převodovky

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: převodovky

Příspěvek od honza kadrmas »

Máš SZ.
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
ado75
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 03 pro 2011, 21:53
12
Lokalita: Banská Bystrica

Re: převodovky

Příspěvek od ado75 »

Prepáč, ale neviem, čo je to SZ ? Ak má niekto originálne kovové prevodovky ( 1 pár ) ak bude s motorčekmi o to lepšie ( pôvodne od výrobcu ) samozrejme nepoškodené tak ju kúpim na dobierku. Môj e-mail . ASpevak@azet.sk určite sa dohodneme
ďakujem
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: převodovky

Příspěvek od Vojtiš »

SZ je soukromá zpráva a Milan je něl origo i z motorkama za 350,- pár čau Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
ado75
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 03 pro 2011, 21:53
12
Lokalita: Banská Bystrica

Re: převodovky vynález modelára

Příspěvek od ado75 »

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadne prevodoviek do tangu TIGER I., od Heng Long. Mám kamaráta, ktorý je modelár železničných modelov a servisuje aj mechanické a elektornické hračky, atď. Modely, ktoré vyrobí exportuje aj do zahraničia. A pred nedávnom som hodil tému prevodovky do tanku a ukázal som mu, ako sa dokážu obrúsiť a poškodiť ozuzbené kolieska v prevodovke. Bavili sme sa o kvalite materiálu a jeho názor je, že ani mosadzné ozubené kolieska do prevodovky nevydržia a v prípade, že sa zasekne pás na tanku, tak budú aj tieto obrúsené. A navrhol mi, že by dokázal vyrobiť prevodovky, ktoré by fungovali na takom princípe, ako bola pohánaná vodná pumpa na starých škodovkách, alebo starých kompresoroch. Vyrobil by mosadzné kolieska v takom isto počte, ako sú v originálnej prevodovke s tým, rozdielom, že okrem jedného ozubeného hnacieho kolieska, do ktorého zapáda pastorok od motoru, by mali ostatné kolieska namiesto ozubenia tzv. žliabok, ktorý by poháňala malá remenica ( neviem, či som toto správne nazval ). Udajne by takáto prevodovka fungovala spoľahlivo a bez problémov by sa dalo s ňou jazdiť aj von v teréne po tráve, atď. Ak by sa vraj ajn zasekol pás, alebo skrížil, tak remenica by len prekĺzla v žliabku. Mne sa to však nezdá, pretože je otázne, či by to nerobilo aj v teréne. Skúste napísať váš názor chalani. Cena by bola vraj do 25,- € ( t.j. celkové náklady ).
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1778
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: převodovky vynález modelára

Příspěvek od Rudyn »

ado75 píše:Ahojte, chcem sa poradiť ohľadne prevodoviek do tangu TIGER I., od Heng Long. Mám kamaráta, ktorý je modelár železničných modelov a servisuje aj mechanické a elektornické hračky, atď. Modely, ktoré vyrobí exportuje aj do zahraničia. A pred nedávnom som hodil tému prevodovky do tanku a ukázal som mu, ako sa dokážu obrúsiť a poškodiť ozuzbené kolieska v prevodovke. Bavili sme sa o kvalite materiálu a jeho názor je, že ani mosadzné ozubené kolieska do prevodovky nevydržia a v prípade, že sa zasekne pás na tanku, tak budú aj tieto obrúsené. A navrhol mi, že by dokázal vyrobiť prevodovky, ktoré by fungovali na takom princípe, ako bola pohánaná vodná pumpa na starých škodovkách, alebo starých kompresoroch. Vyrobil by mosadzné kolieska v takom isto počte, ako sú v originálnej prevodovke s tým, rozdielom, že okrem jedného ozubeného hnacieho kolieska, do ktorého zapáda pastorok od motoru, by mali ostatné kolieska namiesto ozubenia tzv. žliabok, ktorý by poháňala malá remenica ( neviem, či som toto správne nazval ). Udajne by takáto prevodovka fungovala spoľahlivo a bez problémov by sa dalo s ňou jazdiť aj von v teréne po tráve, atď. Ak by sa vraj ajn zasekol pás, alebo skrížil, tak remenica by len prekĺzla v žliabku. Mne sa to však nezdá, pretože je otázne, či by to nerobilo aj v teréne. Skúste napísať váš názor chalani. Cena by bola vraj do 25,- € ( t.j. celkové náklady ).
AHOJ.

Každý pokus je dobrý. Kdo to ale otestuje ??
R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
ado75
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 15
Registrován: 03 pro 2011, 21:53
12
Lokalita: Banská Bystrica

Re: převodovky

Příspěvek od ado75 »

Skúsim mu to dať vyrobiť ešte tento mesiac a podniknem záťažové testy. Pridám aj detailne foto a recenzie.
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 528
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
12
Lokalita: Nitra

Re: převodovky

Příspěvek od romann »

chystam sa namontovat medzi motory a rx18 poistky 3A, aby sa nahodou neposkodila rx18.nevie niekto poradit na ktory drot treba dat tu poistku? cerveny alebo cierny. vopred vdaka
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: převodovky

Příspěvek od sr71x »

romann píše:chystam sa namontovat medzi motory a rx18 poistky 3A, aby sa nahodou neposkodila rx18.nevie niekto poradit na ktory drot treba dat tu poistku? cerveny alebo cierny. vopred vdaka
Ahoj.
1. Polovodič většinou odejde mnohem rychleji než tavná pojistka.
2. Je jedno, jestli ji dáš na červený nebo černý drát. Tavná pojistka se propaluje proudem, a ten protéká oběma dráty stejný.
SR71X
Odpovědět

Zpět na „Poradna“