Vymena krystalu

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od sakulajda »

kupca píše:Zdravim, potreboval by krystal do tanku, musim kupit ten z beami trade za 450,- nebo si muzu vzit i tenhle http://www.model-rc.cz/krystaly/krystal ... ystal-set-[fm-27.195mhz]/ diky .
Nemám tušení co je to za krysaly na výše postovaných stránkách, ale čínské krystali v tanku jsou velmi specifické a klasické krystaly 27 MHz tam nepasují.
Radši bych připlatil než koupil něco co by nemuselo pasovat
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od Milan »

Jakej krystal potřebuješ ? Číslo a RX nebo SX ? Něco doma mám .
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od sakulajda »

kupca píše:Tak prvni pro ostatni, ty crystaly nemusi byt primo od heng longu, ale muzou to byt i ty co se prodavaj normalne, cena je daleko nizsi, nez u beami trade.
já mám klasické krystaly 27 MHz (originál modelářské), které bezproblémů fungují v mojí vysílačce modela
mám dokonce několik sad a v tanku od Heng-Long nefungovala ani jedna
proto jsem psal že jsou specifické a je třeba si na to dát pozor

ano beami je dražší, ale není to jedinný prodejce krystalů pro HL
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od pajak7 »

sakulajda píše:
kupca píše:Tak prvni pro ostatni, ty crystaly nemusi byt primo od heng longu, ale muzou to byt i ty co se prodavaj normalne, cena je daleko nizsi, nez u beami trade.
já mám klasické krystaly 27 MHz (originál modelářské), které bezproblémů fungují v mojí vysílačce modela
mám dokonce několik sad a v tanku od Heng-Long nefungovala ani jedna
proto jsem psal že jsou specifické a je třeba si na to dát pozor

ano beami je dražší, ale není to jedinný prodejce krystalů pro HL
Sakulajdo ja jestli se nepletu tak jsem něco četl o těch krystalech a oni jso FM krystaly pro vysílač a příjmač a AM krystaly pro vysílač a příjmač oboje je v 27 Mhz Tak proto to mozná nefunguje ale jinak nevim ja jsem v tomto směru pouze ZAČÁTEČNÍK. :P :oops: :P
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od sakulajda »

pajak7 píše: FM krystaly pro vysílač a příjmač a AM krystaly pro vysílač a příjmač oboje je v 27 Mhz
V tomhle mám celkem jasno i v "posledním" hitu 2.4GHz - ovšem nefungovali
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od pajak7 »

sakulajda píše:
pajak7 píše: FM krystaly pro vysílač a příjmač a AM krystaly pro vysílač a příjmač oboje je v 27 Mhz
V tomhle mám celkem jasno i v "posledním" hitu 2.4GHz - ovšem nefungovali
O.K O.K ja se nehádám a tak to by jsi my mohl poradit jaký radio koupit do 3500 Kč abych mohl používat model aniž bych se musel hádat s mladým kdo teď bude jezdit protože máme jako napotvoru stejnou frekvenci a já bych rád neco jiného třeba 40Mhz nebo ty 2.4 Ghz.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Vymena krystalu

Příspěvek od long.michael »

No tak co vim tak co sem zkoušel jezdit když to ještě fungovalo z dvouma tankama tak šli oba na jednu vysílačku a pokud se jim vyměnily krystaly tak šel každý zvlášť jennu sadu mám navíc také
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Něco o krystalech do RC souprav.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.
Podělím se rád o mé zkušenosti s krystaly.
Nepleťte si prosím pásma. Krystaly v AM pásmu Vám nebudou nikdy pracovat s krystaly v pásmu FM a naopak. Kdyby to tak někomu šlo, byl by to opravdu zázrak. Doporučuji taky kupovat krystaly vždy od stejného výrobce a nejlépe zpárované. Neměl by například být jeden krystal třeba z Heng Longu a druhý z Futaby i kdyby byly stejných hodnot a pásem. Fungovat to může ale vždy tam bude nějaká odchylka. Bude docházet k rušení RC soupravy. Moje zkušenost je, že pokud mám do vysílačky a přijímače např. krystaly z Futaby tak není problém.
Krystaly jsou taky dost náchylné na pády na tvrdý podklad. Pokud Vám spadne krystal např. z výšky 2 metrů na beton, tak mu to dobře neudělá a většinou se trvale "rozhodí" - rozladí se.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Poradna“