Torro Panther Ausf.G

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Kontaktovat uživatele:

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Pancier » 06 kvě 2018, 21:09

scoutT34 píše:otestoval som úspešne inú možnosť podstatného zníženia rýchlosti tanku bez použitia pridavných prevodoviek
- jednoduchšiu
- lacnejšiu

ako ste si určite všimli prevodovky '1:3', '1:4' resp '1:5'
sa okrem počtu ozubených kolies líšia aj typmi motorov
s rôznymi otáčkami od cca 13000 1:3 po 22000 1:4 , 1:5

na stranke
https://www.axels-modellbau-shop.de/kat ... motor.html
som našiel motory ktoré sú podstatne silnejšie a hlavne pomalšie ako štandardné motory v tankoch
a môžem potvrdiť to čo je napisane k týmto motorom

zatial som motory otestoval v tanku TAMYIA SHERMAN (tank bol aj na akcii v Aši)
Môžem z vlastných aj PAJAKových skúsenosti povedať že tank iba s vymenenými motormi (v pôvodnej prevodovke TAMIYA) jazdi plynulejšie
a pomalšie ako tank TAMIYA PANTHER G s povodnými motormi doplnenými o redukčné prevodovky. (Až sa mi zdá že je to až veľmi pomaly.)

Určite bude možnosť (ak sa nestane niečo nepredvídané) vidiet obidva tanky na akcii
B17 MEMORY - Bořená Hora u Sedlčan 21. 4. 2018

tieto motory sú veľkostne zhodné s motormi v prevodovkach od firiem TORRO, HENGLONG, TAIGEN...
motory by mali byt dostupne aj u predajcu PECKAMODEL

Musím so scoutT34 len súhlasiť, použil som motory Krick 7000 otáčkové do Pantheru v oceľových prevodovkách 3:1 a je to oveľa lepšie pojazdenie ako s pôvodnými. Tank je primerane pomalší .

Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Drake » 07 kvě 2018, 16:27

Pánové, dotaz z trošku jiného soudku než jsou převodovky a motory. Jak řešíte uchycení drobných doplňků na modelu jako jsou helmy, zbraně posádky, sumky na pásy MG34 na velitelské věžičce apod.? Do velkých doplňků jako jsou kanystry a bedny jsem zavrtal magnetky popřípadě je přivázal řetězama, posádku mám na magnetkách, ale ty malé detaily mi vrtají hlavou. Přinejhorším je přilepím napevno, ale chtěl bych se tomu vyhnout pokud to půjde.

Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Drake » 10 kvě 2018, 21:40

Tak jsem zas chvilku sednul k tanku, abych konečně pokročil na nové vaně, vybalil převodovky a těšil se na montáž a ono ejhle do vany mi neseděj. Budu nejspíš muset propilovat nebo profrézovat otvory v kotvícím plechu vany nebo v rámu převodovek, tam teda spíš protože v kotvícím plechu mám závity, celkem je budu potřebovat posunout cca. 1,5 až 2mm vzad a 1mm do středu tanku. Bohužel budu muset předělat podpůrný ložiska který jsem měl instalovaný podle starých převodovek, tzn sehnat nějakej debonder a zkusit to odlepit. Jsem z toho docela rozladěnej, čekal jsem že když je u převodovky napsáno že je pro vanu kterou mám koupenou že to bude sedět.........ale zase na druhou stranu kdyby ta modelařina byla jednoduchá tak by nás to asi nebavilo. :?

Převodovky mám 1/5, tuším stejné má Láďa v Pantheru s věží ze čtyřky.
Obrázek

Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan » 10 kvě 2018, 22:43

Osobně mám s těmito převodovkami ty nejhorší zkušenosti.Moc toho nenajezdím,ale převodovky velice rychle získali takový vůle ,že jsem je vyřadil z provozu.Nechci tě strašit,ale třeba jsi kápl ne lepší.Já mám nejraději ty převodovky s těma černejma ocelovejma kolama.
Tyhle : https://www.beami-trade.eu/military-rcm ... a-d419.htm

Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Drake » 10 kvě 2018, 22:50

Nad převodovkou s ocelovejma kolama jsem uvažoval taky Milane, ani nevím proč nakonec vyhrála tahle s mosaznýma kolama. No snad nějakou dobu vydrží, přinejhorším ji nakonec vyměním. Teď ji hlavně nějak budu muset dostat do tanku, mám na to celej víkend :)

kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od kremak432 » 10 kvě 2018, 23:01

Já jsem, abych si to moc nekomplikoval, na svého Panthera koupil kompletní kovovou vanu i s ocelovými převodovkami. Akorát jsem vyměnil motory za KRICK MAX400 a model jezdí pěkně. Oproti původním motorům se výrazně zpomalil.

Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Drake » 10 kvě 2018, 23:30

Tak po dvou hodinách pilování jehlovým pilníčkem konečně kýžený úspěch :D

Obrázek

Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od Drake » 10 kvě 2018, 23:32

To Kremak: díky za tip, už jsem si ty motory dohledal a uložil do záložek, po výplatě bych je asi objednal a zkušebně dal do staré plastové vany s převodovkama 1/3. Díky. ;)

Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pancier » 13 kvě 2018, 09:16

Pancier píše:
scoutT34 píše:otestoval som úspešne inú možnosť podstatného zníženia rýchlosti tanku bez použitia pridavných prevodoviek
- jednoduchšiu
- lacnejšiu

ako ste si určite všimli prevodovky '1:3', '1:4' resp '1:5'
sa okrem počtu ozubených kolies líšia aj typmi motorov
s rôznymi otáčkami od cca 13000 1:3 po 22000 1:4 , 1:5

na stranke
https://www.axels-modellbau-shop.de/kat ... motor.html
som našiel motory ktoré sú podstatne silnejšie a hlavne pomalšie ako štandardné motory v tankoch
a môžem potvrdiť to čo je napisane k týmto motorom

zatial som motory otestoval v tanku TAMYIA SHERMAN (tank bol aj na akcii v Aši)
Môžem z vlastných aj PAJAKových skúsenosti povedať že tank iba s vymenenými motormi (v pôvodnej prevodovke TAMIYA) jazdi plynulejšie
a pomalšie ako tank TAMIYA PANTHER G s povodnými motormi doplnenými o redukčné prevodovky. (Až sa mi zdá že je to až veľmi pomaly.)

Určite bude možnosť (ak sa nestane niečo nepredvídané) vidiet obidva tanky na akcii
B17 MEMORY - Bořená Hora u Sedlčan 21. 4. 2018

tieto motory sú veľkostne zhodné s motormi v prevodovkach od firiem TORRO, HENGLONG, TAIGEN...
motory by mali byt dostupne aj u predajcu PECKAMODEL

Musím so scoutT34 len súhlasiť, použil som motory Krick 7000 otáčkové do Pantheru v oceľových prevodovkách 3:1 a je to oveľa lepšie pojazdenie ako s pôvodnými. Tank je primerane pomalší .
Včera som otestoval motory na Modelárskom dni v Prievidzi. Musím poopraviť svoj pôvodný názor. Tank síce jazdí pekne pomaly, ale v teréne je stratený, motory nevládzu. Hodia sa asi len do váhovo ľahkých tankov.

LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Příspěvek od LK88 » 13 kvě 2018, 10:45

tak to je docela dobra a DULEZITA informace o motorech, dobre ze jsi to napsal ahoj

Odpovědět

Zpět na „Panther“