M 41 WB přestavba na M 24 Chaffe

Odpovědět
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

M 41 WB přestavba na M 24 Chaffe

Příspěvek od čížan »

Zdravím pánové,
po delším čase přispívám se svojí troškou do mlýna.
Tank je mého syna, popudem pro přestavbu byla poznámka jednoho člena našeho klubu (nemíněno zle), že WB není druhoválečný tank. Přestavbu jsme nepojali do všech detailů, s modelem se jezdí převážně venku a mezi jinými modely vládanými též mladými tankysty. Tam by detaily stejně ....................
Tak nějakou fotku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vana tanku je o 20 mm zúžena, ještě by to 4mm podle originálu chtělo, ale teď jsou motory těsně na sobě, byla by to o poznání větší překopávka. Na délku je zkrácen o 18mm, tady platí to samé, muselo by se vyřezávat a zkracovat mezi závěsy kol, to už je leší udělat vanu novou. Takže novou jsme udělali korbu, chtěl jsem použít otvor pro věž, ale nakonec jsem nepoužil ani ten, byl široký.
A nakonec věž. Je kratší o bednu, což zhruba odpovídá. Následně prošla liposukcí, čímž ztratila na svém objemu do šířky.............samozřejmě má i jiné tvarování, ne každou stranu úplně jinou jako WB. Původní velitelská věžička je dodělaná z přední strany, na věži by měl být ještě držák na kulomet, snad časem.
Co se týká podvozku, zůstal zachován v plastu. Protože mladej jezdí ještě s původním WB, který je v plastu a ohledně jízdy v terénu dalece předčil moje očekávání. Pouze převodovky jsou kovové a řídíme RX 18tkou. Zatím spokojenost.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Takže asi tak.
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: M 41 WB přestavba na M 24 Chaffe

Příspěvek od zander »

:arrow: No vida zase jedna zajímavá přestavba.
Dobré dobré, jen si ještě trochu pohrát s patinou/připadá mi dost lesklý/a bude to ono.
Líbí se mi.
Držím palce./oba/
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: M 41 WB přestavba na M 24 Chaffe

Příspěvek od čížan »

Zdravím,
lesklý je, to máš pravdu. Důvod je jednoduchý, stříkání se nedařilo (špatný typ barvy) a čas tlačil. Byli jsme pozváni s tanky jako doprovodný program lampionového průvodu (po průvodu a na sále) v obci Kalivody, tak jsem vzal syntetický email khaki, který zbyl v garáži ještě když jsme měli kačenu (pro nezasvěcené Tatra 805) a chopil se štětce. Výsledek je dobrý, ale lesklý. Pár střetů s ostatní technikou (Tiger, WB, PZ IV) prověřilo pevnost laku (nepraská). Sice bylo učiněno zašpinění černou temperou, jsou ale místa, jak píšeš, kde lesk stále převládá. Časem se pokusím nějak dodělat.
čížan
116. Panzer division Windhund
Odpovědět

Zpět na „M41 Walker Bulldog“