Tiger I "podle Inkviho"

Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha ježdění v měkkém terénu. Tank toho myslím zvládnul hodně, i pár louží. Nakonec ale zvítězilo bahno...
pajak7

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od pajak7 »

Jojo bahno i v Rusku jim dělalo problém ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Pří letním ježdění jsem si uhanl ukončení činnosti původních "napínacích" kol co nenapínají a jako třešnička na dortu se mi vysypalo jedno ložisko v pravé převodovce.

Tak jsem tigra rozebral, udělal napínání (každá strana se napíná zvlášť), dále jsem utěsnil vanu (zalepil všechny díry a spodek tanku přelepil duck tape) a nakonec jsem ještě přidal kovovou vložku pro osu hnacích kol, aby se mohla opřít i ve třetím bodě.

Dále jsem si doděla zákluz hlavně - nyní mám hliníkovou hlaveň (pro tamiyi, asi za 250Kč včetně tlumiče výšlehu), udělal jsem si záblesk výstřelu.

No a pak kosmetické doplňky - zadní světlo, nový velitel tanku, žluté přední světla (lze je zapnout/vypnout) a pár dalších drobností.

Doufám že nyní budu moci zase chvilku jezdit a že se dočkám jara, kdy se asi tigr dočká pořádného nastříku a washe.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Trocha vánočního ježdění. Sníh byl dost mokrý, ale díky utěsnění vany se dovnitř nedostala ani kapička.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od zander »

Koukám test "ruská zima" dobrý, jen upravit camo trochou "vápna" :P a bude to dokonalý.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Tigra musím celýho přestříkat, včetně kamufláže, washe a rzi - pořád dodělávám hlavně funkční prvky takže na vzhled nebyl čas...
mirekcz
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2011, 17:42
12
Lokalita: Kladno1 Náměstí Sítná

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od mirekcz »

Ahoj prosim tě kde se dá sehnat přední těsnění na hnací přední kola,též mám tigra 1/16 celého předělávám prosim tě muj kontakt je na SKKYPE mire.u.s.a také stavím tanky 1/35 zaradu předem moc děkuji Mirek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Jarin »

Používají se většinou gufera k ventilum vozidel škoda,je to akorát průměr osy hřídele.
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Vojtiš »

Nebo tam múžeš dát ložiska to bude možná ještě lepší, múžou bejt třeba 8x16x5 nebo něco podobnýho je to tady popsáno někde na fóru čau Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Nevím jak moc to chceš těsnit, já to těsnil tak, že to není na variantu brod, ale vlhkosti a nějaké té kapičce, či menší louži to odolá.

Na hnacích kolách je jen ta vložka vrtnutá na správný vnitřní průměr a zapilovaná... Původně jsem pro to koupil i pěkné kuličkové ložiska ale pak jsem zjistil že je to vlastně zbytečný.
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“