Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Max »

To vypadá dobře. To je jako skutečný stroj otriskany z války. Dobrá práce.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Díky. S technikou mám problém, pořád jsem v ní začátečník, tak to provozní opotřebení moc neumím odhadovat jako u letadel. Ještě se to utlumí zaprášením a lehkým bahnem.

Podařilo se mi ještě vyšťourat pár fotografií předmětného tanku. Kamufláž z něj nelze úplně vyčíst, takže je to trochu improvizace, inspirovaná hlavně několika statickými modely co jsem vygooglil.

K tomu ještě dotaz - myslíte, že kola mají být všechna žlutá, nebo je udělám různobarevná (celoplošně vždy nějaká barva). Podle fotek mi přijde, že žlutá nebyla, ale jistý si nejsem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Max »

Ty vojenské válečné fotky jsou super. [:-}
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od hranicak11 »

Zdar, k těm kolům, já bych řek, že byla jednobarevná a typovál bych že žlutá. Už jen jak jsou světlá, když to srovnám se zbytkem tanku.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od hranicak11 »

Zdar, k těm kolům, já bych řek, že byla jednobarevná a typová bych že žlutá. Už jen jak jsou světlá, když to srovnám se zbytkem tanku.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Drake »

Připojuji se k Hranicakově názoru, také jsem kola nechal jen v původní žluté. I na černobílé fotografii by kamufláž zanechala jiné odstíny.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1770
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj klucí !

Nic Vám neslibuju, ale pokud přijede na Strážnické poježdění 2020 pan Doležal z Hrušek (DOLIN, autor několika knih o vojenské technice), tak se ho na tu barvu kol poptám. Mail s plakátem o "Poježdění" jsem mu poslal, a on to nemá zas tak daleko. No uvidíme !!!
P.S. No, ještě by to mohl vědět Jara G. z Uherské Hradiště, je přihlášený na "Strážnické poježdění". Slíbil účast, pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí !!! Škoda, že dodnes nemá Jara G. doma internet, tak by byl již dávno na fóru registrovaný. Když by nepřijel, tak mu mohu zavolat. Na sto procent nějakého Panthera Jara stavěl a ten snad ještě měl nějaké přídavné pancíře na střeše věže kvůli leteckým útokům. Měl by to být Panther z období konce druhé sv. války. Telefon na Jaru mohu poskytnout, ale jen v soukromé zprávě !!! Jsme stále otevřené fórum, a tak tyto informace nemohu a ani nechci zveřejnit !!!
R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
maser
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2018, 00:16
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od maser »

Děkuji všem za názor. Sice bych radši kola barevná, ale dám na zkušenější modeláře.
Rudyn píše: 18 led 2020, 16:49 Nic Vám neslibuju, ale pokud přijede na Strážnické poježdění 2020 pan Doležal z Hrušek (DOLIN, autor několika knih o vojenské technice), tak se ho na tu barvu kol poptám...
R.R.R.
Díky, kola zatím hodím do žluté a pokud zjistíš něco jiného, tak nebude problém je přebarvit časem.

Jinak jsem koukal na svá videa a nakonec se rozhodl, že to chce kola kovová. Už jsou objednaná s další várkou upgradů (otáčení věže o 360°, apod.). Musím říct, že čím víc prolézám tohle fórum, tím víc mě to motivuje toho udělat více, než jsem původně zamýšlel :lol: .

S tím souvisí můj dotaz na Drakea - prolézal jsem tvé vlákno a koukal, že jsi sehnal kovovou věž s infra zákluzem, ale asi špatně koukám a nenašel kde. Prozradíš? :)
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od hranicak11 »

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1152
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panther Ausf. G, Taigen 1/16

Příspěvek od Drake »

Jj věž mám z rctank.de, nicméně můj názor je spíše nechat věž plastovou, s kovovou se hůře pracuje, myslím vrtání děr pro madla a háky apod. já mám doma jen malou modelářskou frézku a kov se s ní dělá blbě, druhou špatnou věcí je hmotnost věže, mám starého Panthera, ten může mít odhadem tak 4 kila, ten nový má dost přes osum a hodně tam dělá i ta věz, a právě hmotnost je kamenem úrazu, musel jsem předělávat odpružení na kovové vaně a nejspíše dojde i na převodovky protože pravidelně jezdím z akcí se strženým koncovým náhonem alespoň na jedné převodovce. Člověk se prostě pořád učí a je dobré fóra prolézt a posbírat zkušenosti, já třeba hodně čerpal z rad od Ládi (zde na fóru LK88).
Odpovědět

Zpět na „Panther“