Výběr tanku

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1778
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Koukám, že se rodina RC tankistů z Bratislavy v měřítku 1/16 rozrůstá !!! V Bratislavě je už Branko Šikula a ten má taky KING TIGRA !!!!

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
sobul
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 23 úno 2013, 18:38
11
Lokalita: Bratislava

Re: Výběr tanku

Příspěvek od sobul »

zander píše: 2.to bych si tvrdit netroufal, ani bych to radši nezkoušel
tesnenie sa robi svojpomocne alebo sa da kupit priamo od vyrobcu?
zander píše: 3.přesnější v detailech/vzhled/, jinak stejný jako HL dokonce Tigry i T-34 měli horší i elektroniku než HL, King Tiger je už trochu jiné kafe/ale taky o dost dražší/
od Torro som nasiel dokonca celokovovy model. niekde na fore som cital, ze od Torro su celokovoe dobre ale zbytocne tazke.
zander píše: Nicméně pokud by jsi chtěl stavět King Tigra, tak za velmi ale velmi solidní cenu prodávám komplet vrch kov plast osazený vším a komplet kovový spodek.
Můžu ti i nechat kovová kola a možná i pásy a to vše za cenu podstatně lepší než Tamiya a kvalitově stejné.
Jen musíš dát elektroniku a pokud dáš třeba spojení RX 18 s zvukovým modulem od Beieru, tak už se tamce hodně přiblížíš a za rozumější cenu.
Koukni sem http://www.mujtank.tym.cz/king-tiger-mi ... dka-t1773/

Michal
dakujem za ponuku, musim priznat ze znie velmi lakavo a vyhodne ale moji favoriti su Panzer IV (H) a Panther.

ked som uz pri Panzer IV, cital som tu ze Tigre maju problemy s pasmy/kolesami/napinanim, ze na jazdenie je lepsi Panther. ale ako je to s Panzer IV? podla mna ma jednoduchsi podvozok, takze by mohol byt este menej problemovy ako Panther.
Uživatelský avatar
sobul
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 23 úno 2013, 18:38
11
Lokalita: Bratislava

Re: Výběr tanku

Příspěvek od sobul »

moze mi niekto pomoct pri porovnani tychto dvoch modelov? po nemecky velmi neviem a prekladac to prelozil tak ze tomu rozumiem este menej.
co mi je jasne je ze ten drahsi ma vela doplnkov z kovu. ten lacnejsi ma kovovu vanu, ale mna viac zaujimaju veci ako motory, prevodovky, IR bojovy system...

http://www.torro-shop.de/product_info.p ... den-c.html

http://www.torro-shop.de/product_info.p ... Torro.html
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Milan »

Motory a převodovky tě až tak zajímat nemusejí,jelikož je budeš stejně měnit za celoocelové.Při váze tanku je to nutnost.Šel bych do toho dražšího.vypadá to,že je možnost si vybrat na kuličky nebo se zákluzem.Ten dražší má napínáky co se ovládají šroubky zespod tanku a taky má možnost nabíjení baterie,aniž bys demontoval z tanku.A pokud nebudeš potřebovat bednu,tak ji prodáš.Pokud na to máš,tak bych určitě bral ten dražší.Ale divím se že třeba nejdeš do toho Kinga,co nabízí Zander na bazaru.Jistě by ti dodal i další potřebné díly na sestavení a měl bys stejně hodnotný tank za podstatně méně peněz a poskládal by sis jej tak,jak si budeš přát.To je můj názor.
Uživatelský avatar
sobul
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 19
Registrován: 23 úno 2013, 18:38
11
Lokalita: Bratislava

Re: Výběr tanku

Příspěvek od sobul »

Milan píše:Motory a převodovky tě až tak zajímat nemusejí,jelikož je budeš stejně měnit za celoocelové.Při váze tanku je to nutnost.
ak som dobre pochopil oba maju ocelove prevodovky... myslis ze nie? ani ten drahsi nebude mat (pri tej cene) kvalitne motory a prevodovky?
Milan píše: Šel bych do toho dražšího.vypadá to,že je možnost si vybrat na kuličky nebo se zákluzem.
uz ma toto forum presvedcilo ze so zakluzom :). a IR systemom.
Milan píše: Ten dražší má napínáky co se ovládají šroubky zespod tanku a taky má možnost nabíjení baterie,aniž bys demontoval z tanku.A pokud nebudeš potřebovat bednu,tak ji prodáš.Pokud na to máš,tak bych určitě bral ten dražší.
takze je blbost si postupne dokupovat a vylepsovat lacnejsi.
Milan píše: Ale divím se že třeba nejdeš do toho Kinga,co nabízí Zander na bazaru.Jistě by ti dodal i další potřebné díly na sestavení a měl bys stejně hodnotný tank za podstatně méně peněz a poskládal by sis jej tak,jak si budeš přát.To je můj názor.
ja viem ze je to vyhodna ponuka ale king tigre sa mi nikdy nepacili.

dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
nejsem zde na foru žádný odborník, ale dal bych na radu Milana,který ví o čem mluví (odborník je). Nevím jak zdatný jsi modelář, ale nabídka na královského tigra za tu cenu je dobrá, dát 500 éček je celkem dost. Mě stal první tank 260, - a další peníze do toho vrážím.
Vše je o penězích a záleží co od toho čekáš.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Milan »

Oni tam píší kovové převodovky,ale já jsem mluvil o celoocelových.Koupil jsem je na Asiatamu na mojeho Kinga.Ten jejich kov je zinkoslitina.
Já mám tyhle http://www.asiatam.com/product_info.php ... Tiger.html
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Milan »

Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Peca »

Všechny vás zdravím :) ,
jsem tu nový a jelikož sem si pročetl hodně článků tady na fóry(díky za ně), tak jsem se rozhodl zakoupit tank a tvořit a vyvíjet a přikupovat :-). Z finančních důvodů koupím hned zítra tento http://easy-rc-modely.cz/rc-tanky/rc-ta ... nning.html
(pochopil sem že to má převodovku z bláta :-) atd.,ale časem koupím kovová ramena, jinou převodovku atd....to až postupem času...z finančních důvodů. Je z Vás někdo z Trutnova a okolí? Rc model sem ještě nikdy nevlastnil, dělal sem jen větroně z balzy a plastikové modely letadel a tanků, takže nějaká elektronika jde mimo mě. Co se týče přebarvení tanku, budu čerpat z vašich cenných rad :-),protože proti vás sem patlal :-D. Četl sem i něco o tom zázračně levném krámku v Praze u číňana,nevíte někdo,jestli tam ještě pořád je?
Jinak kouřový modul teda demontuju,de mi spíš o výdrž baterie a delší poježdějí než o to jestli tank kouří :-)
Škoda,že je tu už kvantum odkazů na tanky co si zde nováčci vybírají nedostupná :?
Tak na závěr standartní otázka....když vezmete v potaz to,že jsem připraven na investici do dalších doplňků a do náhrady platových dílů za kovové atd...je to přijatelný výběr pro přestavbu?(Z Německa se mi to objednávat nechce)
D9ky moc a tankům zdar cool
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od spitfiremk1 »

Peca píše:Všechny vás zdravím :) ,
jsem tu nový a jelikož sem si pročetl hodně článků tady na fóry(díky za ně), tak jsem se rozhodl zakoupit tank a tvořit a vyvíjet a přikupovat :-). Z finančních důvodů koupím hned zítra tento http://easy-rc-modely.cz/rc-tanky/rc-ta ... nning.html
(pochopil sem že to má převodovku z bláta :-) atd.,ale časem koupím kovová ramena, jinou převodovku atd....to až postupem času...z finančních důvodů. Je z Vás někdo z Trutnova a okolí? Rc model sem ještě nikdy nevlastnil, dělal sem jen větroně z balzy a plastikové modely letadel a tanků, takže nějaká elektronika jde mimo mě. Co se týče přebarvení tanku, budu čerpat z vašich cenných rad :-),protože proti vás sem patlal :-D. Četl sem i něco o tom zázračně levném krámku v Praze u číňana,nevíte někdo,jestli tam ještě pořád je?
Jinak kouřový modul teda demontuju,de mi spíš o výdrž baterie a delší poježdějí než o to jestli tank kouří :-)
Škoda,že je tu už kvantum odkazů na tanky co si zde nováčci vybírají nedostupná :?
Tak na závěr standartní otázka....když vezmete v potaz to,že jsem připraven na investici do dalších doplňků a do náhrady platových dílů za kovové atd...je to přijatelný výběr pro přestavbu?(Z Německa se mi to objednávat nechce)
D9ky moc a tankům zdar cool

Řádně si zamakáš ale výsledek pak stojí za to...Pečlivě studuj sekci Tiger , úpravy atd, je tu vše pro zdárnou rekonstrukci modelu..Podotýkám totální rekonstrukci. Jinak pořádně nepojede a nebude ani vypadat jako Tigr, tak hodně zdaru a přeju úspěch nové krvi v oboru... ;)
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Poradna“