Lidice v Lešanech

Odpovědět
Uživatelský avatar
housenka
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 18 lis 2011, 13:19
12
Lokalita: Vimperk

Lidice v Lešanech

Příspěvek od housenka »

https://housen.rajce.idnes.cz/Tank_Lidice

Foto Lidic je z doby, kdy jsme si mohli všude vlézt a na všechno sáhnout. Zajímavostí je číslo věže. Kdo se tam pojede podívat, má námět. Kde je tank nyní nevím, neb se tísnit v davu za ohradníkem pro mě není :lol:
Naposledy upravil(a) housenka dne 03 kvě 2012, 13:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od Vojtiš »

housenka píše:https://housen.rajce.idnes.cz/Tank_Lidice

Foto Lidic je z doby, kdy jsme si mohli všude vlézt a na všechno sáhnout. Zajímavostí je číslo věže. Kdo se tam pojede podívat, má námět. Kde je tank nyní nevím, neb se tísnit v davu za ohradníkem promě není :lol:
Tak tady jsem našel taky nějaké fotky ;) Vojtiš.Obrázek
By cojavim at 2012-04-10Obrázek
By cojavim at 2012-04-10
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
housenka
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 18 lis 2011, 13:19
12
Lokalita: Vimperk

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od housenka »

Zabýval se někdo z uživatelů fóra autenticitou tohoto exempláře?(tím dotazem se nechci nijak a nikoho dotknout). T-34/76 a zásahy by tomu nasvědčovali. Spíš by mě zajímala nějaká historie po jeho zasažení a kde se potuloval do jeho objevení se v Lešanech. Dík za info či odkazy
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od sakulajda »

housenka píše:Zabýval se někdo z uživatelů fóra autenticitou tohoto exempláře?(tím dotazem se nechci nijak a nikoho dotknout). T-34/76 a zásahy by tomu nasvědčovali. Spíš by mě zajímala nějaká historie po jeho zasažení a kde se potuloval do jeho objevení se v Lešanech. Dík za info či odkazy
to by mohl vědět MRST, on nám sice nějakou histori řikal, ale já to nějak vypustil z kebule
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od Vojtiš »

Já jsem přiložil jen fotečky co jsem nafotil v Lešanech,a to je před třema rokama a to jsem neznal tohle fórum a teď! ,jsem z toho to fóra hotovej, deně se mnou nikdo nekomunikuje a já taky z nikým :lol: :lol:
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
bimbo
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2012, 12:51
12
Lokalita: Chomutov

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od bimbo »

housenka píše:Zabýval se někdo z uživatelů fóra autenticitou tohoto exempláře?(tím dotazem se nechci nijak a nikoho dotknout). T-34/76 a zásahy by tomu nasvědčovali. Spíš by mě zajímala nějaká historie po jeho zasažení a kde se potuloval do jeho objevení se v Lešanech. Dík za info či odkazy
Kdysi o tomto typu vyšlo pojednání v Modeláři.Udajně se typ s touto věží zůčastnil bojů o Duklu. Tento typ stál též v Mělníku na podstavci. Inzeroval, že s tohoto města je hrdina Sovětského svazu- Otakar Jaroš. :oops: :oops: Oprava - v Mělníku stál na podstavci T-34-věž typu Želva. tento typ užívali poláci. V Lešanech je taky.http://www.fronta.cz/foto/t-34-76-zelva-lesany-10
Naposledy upravil(a) bimbo dne 11 dub 2012, 22:24, celkem upraveno 2 x.
bimbo
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2012, 12:51
12
Lokalita: Chomutov

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od bimbo »

Tak sem to dohledal-HPM-Historie a plastikové modelářství. číslo 10. rok vydání 1999. Tank T-34/76 v. č.3080475 ,LIDICE"- tankový prapor 1.čs. sam. brigády. Nápis na věži proveden křídou.8.září začala karpatsko-dukelská operace. Na podporu pěších vojsk zasáhl do bojů i tank LIDICE- čet.Ilko Porubanik.
Uživatelský avatar
housenka
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 18 lis 2011, 13:19
12
Lokalita: Vimperk

Re: Lidice v Lešanech

Příspěvek od housenka »

Podrobněji než v HPM je to v knize: 1. československá samostatná TANKOVÁ BRIGÁDA v SSSR autor Milan Kopecký
Odpovědět

Zpět na „Fotky“