda, tank zatáčí pěkně a plynule jak při pivotu na místě tak při snížení rychlosti jednoho z pásů, trochu ale ztratí rychlost takže průjezd zatáčkou není při konstantní rychlosti ale za mírného zpomalení, jakmile se srovnají otáčky motorů tak tank opět zrychlí. V terénu a to i těžkém (škoda že není video) si uchovává konstantní rychlost i po přechodu z roviny do strmějšího stoupání, v pohodě zatáčí i při jízdě do kopce (pokud vyloženě neztratí adhezi), taky přesnost ovládání mapř. při najíždění do těsnějších prostor nebo na most je velice příjemná a nestalo se mi že mi tank zničeho nic vystřelil na jednu stranu a boural do stěny apod. Bohužel bylo po dešti tak jsem nemohl zkusit to nejdůležitější proč jsem se do výměny vlasně pustil......tj. jízda v písku. Takže jakmile to vyschne tak to vytáhnu do naší moravské sahary a budou další testy. Tady ale přemýšlím že bych na pásy přidal po jednom článku a trošku je tím povolil. Celkově jsem zatím velmi spokojený a pokud máte převodovky 1/3 a chcete aby se tank pohyboval fakt aspoň trochu reálně tak výměnu motorů za Krick Max Power 400 doporučuju, já jsem modelář, rád barvím brousím a pracuju s plastem, mechaniku a kov a hlavně elektroniku moc nemusím a neumím, ale tohle jsem zvládl prakticky sám a v pohodě, takže to doporučuju i méně zručným lidem jako jsem já. ;)
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

Super popis pane, škoda jen, že není i to video.
Hlavní je, že jsi spokojený a to je nejdůležitější!
*THUMBS UP*
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové chtěl bych se prosím Vás zeptat jestli nemá někdo barevné foto popř. barevné schéma Pantherů sloužících v ČSLA po válce (označení bylo T-42/75N)? Něco málo jsem si už našel na internetu, ale většinou se jedná jen o poměrně nekvalitní černobílé fotografie.
Odpovědět

Zpět na „Panther“