Tiger I "Sigurd"

Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od inkvi »

Můžu se zeptat proč tam budeš mít tříčlánkovou LIPOL baterku?

Já k RX18 používám dvoučlánkovou (7,4V, 20C, 4000mAh) a jsem naprosto spokojený. Navíc mě stála necelých 400Kč což přebije jakýkoliv jiný druh akumulátoru.
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Mam tam motory mig400 3lixx
(model elektromotoru z řady MIG, který je speciálně určen pro napájení ze 3x Li-ION nebo 3x LiPol baterií. Motor je navíc vybaven zesíleným magnetickým pláštěm. Motor je odrušen 2 kondezátory, které jsou vestavěny uvnitř motoru na jeho zadním štítě, zadní štít je kovový a navíc s větracími otvory, kotva motoru je vyvážená. MIG 400 3 LiXXX je určen speciálně pro přímý pohon, možnost napájení 3 články Li-ION /Li-POL nebo 10 články NiMH, NiCD.
S motorem MIG 400 3Li a 3S Lixx získáte pohon s cca o 20% vyšším tahem než běžnou čtyřstovkou na 7 článků a navíc ještě ušetříte na celkové hmotnosti pohonné jednotky!)

ne že by to na dvoučlánek nejelo, ale když už:), řízení bude pomocí regulátorů a jak jsem již uváděl i výrobce zvukového modulu, zesilovače a spínače doporučuje napájení 3článkem 11.1V. A že by byla cena zase o tolik větší se mi nezdá. Uvidíme jak s ní bude jezdit.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

V mezičase jsem rozjel výrobu vojenské bedny na tank a příslušenství:

http://www.sigurdphoto.estranky.cz/foto ... /wood-box/
Naposledy upravil(a) sigurd dne 04 črc 2012, 14:56, celkem upraveno 1 x.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
pajak7

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od pajak7 »

Pěkné pane kolego ,tleskám ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od Vašek »

Jo tak to je pěkný,pane kolego :ugeek:
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Díky díky, ještě není hotová. Musím demontovat origoš kování z menší voj. bedny a to přidělat na víko, který ještě nemám, bo jsem si špatně spočítal rozměr matriálu :)

Nemáte někdo info o použitém odstínu barvy na osobních dřevěných kufrech něm. vojáků? Díky
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Bedna dodělána, zbývá už jen namořit a stříknout nápisy.

http://www.flickr.com/photos/sigurdphot ... 140527252/
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od Vašek »

Bedna je moc pěkná,čístá práce jak original pro tank ;)
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Takhle ve velkým je to v poho. Horší to bude až v měřítku :) Dnes jsem ji natřel ebenovým (černým) mořidlem. Pak udělám šablony na text a stříknu text.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.
A potom, že bedna je zbytečná, jak tvrdí někteří zarputilí z našeho fóra !!! :lol: :lol: :lol:
Ne teď vážně, když jede třeba Milan se svými mazlíky, tak do beden by to nepobral.
Já jsem ale zastánce beden, hlavně pro uložení doma ! Nechat model jen tak volně, mi přijde dost "o hubu".
Zde je krásně vidět, co člověk to jiný názor.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“