Tiger I "Sigurd"

sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Horší bude, až těch modelů bude doma třeba 5. To mě asi drahá polovička odstěhuje na vejminek srol
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
polda
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 119
Registrován: 09 zář 2011, 18:45
12
Lokalita: Kobeřice u Brna

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od polda »

jo,jo pravdu díš, ta moje už mrmle 25 let, že kam se podívá samé moje serepatičky a běda jak utírá prach, to se nestačím divit.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od Rudyn »

polda píše:jo,jo pravdu díš, ta moje už mrmle 25 let, že kam se podívá samé moje serepatičky a běda jak utírá prach, to se nestačím divit.
Ahoj Poldo.

To, že jen "mrmle už 25 let" je ještě dobře !!! Ta moje po mně chce, ať to už pomalu rozprodám a myslím na důchod !!! :lol: :lol: :lol:
Kdo prý po mé smrti ty "krámy" bude uklízet !!! Já se ale na smrt nechystám. :(
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od Jarin »

No tak u nás se mrmlání moc často naštestí nekoná a to se mezi tanky najde ještě docela dost figurek 1:6 takže spíš přemýšlím kam to za chvíli budu dávat.Policová stěna je pro mě teď jasná volba :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Bedna hotová a teď se můžu pomalu pustit zase do tanku. puffy
Naposledy upravil(a) sigurd dne 04 črc 2012, 14:58, celkem upraveno 1 x.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od zander »

Bedna je to opravdu krásná, ale mít těch tanků 3 a více , tak budeš na srazy potřebovat stěhovací partu a malý náklaďák. :lol: :lol:

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Díky za pochvalu, oni se tam v budoucnu dají hodit dva na sebe a do zbytku se hodí příslušenství, včetně nabíječe a další přísl.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
sigurd
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 30
Registrován: 21 lis 2011, 06:30
12
Lokalita: Náchod, Hradec Králové

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od sigurd »

Takže po delší době pár novinek.
1* - již jsou funkční odkazy na fotogalerii

2* - více jsem máknul na tanku. Momentálně je osazen 2.regulátorama MDD16. Ty jsem přidělal na chladič z pc a chladič postavil na nohy. Nyní je možné i lehčí brodění, kdy se voda k elektronice nedostane. Otáčení věže , náklon kanónu a zákluz (není ještě namontován) pomocí serv Hextronic. Baterie ZIPPY Compact 2700mAh 3S 25C 11.1V.
Osazen je kovovými pojezdovými koly s gumovými obručemi, kovovými rameny a hnacím kolem s napínacím též v kovu. Dále jsou namontovány kovové přední světlomety, kovové poklopy v přední části, kovové mřížky, kovové kulomety ve vaně tanku a věži.
Celý korpus je stříknutý Tam. - German Grey TS-4. Hnací a napínací kola jsem před nástřikem šedé stříknul gumou na podvozky aut, která vytvořila zajímavý povrch. Na zvýraznění některých součástí jsem použil klasickou barvu Tam. - German Grey XF-63, která je o něco tmavší.

Další práce pokračují. Odkazy na foto jsou v prvním příspěvku. Moc bych chtěl poděkovat za inspiraci a rady sakulajdovi.
"Zvířata zemřou, přátelé zemřou i já zemřu, leč jedna věc nikdy nezemře, a to je naše pověst, jež necháme ve smrti za sebou."
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger I "Sigurd"

Příspěvek od spitfiremk1 »

sigurd píše:
pajak7 píše:
sigurd píše:12 V LiPo, plus navic 1x na napajeni zvuk. modulu se zesikem.
Hele co to máte za Lipol baterii že má 12V :roll: :roll: :roll: když vemu v potaz že každý lipol článek má 3.7V Jdeli o 3 článek jako že asi ano tak 3.7V x 3V = 11.1V ;) ;) ;)
Už vidím ty dotazy těch co tomu nerozumí :kde se to dá koupit atd.... :shock: :shock: :shock:

Kecám, díky za upozornění. Již opraveno na 11.1 3s. Zvuk modul, zesik a jeste je k nemu spinaci jednotka a ty vyžadujou přímo 11.1 .


...Nabitá má i 12,6 V Těch 11,1 V je tak zvané JMENOVITÉ NAPĚTÍ .takže 11,1 V do tanku je v podstatě vybitý tříčlánek cca 3,3 V na článek, což je minimální přípustná hranice vybití článku, uváděna výrobci. Pokud klesne napětí pod 2,5 V určitě velmi rychle odejde.pozor taky na přebíjení. Necpat tam víc než 4,2 V na článek :!: , jinak nafouknutí, pak výbuch, oheň atd... :o.. Zásadně nabíjet na nabiječi určeném pro lipol baterie, s tzv.bezpečným ukončením nabíjení na 4,2 V na článku. Toto jsem sem vmáčkl pro doplnění vlákna a poučení těm, co by se nato všech ptali...
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“